Кошаркарска репрезентација на Македонија

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.965
Поени од реакции
5.560
Ебате овој Мејси... за к*р не го бива...

Губиме 78:73
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
И јас тоа приметив... ама да не е преносот преку Евроспорт па поради тоа :raz:
Nema vrska so evrosport...prenosot go prenesuva drzavnata slovenska programa slo tv 2,a evrosport go zimaat od niv ! momentalen rezultat 78 : 73 minuta i 15 sekundi do krajot...inaku epten sme slabi pod kosot:nerv:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
78-73 при крај,резултативе се одлични,денес поготово цела утакмица егал играме...
Словенија се многу јака репрезентација!!
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Самарџиски усра на крај работа. Не само што ги утна и двете слободни фрлања, туку направи и лична за слободни.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Најтапа цела утакмица ми е самарџиски
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.965
Поени од реакции
5.560
Мејси ми беше најслаб... Презадоволен сум од играта на Стефанов и Антиќ, а пријатно ме изненади и Мираковски. Гечевски играше топло-ладно, ама кај и да е ќе влезе во форма. Самарџиски е силен центар, ама некако денес беше слаб, ама ајде, има време до првенството :) Задоволен сум од играта против Словенија, тие се доста силен противник плус на нивен терен, можевме и да ги победиме ако не правевме глупи грешки.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.923
Поени од реакции
483
Загубивме со 80-75. Сепак пруживме добра игра во второто полувреме. За разлика од порано сега колективноста е нашиот адут. Инаку Перо беше одличен овој натпревар.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.965
Поени од реакции
5.560
Браво за Антиќ, имаше 4 од 4 за три... Ретко кој висок играч во Светот има такви бројки на еден меч :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Јас не знам што играл јане петровски во украина кога се гледа дека е изгубен и грњешки прави, јас според ова што го видов богоев би го земал место него, и од војдан не сум задоволен изгубен е и тој, можеби во иднина ќе станат играчи ама моментално се без искуствбо и се гледа дека треба многу да учат.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
ne sme losi.....sepak kako i da kazeme,treba da se igra podobro vo odbrana i brzi napadi da imame,najtapa bese sokolov......a mejsi treba da se prilagode ke go bide be,me zagrizue malku antik da ne se nervira nogu ke igra poveke,vrba igra kako pred 10 godini,no da ne zaboravime deka ne igrae Nachbar Dragic i detteot od lejkers Vujacic
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Ај некој ак може да пите мош ке га дават реприза
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Не го изгледав цел натпревар,ама од она што успеав да го видам Стефанов беше стандардно добар,Антиќ исто,а од Гечевски и Мејси очекувам повеќе.Сепак,има простор за напредок и се надевам дека на првенството ќе победиме барем еднаш,иако сме аутсајдери.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Мираковски - добар плејмејкер. одлично
Мејси - под итно да го шитнат
Самарџиски - нека оде да цепе дрва
Врба - одлично
Антиќ - одлично
Тоше - горе долу ваму наму, имаше некои грешки
нека пробат со Ѓуров на другата...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Самарџиски да земе да шутира недела дена слободни инаку Мејси прав балетан немам зборови очигледно игра за забава и за трошење време, треба малку да поразговараат со него сепак ова е репррезентација и доколку веќе игра мора да се подобри не ни е важно нас дека игра во Реал.
За другите би рекол одлично одиграа за Врба нема што да се каже пола човек пола звер!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom