Мака ми е!

Gea

месечинка
Член од
11 октомври 2011
Мислења
217
Поени од реакции
720
Од квази интелектуалци со купени дипломи!!!
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
офф бее мака ми е шо кога ќе те видам неможам да те истискам и изгризам
баш ми е мака...
И штета за тебе што мене ми е мака заради ова...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Мака ми е и како нема да ми биде, ракија , пиво,вино и на крајот пак ракија
Па не да ми е мука, два литра јогурт кисела вода,кока кола абе ништо не помага МАКА ГОЛЕМА ГЛАВАТА МИ ПРСКА не можам да заспијам,мака мие што во 3:30 штракам на ова омлетов наместо да спијам. А да мака ми е и од тинејџерки што пробале три без два кура и ја откриваат животната филозофија,мака ми е од мушки што се депилираат,што си чупаат веѓи,мака ми е од ороспичиња што сакаат депилирани машки наместо да си бараат женски,тие самите себе и сите останати ги убедуваат дека не се лезбо.
Абе кој кур не ми е мака цркнете душмани гонете се у три лепе пизде материне НИШТО НЕ МИ Е
 
P

puppete dolly

Гостин
Мака ми е што сум заглавена во ваква држава каде се вложува само во еден град.Мака ми е што на факултет профеосрите ги боли **** за тебе,мака ми е што денес паднав на два испити а учев многу,мака ми е што на есејот кој го напишав на испитот вложив се од себе а скапаниот смрден професор ми рече дека не сум ја прочитала книгата,мака ми е што другарките не се веќе во мојот град заминаа на факултети во други градови,го имам само дечкото кој вечерва и неколку вечери претходно не излезе со мене туку со другарите,мака ми е што звучам љубоморно ама зошто преку зима можиме да се гледаме скоро секој ден а на лето излегува со кој му сака куро а јас седам дома и немам кој да го побарам и кога ќе му го кажам ова звучам себично и неблагодарно...мака ми е што мајка ми ќе оди утре на лекар на преглед за матката..мака ми е што немам пари да одпатувам барем неколку дена да се одморам далеку од сите кавги,мака ми е што не сум силна,што се си земам здраво за готово,што плачам како хистерична кога сум сама,мака ми е што мислам на убавите средношколски денови кога имав друштво,кога се пијанев кога сакам,кога одев кај сакам,кога ми беше гајле дали некој ќе повредам,мака ми е што немам храброст да им признаам дека се чувсвувам толку проклето изменета,како таа вистинската јас да ја потиснав некаде длабоко под земјата,мака ми е што почнав да станувам возрасна
 
P

PewDiePie

Гостин
Мака ми е,жешко ми е,а тепмпература од 37 сигурно не помага. :cautious:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Мака ми е од тоа што воопшто имам мака!
Мака ми е од тоа што се повеќе млади луѓе имаат мака!
Мака ми е од многу работи!
Мака ми е што учам, а ништо не положувам!
Мака ми е од притисокот што се врши врз мене!
Мака ми е што неможам да најдам работа летово!
Мака ми е што мајка ми нон стоп ми се дере!
Мака ми е што брат ми ја изгубил возачката, мајка ми мене ми се дере како сме биле неодговорни, а на него му вика "добро, ќе ја побарам јас па ако не ќе ја пријавам ко изгубена"! Мака ми е што кога ќе побарам нешто наидувам на дерење и на тоа дека сум голема, а за него станува и прави се што ќе и рече! Мака ми е што дома цел бес на мене се истура!
Мака ми е што никогаш мајка ми не приметила дека имам мака, за да направиме муабет!
Мака ми е што мисли дека јас имам 22 години и освен учењето не треба да имам друга мака!
Мака ми е што ме споредува со сите што се подобри од мене, како тоа они можеле, јас не сум можела!
Мака ми е кога ќе ми рече дека сум ја разочарала!
Мака ми е што не сфаќа дека не ме мотивира со ниеден разговор!
Мака ми е што не можам да и вратам со дерење, зашто не сум таков човек!
Мака ми е што плачам навечер без глас, за да не ме примети брат ми!
Мака ми е што ми се толку топли солзите!
Мака ми е правам се за сите да бидат задоволни и пак ништо не чини!
Мака ми е што сега лежам и пишувам од што ми е мака!
Мака ми е што треба после да одам да полагам!
Мака ми е што неможам да го искористам топлово време!
Мака ми е што мајка ми не ми го сака дечкото!
Мака ми е што нема да идам на одмор!
Мака ми е што лузните цел живот ќе ги гледам!
Мака ми е што ме болат мускулите на промена на време!
Мака ми е што татко ми не е тука!
Мака ми е од се!
Мака ми е што сега треба да излезам и да глумам дека се е ок! Епа мака ми е!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мака ми е што нема UNDO и DELETE копче во животот! Посебно за UNDO ми е мака!!!!!!
Лошите спомени и грешките те правеле тоа што си, посилна личност... Yeah right...:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp: Со двете раце потпишувам само да има можност за UNDO.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Мака ми е коа на времево идам по улица, ги колнам 5те минути до дома... и ќе здогледам некои 50годишни градежни работници, што се надвор на времево по 12 саата во денов и РАБОТАТ.
Жалче ми е многу, морав да споделам негде..
 
Член од
10 септември 2011
Мислења
133
Поени од реакции
73
Мака ми е од учење, од жешково време, од премногу политика , од лоши филмови од проблемите со финансии, мака ми е од општеството,мака ми е што има многу деца питачи и бездомници на ова време, мака ми е од корумпираност и непотизам,
и мака ми е што немам време да идам на еден добар релаксирачки одмор со добра екипа.
 
К

Кики.

Гостин
Мака ми е што не ме разбираат кога зборам - не зборам шпански, македонски зборам.
Мака ми е што ми вршат притисок за глупи работи.
Мака ми е што не ме сфаќаат сериозно.
Мака ми е што не можам да издржам.
 
Член од
29 јули 2010
Мислења
68
Поени од реакции
4
Мака ми е кога пишуваат латинични мислења во темите на Кајгана, а уште повеќе ми е мака да ги читам. Затоа, за да не ми биде мака, во последно време се почесто ги прескокнувам. :pipi:
 
П

Пепси_

Гостин
мака ми е од коктелите што се 150-200 денара а дневницата ти е 300 денара
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Мака ми е кога почнувам нешто со лага. Ама брзо ми поминува... барем додека не се собере убаво :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom