Македонија - Полска [23.01.2012 - 16:15 ч.]

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.742
Поени од реакции
9.866
Flag-Pins-Macedonia-Poland.jpg

5 Меч за нашите ракометари,после сите маки и страдања што ги имавме до сега мислам дека е редно време да се релаксираме и со Полска да покажеме муда и без стресови да изгледаме добар меч и да победиме.. Шансите за полу-финале ни се научно - фантастични, и трилер, само Хичкок може да изрежира такво нешто :D

Неам повише мотивација што да пишам...само ова..

 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Остајте го ќе имаме кого да пцуеме :)
Со Полска очекувам победа како и за сите досега! И очекувам математиките да испаднат барем еднаш на наша страна.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.742
Поени од реакции
9.866
Замисли Цитро да имаше инспирација.
Па то проза, па поезија.
Барем ќе знаеме кој е крив после ова.:D
Цацко ќе е крив кој :P Ти за колку меча отвори тема,ние еден не тепавме :cautious:
--- надополнето: 21 јануари 2012 во 23:24 ---
Остајте го ќе имаме кого да пцуеме :)
Со Полска очекувам победа како и за сите досега! И очекувам математиките да испаднат барем еднаш на наша страна.
Обожавам ти да ме пцуеш..некако убаво ми доаѓа,не ми смета :icon_mrgr:
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Во двете групи што само првите 2 екипи одат во полу финале или првите 4 одат во четврт финале па после се игра полу финале? Која е математиката?

Ако одат првите четири понатамо имаме шанси за четврто....
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.742
Поени од реакции
9.866
Во двете групи што само првите 2 екипи одат во полу финале или првите 4 одат во четврт финале па после се игра полу финале? Која е математиката?

Ако одат првите четири понатамо имаме шанси за четврто....
Ти ко од марс да си паднат брате :D без навреда
Само првите 2
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Ех да се одржуваше натпреваров на 1-ви септември па да ги нападневме како што ги нападна Германија 1939. :coffee:
Иначе не шо ги е*ам овој пат сакам победа! :sneaky:
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Ти ко од марс да си паднат брате :D без навреда
Само првите 2
Знаев дека некој ваков коментар ке добијам, без навреда али не се сите 24/7 дома пред компјутер по цел ден да седат и да пишуваат по форуми. Има луѓе што имаат и други работи да прават во животот, поздрав и све најбоЉе!
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Сакам победа ама сега сериозен сум нема веќе оправдувања. Победа ќе има и ќе му ја затнеме устата на келавото дебело брадесто репортерче кое секоја изјава ја почнува со изненадувањето Македонија. Неможам веќе нервно ме осакатија.
Кога ја тепавме Чешка постот ми беше со песнава.
Со штитот или на него
 

Messanger

Аскер
Член од
15 октомври 2011
Мислења
380
Поени од реакции
344
Ојде коњо у реката воопшто за ракометов наш, ма тоа не е страшно ние сме страшни со очекувањата!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Многу аматерски крај одигравме со Данска.Неверојатно.Можевме слободно да ја држиме топката уште 3-4 секунди и последните 2-3 секунди да шутираме за да не оставиме простор тие да нападнат.Ете видовте брза реакција и желба за слава до кај не одведе-ДОМА.Имавме сигурен бод, а сега ништо.

Многу ме курчат типови и коментари во стил дека многу ги ставаме ракометарите под притисок.Па, редно е веќе.Ме курчи таа изјава во стил„ битно е да се учествува“.Само успесите се помнат, а не добрата игра.Што ако сме играле добро кога Данска продолжува, а ние со куфер дома.Така се прави репрезентација само со високи критериуми, ненормален притисок за успех за да изгинат на терен.Тоа ги краси големите нации, големите држави.Труд, притисок, ДИСЦИПЛИНА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom