Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
18 март 2011
Мислења
14
Поени од реакции
0
значи пред некаде пола сат, бев да се шишам и на антена 5 мислам дека беше хаус трака, женско пее, нешто out of time , on the time taka nesto bese ednoto ili drugoto... :///
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Песната е од бенд женско пее на спотот е со црна коса со црвени прамени и носи некаков долг мантил. Спотот е нешто трчаат на железница се качуваат во метро. некаде крајо на 90тите или 2000 година
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Песната е од бенд женско пее на спотот е со црна коса со црвени прамени и носи некаков долг мантил. Спотот е нешто трчаат на железница се качуваат во метро. некаде крајо на 90тите или 2000 година
Мислам дека е песната Turn Back Time од Aqua.
 
L

Lu

Гостин
Ми треба помош да најдам една Италијанска песна, не се сеќавам на текстот, само знам дека машко ја пееше песната (некако сличен глас имаше како Ерос Рамацоти) и во рефренот пееја и дечиња :raz:
 

= CyBeR =

'-.-
Член од
14 јануари 2009
Мислења
126
Поени од реакции
171

Како се вика оригиналната песна???
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Леле ве молам дајте линк од онаа песнана, Не ми треба магија за да те освојам ти ќе бидеш моја знам само штом те погледнам.
Ќе се изедам не можам да ја најдам, благодарам однапред.

--- надополнето ---

Marjan-MiKi напиша:
Леле ве молам дајте линк од онаа песнана, Не ми треба магија за да те освојам ти ќе бидеш моја знам само штом те погледнам.
Ќе се изедам не можам да ја најдам, благодарам однапред.
Eve ja afala bogu.
 
S

Shimamoto-San

Гостин

Како се вика оригиналната песна???
Ако не се лажам песнава не е cover туку е оргинал компонирана и отсвирена од типот, иако многу потсеќа на некоја techno/trance трака. Во секој случај предобра е, од коа ја слушнав ми е на repeat :D
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Ако не се лажам песнава не е cover туку е оргинал компонирана и отсвирена од типот, иако многу потсеќа на некоја techno/trance трака. Во секој случај предобра е, од коа ја слушнав ми е на repeat :D
Не е кавер, иако многу ме потсеќа на Buckethead (). :smir:
 
I

Iblis

Гостин
Малце сум offtopic ама овие ќе можат да издадат албум :)
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
Ми треба помош да најдам една Италијанска песна, не се сеќавам на текстот, само знам дека машко ја пееше песната (некако сличен глас имаше како Ерос Рамацоти) и во рефренот пееја и дечиња :raz:
Јас ја барам едно 2 години истава песна знам и дека многу е подолга од обично едно 6-7 минути можда трае ако не се лажам ја пуштаа по радио порано сега не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom