Колку лесно се заљубувате?

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ne mnogu lesno.Lesno mi se zasviguva nekoja ama tesko se zaljubuvam.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
tesko se zaljubuvam a uste potesko so neznam kako toa da go promenam.:toe:

Uf tesko mene:raz: :icon_frow
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Многу лесно можам да се заљубам, но сега тешко дека ќе се заљубам повтроно :)
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Mnogu e lesno da se vljubis,jas licno gi sakam site koi se okolu mene za sekoj koj ima dobra dusa ne e vozmozno da ne se najde mesto vo moeto srce bidejki so luge koi ne se "dobri"(zlonamerni....)ne dozvoluvam da se ostvari kontakt poveke od edno zdravo a za vistinskata ljubov sekogas ima posebno edinstveno mesto sto taa go zasluzuva.
 
Член од
16 август 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
ljubov

abe ljubovta e mn promenliva rab amaq uglavno mnoooooooooooooooooogu lesno se vljubuvam ama i lesno se odljubuvam ali toa e se od slucaj vo slucaj
 
S

Sith_Lord

Гостин
Тешко се заљубувам ама после кога ќе пропадне се, месец дена ги мрзам сите и станувам на лева нога.

Sith
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Никогаш не сум била заљубена :icon_roll
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
walker_girl напиша:
Никогаш не сум била заљубена :icon_roll
Епа за се има првпат. И вторпат. И тогаш ти кажуваат дека кондомот пукнал. И иди плати ти за абортусот. :nerv: :zid:

Поентата? Не се заљубувај :nenene: Само фелацио... :) :)


:pusk:
 
Член од
9 август 2006
Мислења
160
Поени од реакции
19
заљубување никад...и нема...можеби...некогаш...:nenene:
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Mnogu lesno....samo da vidam taka nekoe simprati4no rokerce so kosicka kao na Slash ili Vlatce (so mi se sluci denes na edna rok svirka i zbudalev) i odma mozam da im padnam na kolena:))))Dobro sea ne do tolku ali mnogu lesno mozam da zasakam nekoj a ne treba taka!!!!!
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Emma напиша:
Lesno se zaljubuvam i toa u najgolemite seljacista... Sve na pogresni tipci pagam da mu se snevidi...!!!!!!:zid: :zid: :zid: ...Ke mi simnuva zvezdi prvo, pa posle cao, prijatno! E nema vise...A nekoj fin decko da mi prijde... :tapp: E takvite treba povise da se potrudat pa da mi stanat interesni, ne znam zasto...Skoro sekogas e taka.
Епа оти се правиш недостапна шмизла за "обичните" дечковци затоа ти се случува тоа со "мангупите".

Него ако може некој да ми одговори што е тоа љубов односно да ми даде дефиниција за љубов?
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Љубов некои би кажале дека е како да чуствуваш пеперутки да ти летаат во стомакот. Јас тоа чуство би го сменил со нешто друго и тоа да се дешава нешто подоле. За момците зборам. :)

За женските е многу работи и ако може да се дефинира тогаш ќе треба да знаеме како функционираат жените. Тоа никој не го може...
Освен Мел Гибсон афкорс. He knows what women want. :ija:
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Jas lesno se zaljubuvam ama toa mnogu dolgo me drzi.Ama ima razlika od ljubov i sviganje.ako nekoj samo mi se sviga za 2 nedeli ke mi se odsviga,ama ako go sakam me drzi po 6 meseci ili poise.
Za nigde:(
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Тешко се заљубувам а уште потешко ја заборавам таа личност
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
lele kolku sum samo teska na zaljubuvanje... loso loso
 

Kajgana Shop

На врв Bottom