Ливадари и ливадарки

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.787
Поени од реакции
24.589

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.029
Поени од реакции
21.582
Не е ливадарка, си ја сака како ерка да и' е.
Ok posto i po tolku vreme i detalno objasnuvanje, clenovite tuka uste nemozat da napravat razlika pomegju livadarka i nekoja sto cuva ljubimec. Posebno anima mundi trkalata, LGBT , a na drugarceto tvoe posebno mu e tesko da gi razgranici tie dva poimi.
Cuvanje macka kuce papagal ...... ne te pravi po avtomatizam livadarka, treba tamu nekoj drugi uslovi da bidat ispolneti za toa, mnogu pobitni uslovi. Ljubimecot , najcesto kuce ili mace e samo neizostaven detalj od celata prikazna za livadarstvoto, no ne i presuden.
 
Член од
5 март 2023
Мислења
431
Поени од реакции
1.731
Не е ливадарка, си ја сака како ерка да и' е.


Каква врска има мојот пост со феминизам?
како нема врска, славење родендени на миленичиња,она е strong independent woman, не и треба маж и деца туку миленичиња кои ќе ги вика сине ќерко
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.787
Поени од реакции
24.589
како нема врска, славење родендени на миленичиња,она е strong independent woman, не и треба маж и деца туку миленичиња кои ќе ги вика сине ќерко
Има маж и не можат да имаат деца. Јасно ти е сега треба да си ги скратиш прстите малку?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.896
Поени од реакции
15.860
Однесе ли и поклон салама за мачки? Нека кркат на велико и двете од саламата.
на времето во ехЈу, Звезда беше едно зима на турнеја во Мехико и мислам УСА...тргнале една вечер фудбалерите во суперМаркет, гладни да купат за јадење, ама не знаеле англиски... јадат они у собите кога доваѓа некој што знае англиски па ги искара оти земале конзерви за кучиња.. ама многу убави се му се правдаа тие..
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.787
Поени од реакции
24.589
Има маж и не можат да имаат деца. Јасно ти е сега треба да си ги скратиш прстите малку?
Moже да посвојат. Ако се сака се се може.
си посвоила мачиња. :)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
2.361
Ok posto i po tolku vreme i detalno objasnuvanje, clenovite tuka uste nemozat da napravat razlika pomegju livadarka i nekoja sto cuva ljubimec. Posebno anima mundi trkalata, LGBT , a na drugarceto tvoe posebno mu e tesko da gi razgranici tie dva poimi.
Cuvanje macka kuce papagal ...... ne te pravi po avtomatizam livadarka, treba tamu nekoj drugi uslovi da bidat ispolneti za toa, mnogu pobitni uslovi. Ljubimecot , najcesto kuce ili mace e samo neizostaven detalj od celata prikazna za livadarstvoto, no ne i presuden.
Ливадарка не е ако се слика по ливади и планини,берејќи кантарион за да го тура во зејтин или ракија за лек, а и најбитното го заборавив, главен критериум според тебе за да е ливадарка по дефиниција, е да не е заинтересирана за сексуално исцелување од било каков вид, зш може и да се онадуе по планини и ливади не е тоа нешто што е немогуче.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
Не е ливадарка, си ја сака како ерка да и' е.
Ако мачката ја сака како ќерка поради тоа што не може да има деца(а има желба да има)...Мислам дека другарка ти треба да посете психијатар за нејзино добро. Тоа што не може да има деца не е крај на светот...Има ги многу такви што не можат да имат деца. Има и решените за тоа може да посвое дете на крај краева 21 век сме нема ништо страшно со тоа ако посвое дете.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.787
Поени од реакции
24.589
Ако мачката ја сака како ќерка поради тоа што не може да има деца(а има желба да има)...Мислам дека другарка ти треба да посете психијатар за нејзино добро. Тоа што не може да има деца не е крај на светот...Има ги многу такви што не можат да имат деца. Има и решените за тоа може да посвое дете на крај краева 21 век сме нема ништо страшно со тоа ако посвое дете.
Ти не си компетентен да зборуваш кој треба да посети психијатар, оваков случај имам видено кај многу парови. Воздржи се од осуда ако не си им во кожата.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.233
Поени од реакции
10.841
Ok posto i po tolku vreme i detalno objasnuvanje, clenovite tuka uste nemozat da napravat razlika pomegju livadarka i nekoja sto cuva ljubimec. Posebno anima mundi trkalata, LGBT , a na drugarceto tvoe posebno mu e tesko da gi razgranici tie dva poimi.
Cuvanje macka kuce papagal ...... ne te pravi po avtomatizam livadarka, treba tamu nekoj drugi uslovi da bidat ispolneti za toa, mnogu pobitni uslovi. Ljubimecot , najcesto kuce ili mace e samo neizostaven detalj od celata prikazna za livadarstvoto, no ne i presuden.
А кој е другиот услов? Да го шеташ кучето на ливадата? :D
Автоматски споено мислење:

Nego aj malku seriozno, zar mislite deka sekoja tacka treba da se ozeni/omazi i ima deca? Neli e poarno takvite da cuvaat kucinja macinja?
Не.
И второто исто не.
Тие што не се способни да чуваат деца, тешко дека ќе се снајдат со миленик.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
817
Поени од реакции
1.296
Ти не си компетентен да зборуваш кој треба да посети психијатар, оваков случај имам видено кај многу парови. Воздржи се од осуда ако не си им во кожата.
Мачките се род "Felis" кучето е род "Canis" а човекот е род "Homo"....се надевам тоа го знаат ливадарките.

А можеби и ти треба да одеш на психијатар заедно со неа....Не осудувам само ти кажувам...Мене ми е мајка ми од посвоени родители, не можеле да имат деца и што требало да прават? Да слават родендени како ретардирани на мачки и кучиња? Да ги третират ли мачките и кучињата како (Homo)луѓе? НЕ! Едноставно посвиле се и тоа е тоа ни први ни последни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom