Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

C

Cool Hand Luke

Гостин
Јас сум ист како што ме запозна, а ти си сменета...... пее некој,
после Врчак нешто рапува, да не го знае некој насловот?

Едит: Најдено, Врчак - Јас сум ист В)
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
od utre sme prijateli od nikogo ne svateni ....................moze nekoj drug ke otkrie zasto se vo krug se vrtime..........itn int
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
„ Ако сам ти рекла да те волим била сам усамнјена, ако сам ти рекла да те волим била сам пијана....... одлази заувјек„
Српска песна девојка ја пее спотот го даваа на МTV Adria пред 2-3 месеци
плсссс
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Српска рап песна, постара, машки глас, пее нешо за сиромаштија. Во рефренот прво пее тој, па после заедно со придружниот вокал т.е. женски вокал и на крајот на рефренот пее само женскиот вокал.

Знам дека "тешко" може некој да ја најди песнава, ама сепак.... :smir:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Српска рап песна, постара, машки глас, пее нешо за сиромаштија. Во рефренот прво пее тој, па после заедно со придружниот вокал т.е. женски вокал и на крајот на рефренот пее само женскиот вокал.

Знам дека "тешко" може некој да ја најди песнава, ама сепак.... :smir:
Некој стих од песната знаеш ?
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Песната ја барам веќе еден саат енд ај ем фрикинг аут алреди уствари ја слушнав на антена 5 пред да излезам на школо сабајле у 7 и оди вака на почеток...I used to laugh around when you followed me ... реферн `cause I`m a DREAMER and I ...и на крајо има I have to live in mistery with out you ...ги гуглам овие ама не ми дава лирикс од песната така да ако некој ја знае let me know:wink::helou:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Слушнав една песна на Антена имаше нешто sing sing sing.Знае некој како се вика?
Фала однапред.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
„ Ако сам ти рекла да те волим била сам усамнјена, ако сам ти рекла да те волим била сам пијана....... одлази заувјек„
Српска песна девојка ја пее спотот го даваа на МTV Adria пред 2-3 месеци
плсссс
Текстот се поклопува со текстот од оваа песна
група Пинк Студио

Песната ја барам веќе еден саат енд ај ем фрикинг аут алреди уствари ја слушнав на антена 5 пред да излезам на школо сабајле у 7 и оди вака на почеток...I used to laugh around when you followed me ... реферн `cause I`m a DREAMER and I ...и на крајо има I have to live in mistery with out you ...ги гуглам овие ама не ми дава лирикс од песната така да ако некој ја знае let me know:wink::helou:
"Dreamer" - Kari Kimmel
Има сличен текст, провери на јутуб...можи и не е :)
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
"Dreamer" - Kari Kimmel
Има сличен текст, провери на јутуб...можи и не е :)
Даа таа е песната само што кога јас ја слушав ја пееше машко беше побрза и повеќе ми се допаѓаше ...иначе тој е текстот на песната фала мн:smir:
 

violet

<3 SwEeT DaRkNeS <3
Член од
17 јуни 2008
Мислења
99
Поени од реакции
7
Фала најмногу на свет :) таа е :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom