Македонија VS Шпанија

Тип

  • Македонија победник

    Гласови: 207 43,7%
  • Шпанија победник

    Гласови: 138 29,1%
  • Нерешено

    Гласови: 129 27,2%

  • Вкупно гласачи
    474
Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Дајте слики вие шо бевте на Филип 2.... ма да колку што можев да приметам од ТВ атмосферава беше :tapp:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Ај наздравје бричење.Добри сме 2гола.Поради несогласување со марјан мики другиот дел од постот е избришан.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Се на се добра игра. Ама како да сме играчи за само едно полувреме :/: После ни опаѓа енергијата и способноста. Ама треба да сме задоволни и со 2 гола, иако малку не пуштија да се порадуваме во првото полувреме..за потоа за нецели 10 мин да ни дадат 3 гола.
Уел дан енивејс :good_boy:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.367
Поени од реакции
6.378
WOW

A Andora koja pozicija bese ?

Nie sega se nervirame i se raspravame dali e mestena ili ne , a Hari & Co mrsat mustaci ..
aбе шо има врска андора тука?
не викам дека е местена викам дека видовме НОВА ТРИБИНА,ШПАНСКАТА НАЦИОНАЛНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА(втора во свет прва во европа) и прославивме 100 години фудбал во нашава напатена земја!
пропратни материјали беа тоа што фудбалерите наши се степаа и си купија фалс часовници а тука е и заебанцијата со влезниците!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
ElNinho;2814926[B напиша:
]Дајте слики вие шо бевте на Филип 2.[/B]... ма да колку што можев да приметам од ТВ атмосферава беше :tapp:
Ќе ти дадат слики од гзот на Торес, или Фабрегас. :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Браво за момците, добра утакмица! Пандев ѕвер, како и останатите.

Лазаревски под итно треба да се избрка и никогаш повеќе да не биде земен ни во поширок список, таков дебил не сум видел ни во Фарски острови и Андора.

Илчо исто така премногу глуми и се глупира, не се залага баш баш.

На стадион беше како на театар, навивање нула. Мора комитите да се вратат иначе џабе толкав стадион.

Опинци колку сакаш, каква шупаци од провинција не ми се веруваше. Кој со кошули и со кондури, девојките фустани бапнале ко на бал.
На минута време молк цела трибина аплаудира ?!?!?! WTF?!?!?

Се на се добра организација од страна на ФФМ, добра игра на Македонија, добра игра на Шпанија, навивање средно жалосно:)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Прво полувреме, супер, Јонуз им го нашол чарето на Шпанците, второ, катастрофа, барем првите 15 минути, ај да не го речам цело :), сепак, интересен меч, убав за гледање. Околу нашите играчи, Пандев изигра одлично, Попов одлично, Шумуликоски како отиде во Англија научи да трча и е се подобар и подобар, Деспотовски особено добро игра, Митрески стуб у одбрана, Тасевски очигледно е добар шутер, е Илче Наумовски, или нека оди на психолог или нека оди да ора нива некоја, и јас се согласувам со некој погоре, Филип Ивановски дефинитивно заслужува да игра наместо него. Она кое уште ми е грижа е слабата физичка подготвеност на екипата. На крај, џабе се плукаше по Јонуз толку, човекот си ја знае работата, денеска игравме против европски првак, и игравме солидно, храбро.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Od moja gledna tocka najprvo fantasticno prvo poluvreme vo koe se pokaza goleminata na Pandev, Ilco mozebi e igrac koj mnogu dava koj mnogu se bori za reprezentacijata no mislam deka mu dojde vreme da bide sednat na klupata na negovo mesto bi odigral mnogu podobro Filip Ivanovski, sredniot red deneska bese na visina na zadacata posebno Velice koj bese stolb, nekoj spomna deka Popov odigral dobro poradi samarot... mislam deka treba da gi pregledate klipovite na youtube pa da vidite dali e radi samarot, vecerva odigra fantasticno. Prvoto poluvreme dobro go izigra i Nikolce Noveski koj zaedno so Popov bea vistinski kosmar po stranicnite pozicii i na kraj se vide deka Vlade Lazarevski ne e dovolno dobar za vo reprezentacija. Fleze toj i po desnata strana gi primivme trite golovi a dodeka levata strana bese blokirana od strana na fantasticniot Goran Popov. Mislam deka e vreme da se povika igracot na Okser Robert Popov koj igra bas na taa desna strana kade sto Lazarevski nemoze da potpre...Dobra igra vo prviot del no isto taka me iznenade i Tasovski so negoviot silen udar... Se na se dobra igra na nasite edinstveni bledi tocki spored mene bea Lazarevski i Naumoski pozzz
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ќе ти дадат слики од гзот на Торес, или Фабрегас. :)
:nenene::nenene::nenene:
Дај им го тоа на тие шо трчаа по нив. Ја сакав слики од трибините и од навивачите. Односно од моментот кога се оформи знамето на северна.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.390
Поени од реакции
58.239
Нема многу да пишувам сега, само тројца играчи ќе спомнам:

Горан Пандев: no comment! :zver: :bravo::bravo::bravo:
Горан Попов: најдобра партија во репрезентација до сега. Го имаше на сите страни на теренот, но не само заради залагањето и борбеноста, туку покажа и квалитет и мораа да го фаулираат и да го влечат за дрес за да го запрат. :bravo:

Игор Митрески: Како мотор денес во одбраната, без грешка, влегуваше во дуелите со противниците како да е ѕвезда од Примера и ги добиваше. :bravo:

П.С. Нема да отворам дискусија за свирежите по наши играчи. На крајот, некои работи дома се учат. Правете што сакате. Само едно прашање: видовте како изгледа одбраната со Седлоски, и без него?
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
JBG , parite od Rolexite moraa da si vi vratata .. mozda i u kar ulezea :pos2::pos2:

bole me srceto i puka mi glavata .. stoka nevidena sitkarska

inace koef za 1-2 bese 25.00 ??? Obicno e 35 -45.00 koa igrat jaki reprezentacii
Дај ако не разбираш не пишувај глупости,Торес и компанија ќе местат утакмица со нас...
Размисли малце,и 25 коефициент е нормално за 1 во 2,зашто коефициент за двојка беше 1.45...


Ја гледав цела утакмица и момците изиграа одлично,сепак Шпанија е моментално велесила,во прво пак можеа да ни закачат некој гол,имаа отворени шутеви ама не погодија за среќа,ние од 3-4 шанси 2 гола на Пандев,во второ после на 2-3 имавме уште 2 шанси...
Се на се супер утакмица,прав спектакл:)
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Еве некои слики малку со слаба резолуција дека од мобилен сликани од женско што беше на запад не да ги гледа газињата на Торес и Фабрегас и не знам ти кој, туку беше да гледа добар фудбал и да навива за Македонија. :baeh::baeh::baeh:
 

Attachments

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Нема многу да пишувам сега, само тројца играчи ќе спомнам:

Горан Пандев: no comment! :zver: :bravo::bravo::bravo:
Горан Попов: најдобра партија во репрезентација до сега. Го имаше на сите страни на теренот, но не само заради залагањето и борбеноста, туку покажа и квалитет и мораа да го фаулираат и да го влечат за дрес за да го запрат. :bravo:

Игор Митрески: Како мотор денес во одбраната, без грешка, влегуваше во дуелите со противниците како да е ѕвезда од Примера и ги добиваше. :bravo:

П.С. Нема да отворам дискусија за свирежите по наши играчи. На крајот, некои работи дома се учат. Правете што сакате. Само едно прашање: видовте како изгледа одбраната со Седлоски, и без него?
Без Седлоски во одбрана сме тапа,барем додека не се врати Васоски.Инаку одлична игра во првото полувреме,во второто очекувано 3 парчиња за 5 минути,но тоа е тоа сепа Шпанија е европски првак:toe::toe:Би било супер да играме како во прво со Норвешка и Шкотска и бараж не ни бега.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.420
Поени од реакции
5.217
Сеа се вратив од север топ беше само штета што изгубивме али се глеа дека шпанија е многу појака од нас тоа е реалнсота.Според мене попов и пандев изиграа најдобро а после нив одлично изграа и новески и митревски,вие што мислите?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom