Ламбе Алабаковски

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Слушнете го прво ова:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=bYOsvAJnKLE[/media]па ова:
[media]http://www.youtube.com/watch?v=IsUF2L7zDF8[/media]халуцинирам или тактот на песниве е многу, многу сличен? :toe::raz:
 

LoveAshlee

I dont have a plan..thats the point
Член од
27 мај 2007
Мислења
475
Поени од реакции
2
Хмм имаш право , на почетокот е скоро исто .
М2 продукција шо сакаш :) п.с А што е штосот со Дарко Димитров на песнава ? :):)
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Better say што е со фацата на Ламбе на почетокот на спотот:)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Хмм имаш право , на почетокот е скоро исто .
М2 продукција шо сакаш :) п.с А што е штосот со Дарко Димитров на песнава ? :):)
финтата со дарко е што он негде на крајот на песната `пее/рапува` на англиски..за чудо не е толку лош..иначе песнава е чист плагијат..скоро како и сите песни од М2 продукција
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Фацата на Ламбе на почетокот е од типот на "фаца пропусница" моменти :) иначе ни јас не сфаќам што е со Дарко Димитров, од кај се појави во "пеачките води"... да се најде човекот во муабет ваљда... :wink: патем, го пее делот од 2:47 до 03:08.
а песничкава не е лоша, и спотот е добар, со исклучок на тие неколку моменти :)
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Песната е добра, спотот не е баш.. ама може да помине. :) А за тоа дека се слични, слични се. Нема тука шо..
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ако гледаме така...што правиме со сите оние дуп ц дуп ц ритмови???

Што правиме со сите рап и хип хоп ритмови кои се идентични???

Уживајте и слушајте си музика, нема потреба од музички критичари на сите страни...btw, добра песна на Ламбе.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да,има сличности,песната е само уште една тралалајка,ама мене ми е интересна и си ја потпевнувам.Прашање на време е само кога ќе ми здосади.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Песнава е интересна а и спотот не е лош.А за крадењето јбг сепак јас многу не се замарам со тоа,има луѓе чија професија е да следат такви работи.
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
интересна песна, убав спот.... не ме интересира дали е плагијат, барем ја сметам дека не треба да се замарам со тоа!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Океј, песната ја знаев... но спотот не го умав гледано. Самиот спот, иако има некои допирни точки со американските хип-хоп спотови(брканици со коли(ок една кола :))/убави девојки) ми се допадна, впрочем кој може да одолее на Кате-то?:wub:


Резиме:
Комерцијала - ДА, но сепак нешто добро, нешто што ќе се продава, што ќе се слуша.
 
M

**MEMORY**

Гостин
AlternativeF еве ти од мене едно :bravo:за песнава. Имав слушнато дека Лембе има нова песна ама не знаев како иде и сега ја слушам. Баш ми се свиѓа, добра е. Аааа дека е плагијат - е, ама тоа не е ништо ново за нашето музичко поднебје.:helou:
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Фацата на Ламбе на почетокот е од типот на "фаца пропусница" моменти :) иначе ни јас не сфаќам што е со Дарко Димитров, од кај се појави во "пеачките води"... да се најде човекот во муабет ваљда... :wink: патем, го пее делот од 2:47 до 03:08.
а песничкава не е лоша, и спотот е добар, со исклучок на тие неколку моменти :)
Песнава е интересна, али и јас не знаев дека е Дарко тоа што пее покрај Ламбе. И на мое големо чудење, не е лош уопште. А спотот да не праам муабет. Офф Кате... :wub:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Дарко имаше и група на времето, момци и девојки. Нулта позитив, ако не се лажам (Ми се јави вчера мече да искочиме ми рече....)

А за Катето....абе спотот е сниман пред факултетот мој. Ќе си гризнам од левава бутина што ја пропуштив шансата да се залепам на прозор во тие моменти на разубавување на Партизанска.
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Дарко имаше и група на времето, момци и девојки. Нулта позитив, ако не се лажам (Ми се јави вчера мече да искочиме ми рече....)

А за Катето....абе спотот е сниман пред факултетот мој. Ќе си гризнам од левава бутина што ја пропуштив шансата да се залепам на прозор во тие моменти на разубавување на Партизанска.
А ја играв Dota во играчницата во читална до факултетот ти... :tapp: :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom