Конечно...поделбата на Босна факт !

Статус
Затворена за нови мислења.

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
zasto ludak?zatoa sto gi saka srbite?pa neli ti ne gi mrazis srbite?zasto togas ludak?
a ako sakas mene da me navredis,ne trosi zaludno zborovi,ne moze mene sekoj da me navredi.(kolku da si znaes,ako mislese da me navredis).

i izvini sto ti replicirav,jas mislev deka forumov e od otvoren tip,i deka sekoj moze da replicira,ako misli deka ima potreba za toa.izvini,ne znaev deka ne smeam da repliciram na sekoja tema,a osobeno,ne znaev deka ne smeam da repliciram na tvoj post.izvini,moja greska.
A ti advokat da ne si mu na Delija, ili brat eventualno, pa te pogodi toa sto sum pisala za nego? Inaku, e ludak bidejki postojano se dere po forumov i bidejki ne go sfaka toa sto mu go kazuvaat drugite. Ednas probaj ne biva, vtor pat, mani go ludakot.

A za repliciranjeto ne mora da se izvinuvas trista pati, ednas e dovolno. Ama dobro e i vaka, od sega ke si znaes za naredniot pat.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Едно е да ги сака србите, друго е да ги сака србите и во исто време да ги омаловажува Македонците.
Точно дека ги сакам и не се срамам од тоа НАПРОТИВ се гордеам...
А никогаш, ама БАШ НИКОГАШ не сум ги омаловажувал Македонците... Ја и сакам добро на мојата Македонија, а што се однесува до омаловажувањето, ве омаловажувам вас кои и воопшто не ве рачунам за Македонци ... Ете затоа...

А ако некој ме нарекува лудак, прво нека си ја соблече сопствената лудачка кошула...

A ti advokat da ne si mu na Delija, ili brat eventualno, pa te pogodi toa sto sum pisala za nego? Inaku, e ludak bidejki postojano se dere po forumov i bidejki ne go sfaka toa sto mu go kazuvaat drugite. Ednas probaj ne biva, vtor pat, mani go ludakot.
Да сватам што збори Лет 3 или сите вие таквите ко него...??? Што да сватам...??? Дека ХУНЗИТЕ ни се браќа...??? Дека сме збореле на ист јазик како и Аце Велики од пред 2300 години...??? Тоа да го сватам...??? Неее, и НЕ ... Јас не се занимавам со научна фантастика и несакам да живеам во заблуди... Повелете и живејте си го ЛАЖНИОТ живот... Јас сум си Македонец со Славјанско потекло и никаков ХУНЗА не ми е Брат... Јас не ви се мешам за Хунзите, сакајте си ги како свои браќа, ама барам и вие да не се мешате кога јас ќе кажам дека сме иста крв со Србите... Ете толку... :helou:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
A ti advokat da ne si mu na Delija, ili brat eventualno, pa te pogodi toa sto sum pisala za nego? Inaku, e ludak bidejki postojano se dere po forumov i bidejki ne go sfaka toa sto mu go kazuvaat drugite. Ednas probaj ne biva, vtor pat, mani go ludakot.

A za repliciranjeto ne mora da se izvinuvas trista pati, ednas e dovolno. Ama dobro e i vaka, od sega ke si znaes za naredniot pat.
znaci ludak e zasto ima svoe mislenje,i ne prifaka tugo bez dovolno argumenti.
a sto se togas tie drugite koi ne svakaat sto kazuva on?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Да сватам што збори Лет 3 или сите вие таквите ко него...??? Што да сватам...??? Дека ХУНЗИТЕ ни се браќа...??? Дека сме збореле на ист јазик како и Аце Велики од пред 2300 години...??? Тоа да го сватам...??? Неее, и НЕ ... Јас не се занимавам со научна фантастика и несакам да живеам во заблуди... Повелете и живејте си го ЛАЖНИОТ живот... Јас сум си Македонец со Славјанско потекло и никаков ХУНЗА не ми е Брат... Јас не ви се мешам за Хунзите, сакајте си ги како свои браќа, ама барам и вие да не се мешате кога јас ќе кажам дека сме иста крв со Србите... Ете толку... :helou:
Во време кога на Македонската империја (денес нарекувана погрешно Византија) удираа варварските орди на Готи, Авари, Обри, тие со себе носеа и робови - словени. Тие робови им сечеа дрва, носеа терет како запрега, палеа оган, готвеа и беа испомош во валканите работи. Дел од тие робови (словени) како воен плен или како купена стока останаа во Македонија. Околу 2.000 словенски робови така трајно се населија кај новите македонски господари. Со тек на време робовладетелството исчезна како уредување и потомците на тие словени (робови) можиме и денес да ги познаиме овде меѓу нас. Иако превзедоа македонски јазик, писмо и религија тие немаат чуство за поврзаност со Античка Македонија и Антички Македонци, туку ги влечат нивните ропски словенски корени на кај мочуриштата околу Висла. Не можат да сфатат како некој може да се чувствува древен и припадник на славен народ, тоа не им е врежано во колективното сеќавање.
И денес се осеќаат дека не прпаѓаат на ова парче древна земја.
Збунети се.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
И јас за вакви. потомци на словенски робови а не на древни Македонци
Да, ама ти требаа СЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ за да те описменат... Но како што гледам слабо ја завршиле работата...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Тоа се МАКЕДОНСКИТЕ просветители кои ги описмениле словените.
Ако се сомневаш дека е така побарај па кажи колу дела пишани ќе најдиш кај словените ПРЕД да дојдат во Македонија.
Ај дај една листа на книги, записи, забелешки, пишани споменици од периодот на пример.. 8, 7, 6, 5, 4 век
Кои се најпознати “словенски“ писатели... филозофи... мислители и како им се викаат делата во тој период??
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.645
Поени од реакции
5.318
Имаш мала грешка, Делијо...Воислав не ја брани Србија..Воислав чисти ВеЦе школки во Хашкиот трибунал, и си замислува дека ја брани Србија, и е тежок психо и шизофреник..

Во Св.Прохор Пчински изјавуваше дека ние сме Јужни срби...Епа, нека му е со среќа работното место, и мислам дека во иднина ќе биде унапреден доживотно во некој од Европските затвори..За делата што ги има правено заслужува и многу повеќе:toe:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Имаш мала грешка, Делијо...Воислав не ја брани Србија..Воислав чисти ВеЦе школки во Хашкиот трибунал, и си замислува дека ја брани Србија, и е тежок психо и шизофреник..

Во Св.Прохор Пчински изјавуваше дека ние сме Јужни срби...Епа, нека му е со среќа работното место, и мислам дека во иднина ќе биде унапреден доживотно во некој од Европските затвори..За делата што ги има правено заслужува и многу повеќе:toe:
Не...!!! :nenene::nenene::nenene:
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Имаш мала грешка, Делијо...Воислав не ја брани Србија..Воислав чисти ВеЦе школки во Хашкиот трибунал, и си замислува дека ја брани Србија, и е тежок психо и шизофреник..

Во Св.Прохор Пчински изјавуваше дека ние сме Јужни срби...Епа, нека му е со среќа работното место, и мислам дека во иднина ќе биде унапреден доживотно во некој од Европските затвори..За делата што ги има правено заслужува и многу повеќе:toe:
Па во клипот што го пастираше Делија Македонецот, Шешељ вика дека Македонците зборуваат на Српски јазик :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Па во клипот што го пастираше Делија Македонецот, Шешељ вика дека Македонците зборуваат на Српски јазик :)
Цела дискусија на Делија е дека нема Македонски народ и нема Македонија и дека ова е Србија.
Изрод... јеби га генетска грешка.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Цела дискусија на Делија е дека нема Македонски народ и нема Македонија и дека ова е Србија.
Изрод... јеби га генетска грешка.
Темата е за Босна и независна Република Српска... А не за Делија... Делија не е побратим со Хунзите, па да е изрод... :kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom