Криптовалути - Cryptocurrency Bitcoin Ethereum.....

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.083
Јас сум моментално во NXT, ARDOR, UBIQ, WAVES. Чекам да ги поделат IGNIS-ите, продавам се што имам од NXT и IGNIS и со тие пари влегувам во ICON. Само се надевам дека во следните седум дена нема многу да поскапи.
Ја продаде целата Ада или шорташе?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ја продаде целата Ада или шорташе?
Не, имам уште АДА, не ја спомнав погоре затоа што ги набројав само оние валути кои ми се за пократкорочни трансакции. АДА-та ќе ја чувам на подолг рок.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Јас сум моментално во NXT, ARDOR, UBIQ, WAVES. Чекам да ги поделат IGNIS-ите, продавам се што имам од NXT и IGNIS и со тие пари влегувам во ICON. Само се надевам дека во следните седум дена нема многу да поскапи.
Aко гледам добро ICON е лансирана почетокот на годинава, февруари некаде, а ги има само на yobit, имале сосема доволно време да се појават на повеќе ескченјџери и имаат релативно мал маркет кап.
Јас би бил внимателен со таа крипто валута.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Aко гледам добро ICON е лансирана почетокот на годинава, февруари некаде, а ги има само на yobit, имале сосема доволно време да се појават на повеќе ескченјџери и имаат релативно мал маркет кап.
Јас би бил внимателен со таа крипто валута.
Гледаш нешто погрешно, има неколку со слични имиња.
https://coinmarketcap.com/currencies/icon/
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Гледаш нешто погрешно, има неколку со слични имиња.
https://coinmarketcap.com/currencies/icon/
Точно, оваа ја гледав
https://coinmarketcap.com/currencies/iconic/[DOUBLEPOST=1514045293][/DOUBLEPOST]
Гледаш нешто погрешно, има неколку со слични имиња.
https://coinmarketcap.com/currencies/icon/
Уште e во ICO така?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Икото беше во август, сега е 35x во usd, 15x во eth. Али ќе расте уште многу. Во времето на икото не се знаеше многу за проектот, после излегоа сите партнерства и бизнис проекти со корејски банки и корпорации.
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
https://www.cryptocipher.net/2017/12/23/icon-icx-rumored-go-intergalactic-january/

Трет мој и последен пост за Икон, Најголем блокчејн Јужнокорејски провајдер.Тотален саплај 800 милиони коини, 400 милиони продадени во ико, 200 милиони од нив се слободни и во оптек, другото е заклучено 1 година.



Нео има потенцијал, овие од само лансирање на mainnet што треба да се случи секој момент ќе имаат веќе кренати решенија за корејски бизнис сектор. Сестринска фирма на втор по големина ексчејнџ корејски coinone.

Цената се дуплираше во последнава недела, се очекува да достигне 10 долари во Јануари, 100+ до 2018-та.
Druzhe jas te poslushav I zemav 200 ICX, chitam epten pozitivni raboti, baegji partnerstva.

Od alt imam i TRX i ADA......
 
Член од
2 јули 2015
Мислења
121
Поени од реакции
18
Здраво на сите сакам да инвестирам во ICON,Ripple и Neo преку кој сајтови можам да купам и како подоцна би можел да ги извадам парите?Ако може малце подетално да објаснете одамна размислувам за инвестирање.Фала однапред.
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
109
Поени од реакции
50
Здраво на сите сакам да инвестирам во ICON,Ripple и Neo преку кој сајтови можам да купам и како подоцна би можел да ги извадам парите?Ако може малце подетално да објаснете одамна размислувам за инвестирање.Фала однапред.
За вадење имаш XAPO (иако нешто многу негативни ревјус читам за нив), во последно време читам многу позитивни критики за advcash.
Јас лично не сум извадил пари а сакам сега одма да инвестирам. Иначе еве ти листа на дебитни картички.

Прашање до поискусните. Дали може уште ведаш да купам криптовалути да ги префрлам во wallet, и дури од после секако да ги извадам?
И второ, дали користите ВПН при тргувањето или само за вадење е потребно да имаш ЕУ картичка на друго име секако ако немаш бугарски? Фала.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
За вадење имаш XAPO (иако нешто многу негативни ревјус читам за нив), во последно време читам многу позитивни критики за advcash.
Јас лично не сум извадил пари а сакам сега одма да инвестирам. Иначе еве ти листа на дебитни картички.
Advcash не издаваат картички за земји кои не се членки на ЕУ.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.338
Поени од реакции
3.309
За вадење имаш XAPO (иако нешто многу негативни ревјус читам за нив), во последно време читам многу позитивни критики за advcash.
Јас лично не сум извадил пари а сакам сега одма да инвестирам. Иначе еве ти листа на дебитни картички.

Прашање до поискусните. Дали може уште ведаш да купам криптовалути да ги префрлам во wallet, и дури од после секако да ги извадам?
И второ, дали користите ВПН при тргувањето или само за вадење е потребно да имаш ЕУ картичка на друго име секако ако немаш бугарски? Фала.
Fala mnogu druze.
Vakvo nesto cekav.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom