Криптовалути - Генерална дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.688
Поени од реакции
38.879
Ова со криптово у циклуси иде. Ќе се дигне и ќе почнат преварите, кога ќе изгубат парите ќе падне и ќе спласне интересот, и се така додека се створат нови офци за стрижење. И пак у круг назад.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Ова со криптово у циклуси иде. Ќе се дигне и ќе почнат преварите, кога ќе изгубат парите ќе падне и ќе спласне интересот, и се така додека се створат нови офци за стрижење. И пак у круг назад.
Купи-продај мора да се прави со се нема ништо вечно.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Ова со криптово у циклуси иде. Ќе се дигне и ќе почнат преварите, кога ќе изгубат парите ќе падне и ќе спласне интересот, и се така додека се створат нови офци за стрижење. И пак у круг назад.
Ако си толку паметен што не инвестираш кога е ниско? Неможеш да генерализираш, има многу луѓе што имаат заработено доста пари со крипто.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.129
Поени од реакции
8.944
Ima li tuka nekoj sto koristi Binance da me upati vo osnovni raboti?
Ne sum nekoj fan na kripto, drugar koj ima menuvacnica mi preporaca da mu prefrlam kripto valuti
(imam smetka vo druga zemja) a toj da mi ispalti kesh, da ne gubam golemi sumi na provizii na banka
i promena na valuti. Ima logika za vakva primena?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Ima li tuka nekoj sto koristi Binance da me upati vo osnovni raboti?
Ne sum nekoj fan na kripto, drugar koj ima menuvacnica mi preporaca da mu prefrlam kripto valuti
(imam smetka vo druga zemja) a toj da mi ispalti kesh, da ne gubam golemi sumi na provizii na banka
i promena na valuti. Ima logika za vakva primena?
ima
Ti kupuvas kripto na Binance, mu gi prakas na drugar ti, toj tebe kes i ti si cist, se dodeka ne kesiras kripto vo valuta, ama posto ti nemas namera da primas kripto i da gi kesiras, nemas nikakvi obvrski so danoci i slicno.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2009
Мислења
5
Поени од реакции
1
Прашање: дали постои p2p мрежа во македонија кај што може да се тргува директно со луѓе?

Менувачнициве имаат луди провизии.
 

Мацо_Д()

Бизнисмен
Член од
23 ноември 2015
Мислења
367
Поени од реакции
152
Прашање: дали постои p2p мрежа во македонија кај што може да се тргува директно со луѓе?

Менувачнициве имаат луди провизии.
p2p или person to person (peer to peer) не е посебна мрежа, само означува директен контакт меѓу трговците без посредник-ци. Потребен е само добар и безбеден софвер, зошто ризикот од хакирање е огромен.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.963
Прашање: дали постои p2p мрежа во македонија кај што може да се тргува директно со луѓе?

Менувачнициве имаат луди провизии.
Имаш мк групи на телеграм (https://t.me/cryptomacedonia), втора опција со некој од групата на фб (https://www.facebook.com/groups/2001872510085861, https://www.facebook.com/groups/448194425565176), или евентуално на форум ит.

Со кого и да тргуваш, пожелно да биде на јавно место и гледај да не си сам, најголем дел се ок и нема да имаш проблем, но имам читано и приказни каде имаат кркано ќотек. Инаку ти му даваш кеш, а тие ти префрлаат USDT, додека бев мкд најголем дел ги земав од мајнери со 0 провизија.
 
Член од
6 октомври 2023
Мислења
6
Поени од реакции
0
Nekoja proverena kripto grupa za signali?
Znam deka povekjeto se prevara no me interesira nekoj dali poznava nekoja dobra grupa shto dava dobri analizi za signali
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Следниве година две би требало да има огромен раст на цените на криптовалути.
 
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Sto ke kazete za dipov ?
Автоматски споено мислење:

Прашање: дали постои p2p мрежа во македонија кај што може да се тргува директно со луѓе?

Менувачнициве имаат луди провизии.
Koja suma sakas da kupis ili prodades i sto e za tebe za taa suma prikladen procent ?

Ako ti e za besplatno mozes da probas po grupive sto gi spodeli pogore clenot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom