Кој ги изградил пирамидите и зошто?

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Tи ако не сакаш да ја дозанеш вистината тогаш зашто тогаш ја навредуваш? Зашто тогаш на другите им браниш да ја соопштуваат?
Вистината може да се навреди или ти си вистината и си навреден?
П.С. Не бранам, јас само пенали шутирам.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.254
Поени од реакции
5.224
Tи ако не сакаш да ја дозанеш вистината тогаш зашто тогаш ја навредуваш? Зашто тогаш на другите им браниш да ја соопштуваат?[DOUBLEPOST=1429538533][/DOUBLEPOST]

Кога ќе умреш еден ден ќе видиш што постои.
Фалична ти е реченицата кога ќе умреш неможеш ништо да видиш. Пошо си мртов :misticen:
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
473
Нели темава веќе е отидена во оф-топик?

пс: Цело време мислев дека човеков се зафркава за Џизс и остала екипа. :facepalm:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Вистината може да се навреди или ти си вистината и си навреден?
П.С. Не бранам, јас само пенали шутирам.
Eпа вистината е таа дека земјата била во воден омотач и имала друга клима. Вистината = Господ.[DOUBLEPOST=1429541829][/DOUBLEPOST]
Фалична ти е реченицата кога ќе умреш неможеш ништо да видиш. Пошо си мртов :misticen:
Душата е бесмртна ама толку имаш светлина во умот тоа да го сфатиш.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Кaжи еве пo твoе кaквa билa плaнетaтa земјa пред пoтoпoт?
Не постои доказ дека потопот како глобален настан воопшто постоел. Ако правиш муабет за некој локален настан, кажи на кој мислиш.

Иначе фини ти се сликине од Нептун.Ако имала некогаш земјата таква структура на атмосферата с'ибал векот живиот свет.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Зашто Изреаел е ветената земја? Затоа што таму останало мал дел од генетиката на тие плодови кои ги имало пред потопот.



Nisu plodovi veliki, moih brata je zumirao.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Не постои доказ дека потопот како глобален настан воопшто постоел. Ако правиш муабет за некој локален настан, кажи на кој мислиш.

Иначе фини ти се сликине од Нептун.Ако имала некогаш земјата таква структура на атмосферата с'ибал векот живиот свет.
Nauka danas negira univerzalni potop, jer bi on uništio kontinuitet fosilnog zapisa u geološkom stubu. U ovom predavanju, dokazi za upravo takav jedan fenomen se iznose sa fascinantnim video materijalom o modernim katastrofama manjeg obima. Poreklo skamenjenih šuma i njihova veza sa potopom se analiziraju.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom