Лекарско уверение за возачка дозвола

Член од
27 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
2 100 e во Велес ако имаш живци да трчаш два дена до болница и уред и да те заебаваат комунистички доктори.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Некој да не знае кај може Охрид да се извади лекарско освен во државната?
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Па има насекаде во ординации и болници. Види провери околу 2-3 илјади е.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Ајде ако може совет за оние кои ваделе лекарско за возење да ми кажат што им прават како прават таму какви процедури се...
Јас утре треба да одам и сакам барем малку да сум информиран.
Велат и крв земаат,а јас до пред малку бев на пиење шо се вика празници се па можат некоа "виршла" да ми најдат во крвта (хаха just kidding)...
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5
I

Iblis

Гостин
Леле...ај шо биде нека биде.А нешо подетално ако може некој да каже што прават на психичкиот тест и тоа шо е ректална егземенација??
Крв битно не гледаат хормони такви работи...значи можам наутро да јадам ?? :D
Тоа ти е кога сестрата ќе стави гумена ракавица на рака и ќе каже:" Слободно ослони се на маса, ова нема ни да го сетиш" и ќе ти провери се што може од заден влез.:pos:
Се зезам :P скоро е невозможно да не добиеш позитивно мислење на лекарското уверение.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
AlternativeF, слободно бриши ги троловите во иднина и барај бан.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ајде ако може совет за оние кои ваделе лекарско за возење да ми кажат што им прават како прават таму какви процедури се...
Јас утре треба да одам и сакам барем малку да сум информиран.
Велат и крв земаат,а јас до пред малку бев на пиење шо се вика празници се па можат некоа "виршла" да ми најдат во крвта (хаха just kidding)...
Ако си ја знаеш крвната група нема крв земање. А ако не ја знаеш ќе ти земат крв. Другово е стандард процедура, само формалност. Ќе ти измерат притисок, ќе те прашуваат прости прашања ко кај учиш и толку. Бетер од систематски.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Ако си ја знаеш крвната група нема крв земање. А ако не ја знаеш ќе ти земат крв. Другово е стандард процедура, само формалност. Ќе ти измерат притисок, ќе те прашуваат прости прашања ко кај учиш и толку. Бетер од систематски.
А нешо килажа такви работи рефлекси испитуваат:?
Крв ќе ми земат ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
А нешо килажа такви работи рефлекси испитуваат:?
Крв ќе ми земат ...
Рефлекси да, а што ќе ти килограми за возачка дозвола? Си бил ли на систематски досега? Епа истото е. Ама не знам што се секираш, делуваш како далтонист или ко со прикриено растројство, ко да криеш нешто.
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
1. Одиш си плаќаш 1000
2. Одиш на психијатар да ти провери рефлекси
3. Плаќаш пак 1000
4.Одиш на Очно,Нервно,Психолог,Ушно(прајш едно здраво те прашува арен си и ти потпишува нема никакви прегледи само на очно и ушно проверува)
5. На крај одиш кај општ лекар (главен) И то дава главен потпис и лекарско
Многу време е само чекање ама да му кажиш дека си за лекарско ќе те пуштат одма.Така е Прилеп. (y)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Рефлекси да, а што ќе ти килограми за возачка дозвола? Си бил ли на систематски досега? Епа истото е. Ама не знам што се секираш, делуваш како далтонист или ко со прикриено растројство, ко да криеш нешто.
Добро ви благодарам и тебе и Iblis и на другите.Не кријам нишо само сум загрижен немој случајно нешо да ми најдат во крвта да изреагираат да направат проблеми оти тие денови само пиење цело време и јадење мрснотии ...
и несмеам утре наутро да јадам нишо нели оти крв ќе ми земаат??
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Добро ви благодарам и тебе и Iblis и на другите.Не кријам нишо само сум загрижен немој случајно нешо да ми најдат во крвта да изреагираат да направат проблеми оти тие денови само пиење цело време и јадење мрснотии ...
и несмеам утре наутро да јадам нишо нели оти крв ќе ми земаат??
Другар, не е ова крвна слика за да јадеш или не јадеш. Ова е испитување на крвна група. Ќе ти земат крв во едно цилиндерче, ќе ја претурат во некои 4-5 капачиња и ќе ја помешаат со таму антитела некои и ќе видат која крвна група си, ќе ти напишат во лекарското и тадам.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Другар, не е ова крвна слика за да јадеш или не јадеш. Ова е испитување на крвна група. Ќе ти земат крв во едно цилиндерче, ќе ја претурат во некои 4-5 капачиња и ќе ја помешаат со таму антитела некои и ќе видат која крвна група си, ќе ти напишат во лекарското и тадам.
Е ви благодарам :D утре одам :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom