Кој мобилен е подобар

Кој е најдобар


  • Вкупно гласачи
    210
Член од
2 март 2005
Мислења
499
Поени од реакции
1
stranje vo belo pakovanje ...

HELLO MOTOT A?:) znam za tebe dobro ke ti odgofara sani tata mata si so mobilkite :)
dobar e ofoj za tebe...9CASA MUABET SO 400 minuti pauza TAMAN !!:) ima da se iznadrkas
 

Adr1anA

NAUGHTY GIRL
Член од
12 септември 2005
Мислења
198
Поени од реакции
4
имам sonyericsson K500 добар се покажа, се дури не купив К750 уште подобар.најмногу што гледам кај телефонот е да има добра камера
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Мистичен напиша:
Adr1anA напиша:
најмногу што гледам кај телефонот е да има добра камера
Ниеден мобилен нема добра камера!
Me bunish sega. Na pocetokot na Vegas mu objasnuvashe deka mnogu mobilni imaat podobra kamera i od nekoi digitalni aparati? Ili pak jas ispustiv neshto drugo u megju vreme? Nejse, jas se soglasuvam deka nema mobilen so dobra kamera.

Nokia e bez konkurencija - bolje meni zdravje, bolja recepcija zdravje, pogolema trajnost zdravje, so sakash praj mu ne se dava.

Jas imam Sony ericcson, t16 ili 116, neam pojma shto brojka imashe, pogolemo sranje neam videno. Priem nikakov, meni uzas iako se naviknav na nego, blokira, se koci, baterijata posle samo 1 mesec mu se simna na traenje od 3 saati samo. Sve na svemu, koj saka da mu go poklonam? :(

Se mislev deka e samo mojot, individualno deka neshto ne e ko shto treba... sekoj shto go ima shto go znam se pozalil.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
OBDN напиша:
Мистичен напиша:
Adr1anA напиша:
најмногу што гледам кај телефонот е да има добра камера
Ниеден мобилен нема добра камера!
Me bunish sega. Na pocetokot na Vegas mu objasnuvashe deka mnogu mobilni imaat podobra kamera i od nekoi digitalni aparati? Ili pak jas ispustiv neshto drugo u megju vreme? Nejse, jas se soglasuvam deka nema mobilen so dobra kamera.

Пази. Ниедна камера од телефон не е подобра од дигатална камера (фотоапарат). Нормално, збориме од исти ранг. Ако камерата на телефонот е 2 мега пиксели, а апаратот е послаб - помалку од 1МP (пример 640х480), тогаш нормално е да вади боље слики камерата на телефонот. НО, кога иста имаат резолуција, дефинитвно подобри слики вади АПАРАТОТ - затоа што е апарат :P

Инаку се слагам за Нокиа-та, али откако почнаа да користат Самсунг дисплеи 8)
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Sakam da go zeam noviot motorola V3, bidejki ne se razbiram mnogu mnogu, aj upatete me,go biva ili ne bash?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
_ZlObNiCa напиша:
Sakam da go zeam noviot motorola V3, bidejki ne se razbiram mnogu mnogu, aj upatete me,go biva ili ne bash?
Си има свои предности телефонот, ама нормално има и пропусти.
Гадно е тоа што ептен помалку место има за смс пораките, то ест многу помалку зборови од другите телефончиња. Лесно се крши и ептен треба да си внимателен со телефонот.
Јас исто така планирам да земам еден ваков, па ако не ми се допаѓа...нормално дека ќе си го вратам.
Мене баш ми се по мерак телефоните на преклоп, а В3 е супер телефонче и не е баш толку скап. Шо знам, земај го.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
tenk ju na informacii, iako ja najveke sakam da go zeam radi izgledot, toj crniot mat boja mi izgleda dosta privlecno, e sega za opcii ako ne iam i drug telefon:)
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.365
Поени од реакции
520
Acid напиша:
head напиша:
SONYERICSSON дефинитивно :cuc: имам к-700i и немам намера да го менувам пошто конечно го пронајдов совршениот телефон :!:
Ако мислиш дека тоа е совршениот телефон, тогаш си или во голема заблуда - или ова е првиот телефон што си го купил. :wink:
секако дека не е првиот мобилен што го имам , ама јас на телефонов неможам да му најдам ниедна замерка во поглед на функционирање,опции,издржливост итн...а чим повеќе се разбираш дај кажи што не ти се допаѓа кај него :?:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
_ZlObNiCa напиша:
tenk ju na informacii, iako ja najveke sakam da go zeam radi izgledot, toj crniot mat boja mi izgleda dosta privlecno, e sega za opcii ako ne iam i drug telefon:)
Sladok e, no mnogu lugje se zalat na priem, navodno ima losa antena. Baska motorolata ko motorola, iako od den na den e podobra, sepak ne ne konkurentno telefonce, a nosi cena (da e ziv i zdrav Zafirovski gi krena na nivo).

Seto toa na strana, so motorolite imam problem bash shto groto se na preklop; iako e strasno kewl, onaka so edna raka da go zatvorish i da se iskluci (ko na filmovite) sepak jas toa odma bi go skrsila, (ko shto ustvari i go skrsiv na edna drugarka), ama toa mozebi samo jas. :(

I mnogu mi se debeli nekako, edvaj cekam tenka varijanta da izbacat, ama njama seuste. V3 e ustvari tenok, ama mnogu mi e nekako dolg. Malecok i tenok, Panasonic X800, ama neznam kakov e sem na izgled.
Aj kupi go pa kazi shto mislis. :)
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
3
Jas imam 8 meseci SE s700i i extra mi e,prethodno godina dena ima SE t630 i taka,zadovolna sum epten zatoa glasav za SE.
 
Член од
17 октомври 2005
Мислења
6
Поени од реакции
0
bez konkurencija najubavo meni ima sony erricson
najubav izgled samsung
najvaliteten e nokia
naevtin e alcatel
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Мистичен напиша:
Ниеден мобилен нема добра камера!
Да сега веке има сони ериксон W 800 е најдобар телефон има опции шо другите може да сонуват.сум имала секаков и нокиа и самсунг и сименс ама сонито му нема равен.Ај ќе ви закачам некоја слика да го видите квалитетот.Наравно не е како дигитална камера со 7мегапиксел ама вади чисти слики.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom