Колку странски јазици знаете?

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Четири(три,како сакате) јазика знам одлично и без проблеми можам да ги зборам,да ги разбирам.Тоа се македонски,хрватски и англиски и српски(и хрватски и српски се многу слични,но знам одлично да ги разликувам и ако зборам со србин му зборам на српски,со хрват на хрватски).И малку германски.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Па одлично ми оди англиски, потоа српски/хрватски, шпански, германски, италијански и малку латински.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
Англиски, српскохрватски, бугарски, германски и словеначки (така-така) и малце јапонски :smir:
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Англиски, германски, малце француски (учев 4 години) .. Шпански (од серииве:kesa:) .. српски .. Латински учев ама незнам а да кажам ..:smir:
 

RIOT!

dust in the wind
Член од
10 септември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
16
Англиски, италијански, француски, шпански и латински. Англискиот го учам веќе 9 години, францускиот 5 години, италијанскиот и шпанскиот 3 години, а латинскиот 2...Па добра сум бе!:pipi:
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Англиски
Француски (4 годишен курс)
Германски
Српски/Хрватски
Шпански (4 годишен курс)

Инаку планирам да учам италијански и латински.
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Ако сродните балканските јазици не се рачунаат, тогаш:
Англиски - одлично,
Германски - почетно,
Италијански - почетно,
Француски - почетно,
Грчки - солидно,
а сега увидов за Шпански дека ми е мана што не гледам сапуници. :)
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Ако не ги сметаме јазиците слични на нашиот, тогаш знам англиски, средно ниво германски, и по нешо француски и шпански.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Спски, бугарски, босански, црногорски, хрватски, разбирам словенечки, англиски, малку германски и шпански, француски од школо и маалку руски
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
130
Поени од реакции
4
Ако не ги сметаме овие балканските - англиски, германски, италијански,шпански :)
 
Z

ziko bt

Гостин
англискиот јазик прилично добро го владеам,француски учам веке седма година и благе везе немам а сеа некако ми се пројавува желба да седнам да учам грчки не за друго ако го знајш ке се најди за вработвање :toe:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
англискиот јазик прилично добро го владеам,француски учам веке седма година и благе везе немам а сеа некако ми се пројавува желба да седнам да учам грчки не за друго ако го знајш ке се најди за вработвање :toe:
Исто како тебе... француски неам благе везе, англиски прилично добро и грчки имаФ желба, сеа не :toe:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Турски и Англиски.
Пробав да учам Албански ама заебан е многу!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom