Кој бил Џек Мевосек?

Член од
25 ноември 2007
Мислења
464
Поени од реакции
19
Некој викаат дека бил некој од Кралското семејство
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
E zasto be tie bile posteni orospii imale cenovnik , siromasni bile sto da praat drugo ?

Inaku toj bil pradedo na Alan Shirer po nekoi mislenja koi ne mora da se tocni...

Cudak ludak so noz i magla pozadi nego...tamam
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.405
Поени од реакции
21.996
Џек Мевосек бил член на англиското кралско семејство , бар така имам чуено и прочитано:toe:
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Тој убил 5 жени... има милион приказни.
П.С Почитајте има за него( не вистинската приказна) во Мартин Мистрија ( 2/3 број)
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
54
Поени од реакции
2
Некој викаат дека бил некој од Кралското семејство
Нема врска...велат дека бил запознает со медицината затоа што многу вешто и на ист начин ги сечел ороспиите.Англичаните го викале "Jack The Ripper" има и книга кој наводно ја напишал by Jack Tha Rippa-Murder inc. но е bанирана
 
V

Viktorijabt

Гостин
а пред да ги убие ги ебаал ли жртвите?
Ако се точни податоците во многубројните емисии кои ги имам гледано на темата, тогаш НЕ. Човекот убивал за да го задоволи нагонот да касапи, наводно.
Интересен случај, ама и покрај се ќе останеме без задоволително решение во поглед на идентитетот на убиецот...иако некој таму тоа сигурно го знае...:toe:
 
V

Viktorijabt

Гостин
А тоа има нешто врска со Мевосек? :toe: Само прашувам онака.
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
А тоа има нешто врска со Мевосек? :toe: Само прашувам онака.
па изгледа тоа шо ги сечел он правилно шо викаат дека бил запознаен со медицината,ваљда на стомак ги сечел :pos2:


а иначе ја читав една книга пред 2 години,и имаше за него таму 20 страни пишуено,али не се сеќавам :pos2:
 
V

Viktorijabt

Гостин
Не прашував од каде доаѓа името, тоа е изведено во оригинал на англиски е Jack the Ripper туку прашував дали тој филмот или таа книгата која ја споменавте има нешто врска со човекот или убиецот кој е опишан во неа е базиран врз она што се знае за мистериозниот сериски убиец.
Веројатно е толку популарен зашто не му се знае идентитетот, но во тој период имало и други добри убијци, не толку познати ама добри...:eek:jea:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
закон ејјјјј да зеам јас еден нож и кај македонска телевизија да го емитирам:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom