Македонија – Германија [17.01.2012, 18:15]

Статус
Затворена за нови мислења.

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
И како што мислев жалбата ни е одбина тоа ти мафија царува идемо пнатаму
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.830
Поени од реакции
15.936
И како што мислев жалбата ни е одбина тоа ти мафија царува идемо пнатаму
Па како да е прифатена кога апла се гледа дека топката удира надвор од гол линијата.. од надворешната страна. Да не си прајме бајрам на умот.
Има клипчиња видете.
Иначе да им дајме поддршка на Швеѓаните да ја победат Германија, па со таа победа Чешка ќе е веќе пласирана во наредна фаза, па може ќе ги тепаме.
И сеа иде под мојот пост, кој е толку глуп да изгуби бодови во наредна фаза.:D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Па како да е прифатена кога апла се гледа дека топката удира надвор од гол линијата.. од надворешната страна. Да не си прајме бајрам на умот.
Има клипчиња видете.
Иначе да им дајме поддршка на Швеѓаните да ја победат Германија, па со таа победа Чешка ќе е веќе пласирана во наредна фаза, па може ќе ги тепаме.
И сеа иде под мојот пост, кој е толку глуп да изгуби бодови во наредна фаза.:D
Тоа денска не сму видел некое видео од тоа што го видов мислев дека е гол ама нема везе тоа е колку што са криви судијете толку смо и ние самите како и да идемо утре на победа со чешка
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
38
Поени од реакции
11
Ве читам цело првенство и ете ќе се осмелам прв пат да напишам нешто. :)
ФАКТ е дека сите имаме различно мислење и свое лично гледање на нештата па и анализите на сите членови се разликуваат и се одликуваат со свој личен став. Дечки, воопшто нема потреба да се нервираме! Најголем ФАКТ е дека овие денови НАЦИЈАТА Е ОБЕДИНЕТА! Оваа недела нема некој чие срце не пушта „солза“ кога момците како ЛАВОВИ се борат и не победуваат. Нема жив МАКЕДОНЕЦ кој барем еднаш, на секој натпревар, НЕ СЕ НАЕЖИЛ!
Јас имам само да кажам едно огромно БЛАГОДАРАМ до момците, не сплотуваат во едно. Ќе се сложите со мене дека таа моќ, по долго време, ја имаа летово кошаркарите и сега продолжуваме заедно со ракометарите. Никој друг ја нема таа моќ. Да уживаме во моментот! Што и да биде на крај, иако од дното на душата се надевам на пласман понатаму, јас сум ГОРДА. :)

За кого? ЗА МАКЕДОНИЈА!!!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Абе Битолчани пак ви е херој Диви сега:


Ова не ти требаше. Го мразиме, да, и ќе го мразима и натаму.
Секој кој гледа реално на работите ќе кажи дека диви избрани феноменално и имаше само една грешка цела утакмица.
И немора да почнуваме да мешаме навивачки групи. Ова нека заврши тука.
Ок?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ова не ти требаше. Го мразиме, да, и ќе го мразима и натаму.
Секој кој гледа реално на работите ќе кажи дека диви избрани феноменално и имаше само една грешка цела утакмица.
И немора да почнуваме да мешаме навивачки групи. Ова нека заврши тука.
Ок?
Најмалку ме интересира за вас, само чудно ми е на времето поголем од него немаше во Бт, после вакви чуда извадивте, сега гледам сите...мајсторе,:cuc:.Нека заврши тука.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.047
Поени од реакции
7.774
Не сакам да мешам политика во спортска тема но сепак за пофалба се Германците. На својата публика не представија под уставно име!

каков пренос..алав да муе на германците
се свое си прават..со посебни камери си ги снимат своите тајм аути, своја графика
а и сликата Das Erste HD--исто ко да си таму
(не зажалив шо гледав таму а не на сител иако требаше германецо да го слушам како се радва ..)
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.260
Поени од реакции
5.059
Абе Битолчани пак ви е херој Диви сега:


Јас до ден денес уште го поштовам !!!
Гајле ми е дали брани за Вардар или Металург...
А тоа мојата група шо му го пее за него е револт за таа изјава шо ја даде Диви (неќам да влегвам во детали оти ќе биди оф топик)
Оти има луѓе уште шо незнат шо има напраено Дивио за Пелистер ;)
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.073
^ Реална изјава си даде Диви тогаш, сосема на место. :)

Он ТОПИК, да не ги цитрам сите, гледам секакви ШУТРАЦИ пишуваат, преку ноќ станале „ЕКСПЕРТИ“ за ракомет.

За сите што го обвинуваат Кире Лазаров тврдам дека не ги знаат доволно ни правилата во ракометот.
Одеднаш сте станаа „компетентни“ да коментираат за Кире.
Ало, да не игра Кире воопшто на еден натпревар, било кој натпревар, не сте свесни што ќе ни се случи.
На крај краева, како стигнавме до ова Европско првенство ?! Пак преку Кире и неговите 8 гола и исто толку асистенции со Исланд на гости !!!


Лесно е од пред телевизор да се коментира... така сите се разбираат стручњаци се.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.581
Поени од реакции
69.802
На крај краева, како стигнавме до ова Европско првенство ?! Пак преку Кире и неговите 8 гола и исто толку асистенции со Исланд на гости !!!


Лесно е од пред телевизор да се коментира... така сите се разбираат стручњаци се.
Брат не игравме со Исланд овие квалификации туку со Унгарија, Босна и Естонија. Тоа беше за светското во Хрватска 2009 :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.581
Поени од реакции
69.802
Еее Овој човек не игра за шо? за Бате да игра.
Е од овој пост дефинитивно не сум видел поглуп од сите теми за првенствово.
Дај бе кога немате ни основни познавања бар не се резилете :facepalm:
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.073
Брат не игравме со Исланд овие квалификации туку со Унгарија, Босна и Естонија. Тоа беше за светското во Хрватска 2009 :D
Уште подобро тогаш убаво ме потсети, проверете ги статистиките и од тие мечеви со Унгарија, Босна и Естонија. Значи и тогаш во тие квалификација за пласман на ЕП 2009та и сега за 2012та ЕП, стигнуваме со негова заслуга.

И проверете ја официјалната статистика од овие два меча до сега, дека и покрај се Кире Лазаров е повторно на делба на првата позиција.
Не бидете такви неблагодарници да заборавите се за само еден миг.
Вечерва играат Реал-Барса. Роналдо, Меси, или било кој од ѕвездите може да се случи да има слаба партија. Што тогаш, одма ќе станат предавници, виновници, непожелни ? Одма публиката ќе заборави на се друго и треба да го смени мислењето за нив? Не, тоа го има само кај нас, тој е тој МЕНТАЛИТЕТ кој го имаме ние, кога некој е добар преувеличувај го, ако малку згреши плукај го.



Еее Овој човек не игра за шо? за Бате да игра.

Имаш доказ дека навистина е тоа така ?

Рекла казала се тоа муабети пријатели. Луѓето, медиумите, можат да изјавуваат сешто. Многу невистини. Само ФАКТИТЕ се веродостојни.
Преку глава веќе од шпекулации.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom