Кошаркарска репрезентација на Македонија

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
19:30 Вести , Вести
20:00 Македонија - Словачка (КОШАРКА)
21:40 Заплеткан , Игран филм
23:05 Метео 5 , Временска прогноза
23:10 Вести , Вести
23:45 Трева , Сериски филм

Преносот на Канал 5.:helou:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Играта не ја коментирам ама преносот е катастрофа се гледа дека работи некој аматер кој врши пренос.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Играта не ја коментирам ама преносот е катастрофа се гледа дека работи некој аматер кој врши пренос.
Мене овој коментатор ми е еден од подобрите,башка ќе вршат пренос од Лига на Шампиони и Лига на Европа така да мораме да се навикнеме на нив :toe: Моментално 38-30 :vozbud:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Мене овој коментатор ми е еден од подобрите,башка ќе вршат пренос од Лига на Шампиони и Лига на Европа така да мораме да се навикнеме на нив :toe: Моментално 38-30 :vozbud:


не мислев за коментаторот тку за режисерот како и во кој момент се одлучува која камера да врши пренос ил иза повторена снимка, се гледа дека тоа го правеше аматаерски.
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Колку заврши?
75-66 за Македонија.

Резулатот незначи ништо, селекцијата на Македонија во текот на целата игра имаше многу слабости, недисциплина на играчите, шутирање од неизградени позиции, многу изгубени топки, погрешни додавања.
Но, имаше и добри периоди.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
75-66 за Македонија.

Резулатот незначи ништо, селекцијата на Македонија во текот на целата игра имаше многу слабости, недисциплина на играчите, шутирање од неизградени позиции, многу изгубени топки, погрешни додавања.
Но, имаше и добри периоди.
Точно имавме многу среќа дека и противникот не беше којзнае шо но ете да се соочиме со реалноста сепак ТЕПАВМЕ и нека ни е честито МАЕКДОНЦИ..:smir:
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Изјавата на Јовица Арсиќ по натпреварот:
Незадоволен сум затоа што не ги исправивме грешките од натпреварите во Словенија. Не се испочитува она што го договоравме, а згора на се некои кошаркари го потценија противникот. Најмногу сум незадоволен од скокот во одбрана, поточно од неучеството на нашите надворешни играчи со помош кон нашите центри во одбрамбениот скок. Ова е сепак една добра лекција, се надевам дека грешките од денеска ќе ги исправиме и утре во многу подобро светло ќе се претставиме пред публиката во Македонија. Без оглед на се, победивме во многу променлива, на моменти лоша игра и на таа победа не смее да и се гледа во заби, доколку игравме со 6-7 кошаркари победата ќе беше поубедлива, но нашата цел во оваа фаза е градење на играта и принципите во одбрана и напад. Имаме уште доста натпревари во кои ќе се обидеме да ги корегираме грешките, а потребната форма сепак, да не заборавиме, треба да ја имаме во Полска.
Статистика на натпреварот.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Значи мора да работиме на скокот. Кога една Словачка која игра во Б дивизајата има повеќе скокови од нас, тогаш очигледно е дека имаме проблем. Истото ни се случуваше и против Словенија. Сепак има уште време па да се надеваме дека центрите ќе влезат во форма. И ајде денес да ги згазиме со 20-30 разлика (иако резултатот не е битен, нели :)).
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Колку е резултатото се га? не гледам.:smir:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Со играта што ја покажа денеска вашингтон мислам оти ке биде поарно да игре он отколку мејси оти на бековските позиции немаме играче соколов , петровски , стојановски нема да можат да се носат со големите играче а па на центарските/крилни позиции имаме поискусни играче како блажевски димитровски антич самарџиски гечевски ..
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Со играта што ја покажа денеска вашингтон мислам оти ке биде поарно да игре он отколку мејси оти на бековските позиции немаме играче соколов , петровски , стојановски нема да можат да се носат со големите играче а па на центарските/крилни позиции имаме поискусни играче како блажевски димитровски антич самарџиски гечевски ..
Абе ајде :pos: Мачка и Перо неможат да се движат бре шо збориш..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom