Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Борусија за нијанса подобра, но штом Баерн победи, тогаш е заслужено. Само лани навивачите од Баерн ја оспоруваа победата на Челзи, затоа што Челзи бил послаб, сега тие беа послаби, па ме интересира што ќе зборуваат.

:icon_lol:
That's where I stopped reading. :icon_lol:
Стварно ланското финале у поглед на рамноправност го споредуваш со ова? До 30 минута беше подобра Борусија, натаму Баерн. И колку и да сум хејтер и да ме изнервира шо баш ќелавиот ја реши, заслужи Баерн. И Дортмунд да земеше, немаше да биде незаслужено.

У полуфинале Меси промашува пенал и уште 7-8 шанси во двомечот, во финалето не мрднаа буквално и тоа е барем слично со ова што се случуваше вечерва? :facepalm:
 
G

Geezer

Гостин
That's where I stopped reading. :icon_lol:
Стварно ланското финале у поглед на рамноправност го споредуваш со ова? До 30 минута беше подобра Борусија, натаму Баерн. И колку и да сум хејтер и да ме изнервира шо баш ќелавиот ја реши, заслужи Баерн. И Дортмунд да земеше, немаше да биде незаслужено.

У полуфинале Меси промашува пенал и уште 7-8 шанси во двомечот, во финалето не мрднаа буквално и тоа е барем слично со ова што се случуваше вечерва? :facepalm:


Ама си ме разбрал, секоја чест. Токму тоа ми беше поентата. Удри се нареден пат посилно.

Тоа последното е.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ама си ме разбрал, секоја чест. Токму тоа ми беше поентата. Удри се нареден пат посилно.
Дај де дообјасни се? Како вечерва беше Баерн послаб од Дортмунд? Глеаше уопште? Или некој сарказам тераш, шо само ти го сфаќаш? :cuc:
 
S

Stivie G

Гостин
Даворче ги нарекува Баерн лузери а заборава колку пати неговиот тим лузираше додека да стигне до титула во ЛШ :icon_lol:
Монако
Ливерпул од една ептен интересна ситуација
Гејнајтед исто интересна ситуација
Барса во 93

Само спомнувам :rolleyes:
 
G

Geezer

Гостин
Дортмунд подобри биле... :pos::pos::pos:

Нијансата... друго, Боби43, абе немој да се брукаш бе, мислам слави си, али излези некаде надвор, немој, возрасен си, постот во темата од финалето каде што ги раниш сите со куренцето не е нималку вкусен.
Знам дека сега ова ти дојде како мелем на раните (Милито, Дрогба па и Инзаги низ годиниве, искористи го моментов да се израдуваш како што треба и да ти биде во памет само твојот тим).
Не биди како овој над тебе, тој со документ е удрен, ти не си барем, колку што знам.

Прво полувреме Борусија беше подобра, во второ срамежливо беше Баерн, ништо страшно. Од толкав пост, се фативте за тоа, мислам, безвезно.


Stivie G

Точно, барајте постовите и собирајте лајкови. Извадени од контекст и погрешно разбрани. Ама толку ви е капацитетот, разбирам.
 
S

Stivie G

Гостин
Даворче е првокласен газолижач.За Баерн и Дортмунд што ли не испиша ама кога стигнаа до финале тогаш почна да им се восхитува, да пишува како се најдобри итн итн.
 
Член од
15 јануари 2013
Мислења
251
Поени од реакции
240
Кој и да освоеше ќе беше заслужено. Дортмунд требаше да ги помине, Шахтиор, Малага и Реал за да стигне до финалето, додека Баерн ги помина Аресенал, Јувентус и Барселона и Дортмунд за да освои. Да не ги потцнувам екипите како Шахтиор и Малага , но Баерн Минхен каде - каде имаше потежок пат до финалето па се додека не ја крене титулата првак на европа. Како и да е Баерн е во една извондредна форма и мислам дека тие ќе доминираат следниве неколку години. И на крај честитки за титулата до навивачите на Баерн Минхен. :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom