Македонија - Србија [25.01.2012 - 20:15 ч.]

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839


Шести натревар на Македонските ракометари и последен од втората група..сите очекуваме победа! И да ни даде Господ да ни се поклопат и другите резултати :rolleyes:

Значи вака :

Фаланга

VS
Рокери с Мораву


Одиме на победа! Што ги ебам ќе ги сечам ..

 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.118
Поени од реакции
9.735
Ни носиш среќа со ова 20h и нешто мисир еден :D:D:D
П.С треба шо ги ебам ќе ги тепам (y)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Дај боже да се поклопат сите резултати и ние да решаваме со Србиштава, многу сакам да ги видам ПОСРАНИ ! :sneaky:
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.972
Поени од реакции
3.688
нешто не сум во тек па ке прашам ако сака некој да ми појасни: од кои натпревари сега зависи дали ке имаме шанси со победа над србија да играме во полуфинале? што треба да се случи?
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Пишав претходно и сега ќе пишам. Тргнете го Даре и Србите се сосем просечен тим. Шансите да ги победиме се огромни. Уште на Шундо да му проработи кликерот и да открие што значи зборот: ТАКТИКА, кај ќе ни биде крајот.
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Најдобро отворена тема ever...
Али ај за среќа нека е ;)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
нешто не сум во тек па ке прашам ако сака некој да ми појасни: од кои натпревари сега зависи дали ке имаме шанси со победа над србија да играме во полуфинале? што треба да се случи?

Еве ваму ги имаш сите варијанти за влез во полуфинале КЛИК :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Jonoski e neizvesen za so Srbija, mali se sansite da nastapi, najverojatno e skrsen nosot.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Не другарче, навивам ја за Македонија ама не како тебе за да ги видам србите усрани него нашите среќни.
Другарче очигледно грешиш, али нека биде така не мислам да ти се објаснувам сега дали навивам повеќе за победа на Македонија или за пораз на Србија, детски муабети. Биди ми поздравен. (y)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.776
Поени од реакции
14.061
Сакавте класа голман ете ви!!! БОРКООО :love:Сите тие што викаа дека Борко е просечен голман и дека класа голманите имаат над 15 одбрани,Борко ви го докажа спротивното,се надевам ке се покаете што кажавте такво нешто...

Ајде сега се надеваме повторно на Шведска :)Ако изгубат денес Србите во Среда ке биде ратиштее :vozbud::vozbud:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
Лазаров: Србите ќе паднат пред 10.000 Македонци


Ова го изјави капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров на прес-конференција по завршувањето на мечот со Полјаците во кој Македонија победи со 27:25.
- Ќе одиме на победа и против Србија. Тоа го сметав пред почетокот на ЕП, а така мислам и сега, изјави Лазаров по натпреварот.
Капитенот рече дека за средбата со домаќинот во среда очекува 10.000 навивачи.
- Очекувам во среда да видам околу 10.000 Македонци во „Арена“ за да покажеме како се навива, како се игра и како се сака државата, изјави Лазаров.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.545
Поени од реакции
34.858
Кога можевме во Литванија на 15,000 домаќини да им покажеме какви гости им дојдоа , зошто не би можеле да го повториме тоа и во Белград:свиркам:
Верувам дека судиите ќе бидат наклонети кон Србите, ама сме играле ние против судии, само со ладни глави и нема невозможни нешта,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom