Лексилиум

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Еднаш имам пробано...и то од чиста глупост бев многу нервозна и онака го зедов ама пола..
и си спијав едно 4 саати и после ко се разбудив се осеќав никако..бев смирена и ко забавена снимка:pos2:
отогаш не ми текна да земам уш еднаш
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
јас имав земано лексилум и баш некакво дејство немаше на мене воопшто не ми се спиеше само кога ми зборуваа ми беше се рамно кој што сака нека ми каже.Ама повеке не зимам тоа зашто изгледам како дрогирано а и фала богу не ми се ни поттребни.
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
e da vi kazam use toa mi fali onaka si sun razocdaran od zivotot ne spijam po celi noki mozda e dobro da se napijam edno malku da sim se smiram sebesi
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Pa ne bi mozela da zavzemam nekoj stav dali da go opravdam zemanjeto na leksiliumot ili ne.Sekoj si ima pravo za sebe da si resi kako ke se oslobodi od sekojdnevniot stres ,ma da mislam deka so preterano ili dolgo zemanje na vakvi lekarstva podocna istite ne deluvaat veke isto, pa covek zima pojaki lekarstva i se stvara nekoja zavisnost od niv.Jas licno sum poveke za primena na zdravi i prirodni bilki koi isto taka mozat da pomognat pri napnatost i stres i za bilo sto drugo vo vrska so zdravjeto.Samo sto e problem sto lugeto ne znaat mnogu za bilkite ili kako istite da se iskoristat za nasata zdravsvena sostojba da se podobri, a da se nema negativni efekti vrz zdravjeto ili organizmot.Ina krajot da kazam deka do sega ne sum imala potreba da zimam vakvi nekoi smiruvacki lekovi a i ne ni sakam da se ucam da zimam.
 
R

Reve0ke

Гостин
Помага против главолболки и тоа многу........супер е...........:pos2::pos2::pos2:
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Не го оправдувам освен се разбира доколку има серизна потреба од него, не сум дошол до сега до искушение да земам...
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
Ако е препишано средството за смирување од стручно лице, тогаш би требало да го прима кој и да е тој. но луѓе, ако имате некој ситни проблеми немојте уште веднаш да земате лексилиум, дијазепам или такви работи. само ладна глава, добар разговор, поарно отидете на психијатар ако веќе толку немате решение, отколку да се дрогирате. секоја употреба верувам дека би била оправдана доколку не е претерана.
јас еднаш пробав диазапем и тоа поради инсомниа, но верувам дека не би го земала поради решавање на сопствени проблеми или пак за спас од истите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom