Коментаторски Грешки ! Тоест колку не ги знаат имињата коментаториве ! Кој ги Стаил !

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Калински е дефинитивно најдобар коментатор во МК. Кој што сака, нека збори, ВИРТУОЗ е човекот. :)
Посебно на Шпанија-Парагвај беше во форма. Шмекер е Висенте Дел Боске кога рече се згазив од смеење. :tv:
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Мислам беше Милковски, коментираше на првото полуфинале помеѓу Уругвај и Холандија.

"Пред голот на Уругвај многу портокалови фудбалери, со портокалови дресови"

Кај ги најде портокалови :pos2:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Мислам беше Милковски, коментираше на првото полуфинале помеѓу Уругвај и Холандија.

"Пред голот на Уругвај многу портокалови фудбалери, со портокалови дресови"

Кај ги најде портокалови :pos2:
Пет пати го рече тоа. Лудак.
 
B

Beck's

Гостин
sea imase repriza na sinoeksniot mec,i na krajot kom na mtv1 vika: "No edno e jasno-Evropa za prv pat ke ima svetski sampion.....na drug kontinent,vo slucajot J.Afrika:pos:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Езил... цела вечер пак не го научи...

оф топик..
Змае некој шо значи разгоропади? :D
 
B

boki10messi

Гостин
Што сакајте зборувајте и критикувајте, Златко Калински и оваа вечер докажа дека е најдобар македонски коментатор. РЕСКЕКТ:cuc:
 
P

PoisonLady

Гостин
Абе Калински е феномен,тука нема дискусија. Треба навистина да си посебен за такви работи да ти текнуваат постојано.Нормално дека понекогаш и тој греши меѓутоа ко што реков и претходно,не е лесно секој ден по 2 саата да си збориш сам со себе.Секој би правел грешки.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
нашиве коментатои се незнам катастрофа!на прва само калински зашо другиве...едниот само се потсмевнува на се а другиов му се слуша здивот ако збори побрзо.башка неможат име на играч да погодат.на а 1 нема првенство добро иначе коментаторите сум им ги заборавил веќе треба да земат бар германско да ги видиме.за сител неам зборови како дедо ми и бабами коментираат.немаа врска дебилни се.на телма стевче неможе играч да погоди ама ми праи мерак коментира добро а другиот е катастрофа,да ти се приспие како збори ццц тој од вимблдон.канал пет се катастрофа смешки се па стигна полуфинале оној од радио да коментира брука.од алфа добри се дечките само иам мала замерка:едниот преотапува со -затоа што а другиот со -страшен потег,страшен дриблинг итн.секој 2 збор им е.јанко ми иде на нерви за првенствово си нема појма а најбоље беа рубенс со дечкото незнам како се викаше другиот
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.404
Поени од реакции
6.024
За Езил или Озил прашав едно турчинче и ми кажа дека со е се чита али на крај посебен изговор има :)
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Го слушнавте ли коментаторов сеа на гер-уру?кога ја објаснуваше приказната и кариерата на Суарез вика на 97 меча постигна 74 голови за бразил овааа ајакс простете:pos2::pos2:Уругваец во ајакс ај да рече у уругвај или со некој клуб да го смеша се дешаа ама БРАЗИЛ...Бразил хахахаха чудаку мој кој те стаил да коментираш
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Море добри испаднаа овие на МТВ. Мислам во споредба со Сител на чело со игорче, и попаленине водители на Канал 5 кој уште непочната утакмица тој се возбудува како пресврт да има, а за време на гол ви ка само гол онака ладно, телма не се толку лоши али ме успиваат, едино за алфа би дал пофалби. Сега има секогаш недостатоци али од сите би ги издвојал нив и овие од МТВ, инаку мислам дека да ја стаат женската што води спортски вести мислам дека подобро ќе води од многу други.

П.С. ЗАмислете Игорче да водеше пренос, сега ќе имаше сигурно преку 400-500 страни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom