Македонија VS Шпанија

Тип

  • Македонија победник

    Гласови: 207 43,7%
  • Шпанија победник

    Гласови: 138 29,1%
  • Нерешено

    Гласови: 129 27,2%

  • Вкупно гласачи
    474
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да ти се сневиди во копукот што помина пред малку на МТВ емисијава.

„Колку ќе заврши?“ - 0:2 за Шпанија, пишете на ливче, така ќе заврши. И уште ќе одел на стадион. Клошар еден, ми се гади што делам државјанство со такви луѓе. :nerv:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Da, ako pobedi Norveska nie barem nakratko ke bideme vtori vo grupata, a ako izvadime nereseno ili ja tepame Skotska tamu, zadrzuvame vtoro mesto, a ako izvadime so dvete nereseno i dalje ke bideme vtori. Nejse, denes se nadevam na dobra igra, ne mora da se pobedi, ama mora dase igra konstantno dobro i so zar!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Мислам на Тасевски треба да му се даде шанса од нашиот среден ред тој е најдобар,го пратам како игра во Левски таму е сметан за најдобар играч во бугарското првенство нема натпревар да не направи асистенција а и голови дава.На последниот натпревар за влез во ЛШ на Левски беше асистент и на двата гола.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.358
Поени од реакции
6.356
Мислам на Тасевски треба да му се даде шанса од нашиот среден ред тој е најдобар,го пратам како игра во Левски таму е сметан за најдобар играч во бугарското првенство нема натпревар да не направи асистенција а и голови дава.На последниот натпревар за влез во ЛШ на Левски беше асистент и на двата гола.
тасевски е играч со најмногу мозок во цела репрезентација!
сто пати е подобар отколку токмаците напред шо неможат гол да дадат!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.648
Мој тип:
МАКЕДОНИЈА-ШПАНИЈА Х (по можност 2:2 точен резултат и Х-2 полувреме-крај) :vozbud:
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
дали некој може да постави линк од натпреваров бидејќи сум во странство а зулу несто не ми е во ред? плс плс плс плс
:smir:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Почнуваме !!! Ај со среќа нека ни е....:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:

дали некој може да постави линк од натпреваров бидејќи сум во странство а зулу несто не ми е во ред? плс плс плс плс
:smir:
линк
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
ајде само машки да се бориме и да дадеме убава игра
па со малку среќа може и поволен резултат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom