Кој би бил идниот претседател на Македонија?

Кој би бил идниот претседател на Р.Македонија? (според вас)


  • Вкупно гласачи
    132

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Да расчистиме, Љубе нема да се кандира. И самиот е истрошен како човек за да рипне после 3-4 години затвор во претседател.

Толку од политиката за него.

Затоа нема потреба од паранои, уште помалце поради точкиве што ги наведе погоре.


Ајде ти дај предложи некој... пошто ја лично сум на “слатки“ маки јбт..било кого да замислам, може тебе ќе ти текне некој!
не станува збор за тоа дали ке се кандидира или не....ме изненадува бројката на гласачи тука на форумов, ме зачудува неинформираноста и склерозата....кај помладите информатички писмени луге....

на кратко. неспособен бугарофил кој во смрт испрати македонски деца...честито на изборот на оние што го изгласаа....макар и тука
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
не станува збор за тоа дали ке се кандидира или не....ме изненадува бројката на гласачи тука на форумов, ме зачудува неинформираноста и склерозата....кај помладите информатички писмени луге....

на кратко. неспособен бугарофил кој во смрт испрати македонски деца...честито на изборот на оние што го изгласаа....макар и тука
Испадна дека тој не бил воопшто крив,сега и со потврда од Хаг,практично главниот виновник бил Тарчуловски.:toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
неспособен бугарофил кој во смрт испрати македонски деца
Ајдее.. не вреди да расправам, ќе треба уште 10 страни да пишувам и поголем раздор.

Како си почнал така терај.
 
Член од
27 август 2008
Мислења
291
Поени од реакции
9
Да ви кажам баш тоа што беше во затвор и што го ослободија, на него му доаѓа како одразна даска! Ке го залаже народот како он се борел за МАкедонија и како таму незнам што, и ке го изгласаат Брат Љубе за Претседник!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Да ви кажам баш тоа што беше во затвор и што го ослободија, на него му доаѓа како одразна даска! Ке го залаже народот како он се борел за МАкедонија и како таму незнам што, и ке го изгласаат Брат Љубе за Претседник!
Па дај и другиве нека одат во затвор...чим тоа е рецептот
:tv:
 
Член од
27 август 2008
Мислења
291
Поени од реакции
9
Па дај и другиве нека одат во затвор...чим тоа е рецептот
:tv:
Да ама другиве ако идаат у затвор са што ке идат! За местење тендери, малверзации, Окта, Бачило, резеврни делови за тенкови! А Љубе беше за тоа шо ги утепа шиптарине кај Љуботен во војната (,,конфликтот 2001,,)!
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Koj i da e nam apsolutno isto ni se fakja.Niti nesto ke se smeni nitu pak na narodot ke mu bide podobro.

Koj i da bide pak ke ne lazat kako ni e ubavko kako ni tece med i mleko, kako se ni e reseno i sredeno samo nie da glasame za nivnite predlozi a posle lesno e.
Ziva katastrofa sme.

Ja sum za AMdi Bajram.

Amdi for President!!!
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Jas mislam deka idniot predsedatel na Makedonija ke bide brat Ljube to est Ljube Boskovski, toa go zasluzuva, posle se sto napravi za Makedonija, a SDSM e gotova i rasturena partija, taka i treba da bide bidejki ona ja napravi najgolemata pljacka vo Makedonija koga opstestvenata sopstvenost od socijallizmot ja privatizira i pricini ogromen pad na srtandardot na graganite, pad na srednata klasa i degradacija na golem broj profesii.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Љубе Бушковски не е за претседател.
Не го оспроувам неговиот патриотизам, но лесно ќе се лизне на помала криза.
Се работи тивко, без ударање во гради и сељачишта од тебе кој од кој моега.

Мој предлог за претседател.
Нестор Огинар.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Prosetajte po toa zelenite pazari......garantiram deka barem 20 piljari imaat pozdrav razum, poveke trpenie, sto pati poveke fizicka kondicija, tecno pokraj makedonskiot, zboruvaat barem eden svetski jazik + srpski,albanski,bugarski :) vo ekonomija se superiorni....i ako se repariraat malku,doteraat ,izmijat........ i posvetski ke izgledaat od bilo koj od ova kandidative....
...drugoto normalen covek go uci za dva meseca :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Oginar neka si sedi u USA, mnogu e lesno da si patriot u dijasporata.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Не смее човек од дијаспора претседател да биде ?
Има македонско државјанство, постар е од 40 години, не е осудуван.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Не смее човек од дијаспора претседател да биде ?
Има македонско државјанство, постар е од 40 години, не е осудуван.
А колку време живеел во Македонија во последните 15 години? Или непрекинато последните 5?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom