Кој ќе биде најдобриот млад играч на светското во ЈАР 2010?

  • Креатор на темата Mario Gómez
  • Време на започнување
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
lionel messi mislam deka e jasno moze ne dadi gol ama on sea igra ja dvize toa go rece i maradona deka e ubedlivo najdobar igrac na mundijalot.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Кој друг ако не Месут :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
lionel messi mislam deka e jasno moze ne dadi gol ama on sea igra ja dvize toa go rece i maradona deka e ubedlivo najdobar igrac na mundijalot.
Меси е тапа на ова светско.
Премногу е исфорсиран од страна на Марадона и јавноста, треба повеќе да игра како плејмејкер, а помалце да изиграва one-man team. Дури тогаш ќе му тргне и со голови, вака на сила не бива.
Најмногу упатени удари има од сите на светско и очигледно, најмногу промашени удари.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.733
Поени од реакции
6.666
Ayew ok ама на крај се гледа и екипата на кое место завршила. Ако пројде Германија со Аргентина бидете сигурни дека тоа ќе биде Милер или Озил зависно кој како ќе даде голови.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.727
Поени од реакции
5.397
каков Милер... да не е Озил ни Милер ни никој нема да се види од Германија... детето е страшноооо....
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.292
Поени од реакции
15.509
Немојте бе со Милер ве молам, зашто ги оценувате играчите по 2 дадени гола, не се оценува со еден добро изигран натпревар... Сега за сега само Озил(највеќе) и Елиа ми оставија онака поголем впечаток од кај попознативе селекции, другиве не ги гледав баш внимателно и не знам колку години имаат :)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Сепак Озил е вундеркидот.:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Немојте бе со Милер ве молам, зашто ги оценувате играчите по 2 дадени гола, не се оценува со еден добро изигран натпревар... Сега за сега само Озил(највеќе) и Елиа ми оставија онака поголем впечаток од кај попознативе селекции, другиве не ги гледав баш внимателно и не знам колку години имаат :)
Елиа мислам негде 22-23 има
Според мене Озил и Милер до сега највеќе покажаа
Ми се свиѓа и Пасторе како игра ама малце шанса добива
 

Kajgana Shop

На врв Bottom