Крвни групи

Која е вашата крвна група?


  • Вкупно гласачи
    563
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
A + сум иначе не сум крводарител пошто не верувам у здравството у МК и крвта што се дарува ја злоупотребуваат т.е ја продаваат:toe:
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
крвна група О, тие се отворени, страсни, ведри, амбициозни, брзи и секогаш сакаат да се истакнуваат. Во својата намера се упорни и темелни. Бргу пламнуваат, великодушни се но се многу љубоморни. На работа се концентрирани и организирани. Главна мана им е агресивност и тврдоглавост. Треба да се занимаваат со медицина, архитектура или дизајн.
Јас сум О+ и навистина ова повеќе од 90% точно,инаку многу сакам да давам крв,ама двапати ме имаат вратено затоа што сум имала слаба крв.
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
јас сум б ама не знам позитив или негатив.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
AБ негатив.Многу ретка група.Сакам да станам крводарител ама во школо еднаш се организираше крводарителство и не ме пуштија,сум била млада.
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
крвна група О, тие се отворени, страсни, ведри, амбициозни, брзи и секогаш сакаат да се истакнуваат. Во својата намера се упорни и темелни. Бргу пламнуваат, великодушни се но се многу љубоморни. На работа се концентрирани и организирани. Главна мана им е агресивност и тврдоглавост. Треба да се занимаваат со медицина, архитектура или дизајн.
Nulta pozitiv.Kako mene nekoj da me opisa. Ne mi se veruva samo kolku e se vistina. A posebno boldiranoto:toe:
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Врска немам. А и не е битно барем сега за сега. *ја чувам мојата крвна група во тајност, ќе ме слушнат она вампиркине море, тешко мене* :pos:
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
e jas neznam kakva grupa sum nemam nikogas provereno
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
A + сум иначе не сум крводарител пошто не верувам у здравството у МК и крвта што се дарува ја злоупотребуваат т.е ја продаваат:toe:
е добро де пријателке јбга, не се секирај тие ке горат у пеколот. Мислам дека не треба така да имаш зацртано, ти даруваш на здравството наше или на лугето (ради хуманост) ???, кај и да ја дадат некои луёе ке ти бидат благодарни.
poz
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Vo vrska so krvnite grupi i ishranata:

A krvna grupa- nivnite potomci bile zemjodelci i najcesto se hranele so vegetarijanska ishrana, pa taka na pridanicite na ovaa krvna grupa im se preporacuva mnogu zelencuk,semki, soja a mesoto da se konsumira poretko osven pileskoto, misirkino, ribino.

B krvna grupa- ovie bile nomadi i stocari a poteknuvaat od himalaite. Na ovaa krvna grupa i godat morkovite, orizot i drugite zelencuci, ovosjeto kako bananite, grozjeto, borovinkite a od meso jagnesko, zajacko i ribino.

AB krvna grupa- najretka i najnova krvna grupa. Im godi misirkino, jagnesko meso, sardina, losos, maslinovo maslo, brokuli, sokovi od zelencuk i ovosje, kafe,zelen caj.

O krvna grupa- najstara i najcesta krvna grupa. poteknuvaat od Juzna Afrika i najcesto bile lovci i se hranele so ubieniot plen. Im odgovaraat poveketo tipovi na meso osven svinskoto, jajca, spanak, kromid, luk itn
 

Kajgana Shop

На врв Bottom