Купување преку интернет (генерална дискусија)

S

staycalm

Гостин
Не знам кај да го поставам прашањево па ај тука.
Знае некој дали постои начин да се прати телефон од Австрија без да се плати царина тука? Инаку нема да го купам онлајн телефонот туку ќе ми го пратат роднини.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Не знам кај да го поставам прашањево па ај тука.
Знае некој дали постои начин да се прати телефон од Австрија без да се плати царина тука? Инаку нема да го купам онлајн телефонот туку ќе ми го пратат роднини.
Мислам дека треба кога го испраќат да потпунат дека е GIFT
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Не знам кај да го поставам прашањево па ај тука.
Знае некој дали постои начин да се прати телефон од Австрија без да се плати царина тука? Инаку нема да го купам онлајн телефонот туку ќе ми го пратат роднини.
мислам дека за наша пошта-царина џабе е и гифт да пишат. ако мислат дека е нешто вредно ќе отворат ќе оцаринат. ако имаш среќа може да помине.
да го пратат по некој само, некој камионџија на пример.
 
S

staycalm

Гостин
мислам дека за наша пошта-царина џабе е и гифт да пишат. ако мислат дека е нешто вредно ќе отворат ќе оцаринат. ако имаш среќа може да помине.
да го пратат по некој само, некој камионџија на пример.
И јас мислам дека е џабе тоа со гифт, ама да не случајно има некој друг начин ме интересираше.
Преку друг не можат да го праќаат. :D
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
353
Поени од реакции
457
Член од
12 јуни 2017
Мислења
382
Поени од реакции
246
На GearBest сакам батерија да нарачам па не се снаоѓам на странава.Дали испраќаат до Македонија пратки или не?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
dajte predlog koj android box da se kupe od aliexpress , ako nekoj e poracuval dali e zadovolen
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
42
Член од
7 јануари 2015
Мислења
935
Поени од реакции
616
Samo Xiaomi Mi Box vredi da zemes, malce e poskap nakaj 70$ plus 900 den carina, ama vredi. Mislam deka mojot e mi box 3. Poevtinite site se isti,dodeka ovoj ima poseben software slicen kako Nvidia shield, mikrofon za Google Ok,Google cast screen....
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2011
Мислења
108
Поени од реакции
42
Сигурно дека Xiaomi е подобар, но е дупло поскап.......мислам дека членот бараше некој лоу баџет, за тие пари од x96 нема подобар, а и со перформанси е одличен.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
dajte predlog koj android box da se kupe od aliexpress , ako nekoj e poracuval dali e zadovolen
барај со s905 или s905x чипсет, доволно се снажни тие и за мултимедија и за игри. не се воопшто скапи, има и за 2000ден.
x96 спомнат од членот погоре е со s905x, се е тоа исто. во кина еден нешто ќе направи и после сите копираат само.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.952
Поени од реакции
1.169
da ne ve citiram site , ja kupiv vakov android pred 1 ipol godina od prodavnica vo mkd ne e od internet , https://www.gearbest.com/tv-box/pp_728842.html ,,, mnogu mnogu tesko rabotese androidot , za gledanje tv go koristev , mnogu pati znaese da zablokira , i eve sega se rasipa nesto , koga stavam glusecot na usb portata ne go prepoznava :busi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom