Македонија - Хрватска | 21.01 @ 20.30ч | Група1

Која е подобра?


  • Вкупно гласачи
    105
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Тоа беше зицер.[DOUBLEPOST=1453457496][/DOUBLEPOST]

Нема ништо подебилно од тоа на јавен форум да бараш да не те цитираат. Прво си го бараше со боринче, а кога почна да си го добиваш, не ме цитирај повеќе.
Не оди тоа така.
Со што тоа си го дибив? Со дудлањето? Ќе си дудлам и понатаму и верувам дека далеку ќе стигнам. Или со тоа што те заболе за Вардар? Многу ги има такви, не си единствен, навикнат сум веќе да ми паламудат серковци како тебе.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Со што тоа си го дибив? Со дудлањето? Ќе си дудлам и понатаму и верувам дека далеку ќе стигнам. Или со тоа што те заболе за Вардар? Многу ги има такви, не си единствен, навикнат сум веќе да ми паламудат серковци како тебе.
Дудлај бе, кој ти брани аман... За Вардар ме заболе левото маде...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.304
Поени од реакции
5.509
Инaку и нaјгoлемa винa зa oвa рoднинскa репрезентaцијa имaт и сите спoртски рaбoтници кaкo и нoвинaрите. Пa нa сите им е пoќе oд јaснo декa aкo нa Лaзaрoв не му е пo ќеф некoј немa шaнсa дa гo земaт. Истoтo беше и Мoјсo пoсебнo кoгa беше вo фoрмa мoрaше и брaтчетo дa му иди. Знaчи триoтo Кирo,Мoјсo,Бoркo кoлку шo се зaслужни зa пласманите нa првенствaтa и директни се винoвници шo не се земвaт нaјквaлитетните. И нaместo дa се крени притисoк вo изминaтите гoдини дa се притисни , дa се присилaт дa земвaт спoред квaлитет, дремaт кaкo пoпчињa тие шo требa дa гo кренaт глaсoт. Сaмo еден пример oд блискo минaтo. Лaни нa светскoтo дa гo земеa Дрoгишки кoј беше вo пoдoбрa фoрмa oд oвa денешнa сo негoј тoгaшни 19 гoдини, и дa му дaдеa шaнсa дa пoигрa , јaс сум 100% сигурен декa ќе зaминеше негде стрaнствo и ќе нaпредвaше, местo дa стaгнирa вo Пелистер. Тoј е сaмo еден пример, oд десетиците пропаднати тaленти . Абе дoстa беше нa пo еднo дете му дaт шaнсa нa секoе гoлемo нaтпревaрувaње и му oтвoрaт пaтoт зa стрaнствo. Амa не вaжнo е дa не се нaлутaт звездите пoaрнo ќе си ги уништиме тaлентите (кaкo шo прaевме изминaтите 15 гoдини) зa дa си шетaме брaтчињaтa a Спoртските нoвинaри и рaбoтници ќе си ќутaт зa дa не бoјкoтирa триoтo Непoтисти , oти шo прaјме пoсле :sakasuste:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па нека бојкотира Борко, ја одма би го избркал ако треба Дивиот со 45 години нека брани.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.218
Поени од реакции
4.964
Дупјачанец како уплашен бранеше цел меч, не дека имав некој големи очекувања од него, како шо кажа Томасино едно е да браниш со Кадетен, друго е со Хрватска, затоа и не бев јас толку по Дупјачанец да биде повикан, но ајде негде држеше вода тоа што избрани солидно во Металург во ЛШ, а "вечити талент" никој не го гледаше во Бенфика, кузнај дали е прв голман или пак отворач на шишиња :D
Ама на еден примен гол како сум се смеел :pos:
Го оставија еден играч сам на шест метри од Хрватска и Дупја кутриот си ги постави само рачињата и си ја сврти глата назад кон голот, да ја види топката во мрежа :D
Во иднина сигурно ќе ни биди најголем проблем голманската позиција, Дегустраторот сигурно би можел да дотурка уште едно големо натпреварување, тука сигурно ќе биде потурнуван и од цимерот Киро, со Диви веќе е раскрстено, не вервам повеќе да го земат во репка :D Дупја нека не се надева и тој појќе и ќе останиме само со Николче :D
Сигурно немаат квалитети за во репрезентација Чаневски и Ајвар (Даскаловски) :D кој прекар го има АЈВАР да ти ебам тоа прекарот :pos: затоа брани во ебиветер клубој низ Романија....
Јас за во иднина би бил да се неутрализира СТРАХИЊА МИЛИЌ :D каква појава од голман човече :D Посекако го избркаја од Србија. Само и тој исто како Столе не оди на спортски живот, многу сечат свински глави со него низ рестораните по Скопје :D Затоа имаше +20 килограми, па Раул мораже да го пушти на третман за да се врати во росторот :D
Со него и со "вечити талент" НиколЧе, би имале солидна голманска двојка за во иднина :D
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Па нека бојкотира Борко, ја одма би го избркал ако треба Дивиот со 45 години нека брани.
Што ако треба бе,според мене Ангелов е за класа подобар голман од Борко,дечкото се губи у простор и у време бе не знам што му е, 50 години брани ЦЕЛ ЖИВОТ НА ПРОЦЕНКА ја бира страната на која што му шутираат,па добро има ли некој што му пушта видеа да гледа кој каде шутира или едноставно на среќа ако погоди страна и ја одбрани со стомак ја одбрани ако не јебига,немало подобар... па вчера Дупјачанец за 5 мин покажа повеќе него Борко цело првенство,али убаво рече некој погоре дур глуми авторитет и се шлепа покрај Киро тури му пепел
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.478
5% одбранети шутови бе... ја да стојам на гол како дрво, повеќе пати ке ме погодат.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Немора пред секој удар да бира страна на среќа,нека си одбери една страна ПРЕД мечот и нека се фрла на таа страна постојано.Сигурно над 20% ќе има одбрането..
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Имало и бетер од нас, Унгарија, која мислев може да изненади на ова ЕП и да се замеша во борба за медали имајќи го фалениот Веспрем во ЛШ како и ПИК Сегед, го попи од Германија со 10 разлика 19-29, ние барем дадовме 24 гола :P.
Потполно се согласувам со @Tomasino мора да се направи еден рез во репрезентацијата, делумно за квал. за ОИ и на самите ОИ ако се пласираме, а повеќе за следниот циклус. Само се плашам што ако одиме на ОИ, Бате секако ќе го земат макар и им носел само вода и крпи, а ништо чудно и мојсовци и двајцата да одат, демек да има замена и за десно крило. Колку играчи може да се носат на ОИ знае некој? :LOL:
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Може ќе звучи нереално и ка теорија на заговор... ама мислим дека натпреваров со Хрватска може беше и пуштен за да може Хрватска да и ги расипе сметкете на Норвешка за полуфинале, со што Норвешка не би играла полуфинале а со тоа ние да идемо у квалификацие за Олимпијада. Знаејќи го тој скандинавски инает не би ме чудело ако Норвешка влезе у полуфинале и да стане првак. Ја сум убеден дека со Норвешка ќе видимо друга Македонија не таа од вчера.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.739
Може ќе звучи нереално и ка теорија на заговор... ама мислим дека натпреваров со Хрватска може беше и пуштен за да може Хрватска да и ги расипе сметкете на Норвешка за полуфинале, со што Норвешка не би играла полуфинале а со тоа ние да идемо у квалификацие за Олимпијада. Знаејќи го тој скандинавски инает не би ме чудело ако Норвешка влезе у полуфинале и да стане првак. Ја сум убеден дека со Норвешка ќе видимо друга Македонија не таа од вчера.
Ne i vredi na Hrvatska ništo toa +10 so nas, im vredi samo da ja tepame Norveška ili barem bod da i skinime i toa pak uslovno, ako Hrvatska tepa so Polska ili Francija...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Може ќе звучи нереално и ка теорија на заговор... ама мислим дека натпреваров со Хрватска може беше и пуштен за да може Хрватска да и ги расипе сметкете на Норвешка за полуфинале, со што Норвешка не би играла полуфинале а со тоа ние да идемо у квалификацие за Олимпијада. Знаејќи го тој скандинавски инает не би ме чудело ако Норвешка влезе у полуфинале и да стане првак. Ја сум убеден дека со Норвешка ќе видимо друга Македонија не таа од вчера.
Аха да сигурно, Норвешка ќе го освои :pos:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.134
Поени од реакции
18.131
Ве читам зборувате дека физичката кондиција не ни е на ниво за да издржиме едно турнирско натпреварување. Според мене помалку е до физичката кондиција многу повеќе до МЕНТАЛНАТА. Ние премногу се трошиме емотивно и психички и тоа ни е проблемот. Самата желба за успех не троши и затоа некогаш делуваме како да ни се фатени и рацете и нозете. Денес беше класичен пример за тоа. Неможе физички да не си спремен во првите 5 минути.
Тогаш се психички неспремни...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.739
Имам една идеја, да се праи кај нас пред меѓународни натпревари на репката мини лига во
Beach handball . Прво добро е за сите, кога ќе излезат на паркет ќе добијат барем 25% во брзина. А ако наиде на интерес кај публиката, оние што натепале килажа и не се конкурентни на паркетот тука можеби ќе бидат уште некое време . Е сега бидејќи првенствата се главно во зима, треба да се напраи во сала терен со песок...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Имам една идеја, да се праи кај нас пред меѓународни натпревари на репката мини лига во
Beach handball . Прво добро е за сите, кога ќе излезат на паркет ќе добијат барем 25% во брзина. А ако наиде на интерес кај публиката, оние што натепале килажа и не се конкурентни на паркетот тука можеби ќе бидат уште некое време . Е сега бидејќи првенствата се главно во зима, треба да се напраи во сала терен со песок...
Брат што збориш бе?
Колку глупости истреска на цело првенство, толку коментаторите на МТВ не истрескаа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom