Магии - бу!

Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Abe kakvi magii nema takvo neso.Toa se trikovi samo.
p.s. Ste go gledale na shokshow toj magionicarot ? ???
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
дефинитивно не верувам во таква работа тоа за мене се само една глупава работа што никогаш не би поверувал во таква работа
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Pa bas i ne veruvam ali sto znaes ima 6 milijardi luge vo svetot moze nekoj da ima i takva darba.
 
B

babsy

Гостин
Верував до пред некое време... се случуваше да се глупираме у основно со другарки по дома ради заебанција и никад не успевало :( увек за да се заљуби овој у оној...и тоа помина со годините...
еден период имав коа работите ми одеа на лошо, па се нафурав дека една особа ми прави магии и тоа психички ме уништи...за секој неуспех мислев дека е предвиден...
потоа престанав да се оптеретувам пошто си најдов поинтересни работи и работите се смирија...
до пред некое време кога мој многу добар пријател/ка почна да се оддалечува од мене ...
прво барав логично оправдување, озборувања рекла казала ама ни тоа не ми беше доволно бидејки стварно немав ништо лошо помислено/кажано за таа особа...
И конечно еден ден ми кажа што е работата... во панталоните кои ги има носено имало сошиено некакви конци со делови од панталоните незнам ти шо к*р уше кои наводно ги имаме само ние двајца носено...и потврдата за тоа дошла од еден човек кој бил некој си врач или Сашо фактор Х (ова само претпоставувам) кој нит ме знаел нит ме познавал а му рекол дека јас му правам магии...
е сеа причина логична нема зошто тоа би го направила бидејки имам супер долга врска а тој идеше со моја најдобра другарка...ама ете му кажале и што е најстрашно очекува еден ден дека треба да му се извинам за тоа...и можеби ќе ми прости...
мислам дека после оваа работа немам коментар на оваа тема а вие сами проценете...
(убаво е да се верува во нешто..ама сигурно не во лоши работи)
и 100% е сигурно дека магии ги фаќаат само оние кои веруваат во нив...
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Ма верувам у пичку матер оти нема на кој да го укривувам малерот кој ме затепал, па ај си викам на маѓии.
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Jas ne veruvam i ne veruvam deka postojat, toa go svakam kako nekoj da ti misli loso i da ne sakas da uspees vo nesto, pa nekoj si go svaakat kako magii.
Moe mislenje.
 

ZigZag

Заменик министер
Член од
19 јули 2006
Мислења
347
Поени од реакции
248
LisaRowe напиша:
Една грешка... Телекинеза е МАГИЈА!!! Не е способност, туку магија... игра со енергија која се учи ако се сака... Ако вистински се сака.
Nejkam da pravam zbrki amaa..Telekinezata ne e Magija, toa e psihicka mok ( ne mora da e darba ) i moze da se nauci ovde http://www.psipog.net/show.php?id=10103 , ovde http://www.psipog.net/show.php?id=10121 i ovde http://www.psipog.net/show.php?id=2 ( sajtovite se na angliski ) a zosto da ne naucite i telepatija, empatija, dalecinsko nabljuduvanje, se vo edno so eden zbor da naucite psionica na http://www.psipog.net/articles.php a sto e psionica procitajte ovde http://en.wikipedia.org/wiki/Psionics . Srekno!!! :party1: cheers!
 
K

kicodarker

Гостин
crni magii i losi kletvi

pa ima tri vida na magii crna(temna i losa magija za zlo na covekot) , bela(svetla magija za podobruvajne na reputacija , semejni odnosi , drugarstvo, igri na sreka , dobrotvori ) i crvena (ljubovna) magija
ovaa prvata ja pravat samo ludi luge nesvesni za podatokot deka toa sto go pravat ke im se vrati so kamata kako na niv taka i na nivnoto pokolenie
pa BOG e dva pati pogolem za mene od mojata verba kon Nego
se slucuvalo da se pravat crni magii so vudu rituali no onoj sto gi pravel zvrsuvaj vo dusevna olnica za ludi pa se si ima svoja cena zare ne?
vtorata e onaa koja ja pravat dobri luge so covecko custvo koi im posakuvaat se najdobro na bliznite pa se se vraka i se se plaka pa dobroto ke im se vrati
koga togas krug e i se vrti trkaloto ili sto pravis toa ti se vraka
a tretata e najteska magija
dali mozebi site nie ja poseduvame ili e nekakva nevidena i cudna hemija
stanuva zbor za ljubovta pa sekoj nekogo/nekoja magepsuva i stamuva zavisen od ljubovta na partnerot
bidejki ovaa e teska magija se preporacuva da se konsultitate so ajsnovidec i toj/taa sto imate frleno oko so mala pomos na magijata ke ja bide sigurno
sakaj go drugite za da te sakaat tebe - altruizam(ovaa poraka mi ja pisa drugarka mi Irena za 20-tiot rodenden)
i ljubi i bidi ljiuben
i pozdraven
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
^Killer^Boy напиша:
Сум читала многу на таа страна. Исто таму пишува дека има и сива магија, на пример ќе кажеш/направиш магија за да станеш богат/а и ќе ти умре некој близок, па ќе ти остави големо наследство. Тоа според мене е повеќе црна магија, али ок . Лично не верувам мнгоу во магии и не ни правам. Сум пробала некогаш, делумно успеало , но сепак не верувам и не забегувам :icon_lol:
 

^SaW^

^K^B^
Член од
2 јуни 2006
Мислења
892
Поени од реакции
1
I am a bitch напиша:
Сум читала многу на таа страна. Исто таму пишува дека има и сива магија, на пример ќе кажеш/направиш магија за да станеш богат/а и ќе ти умре некој близок, па ќе ти остави големо наследство. Тоа според мене е повеќе црна магија, али ок . Лично не верувам мнгоу во магии и не ни правам. Сум пробала некогаш, делумно успеало , но сепак не верувам и не забегувам :icon_lol:
I jas znam za toa:)i jas citav na poise strani
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
mizi mitro tulumbi pagjat...zatvori oci moze pa i ke lapnis nekoja....
zabegavte od temata..od magii vo koi se upotrebuva energija...do vracovi i bajacki ima razlika...kolku tolku pak e razlika....
 
Член од
29 јули 2006
Мислења
61
Поени од реакции
0
ok sea ne velam deka veruvam u magii.. ali cepkav neso na int i op eve so iskopav:"Fire come from below,
bring me love that I do know,
make my heart blaze and shine,
to bring the love that will be mine!"
Soon my love will come a day,
three times strong and here to stay!!
ova ti bila crna magija ... t.s tamu ja najdov :) aj uzivajte, ne verujem u niv ali se interesiram za takvi nekoi raboti
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
i trebe da pogodam...vlakno od tilot na licnostaso ja sakas a??ili vudu kuklicka...ke i ja podaram na komsikata neka si igra mesto barbie :) de be lugje...mislam deka se preuvelicuva celo ova...i da postoi neso...1 000 000 verzii imat izlezeno i use 1 000 000 ke izlezat ako me pitte mene..taka da i da sakas da veruvas...ke se zbunis vo so veruvas sea ti..ova so go pise tuka..ili ona tamu...isto napravi kodot so isus...on bil zenet...blah blah blah...aj da ne izlezam losata jas ke si zamolcam sea fino lepo...
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Kako sto vika potpisot na Misticen `Tantara, pantara...`
 

Kajgana Shop

На врв Bottom