Колку време најмногу имате издржано без спиење?

U

UnholY

Гостин
Точно не можам да одредам колку не ми текнува....како шо памтам мислам беше 2 дена или поточно кажано 48 саата и шо се вика лазев по земја од шо ми се спиеше...паѓав буквално...а инаку имам прочитано дека доколку еден човек нема спиено 17 часа почнува да се однесува како да има 0,05 промили алкохол во крвта...а, кога веќе ќе стаса да нема спиено 48 саата се појавуваат халуцинации....
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па некаде околу 23 часа претпоставувам. Никогаш не сум се нашол во ситуација да морам повеќе од тоа да седам буден.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Па најваројатно некои 48 часа ама едвај со милион кафиња,ама брат ми го држи рекордот целиу 72 часа:nesvest:
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
3 dena i vise nesmeam da si go povtoram toa....
posle i loso mi bese ali taa nedela mi bese prav haos....
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
sega poslednive 3dena nemozam ama voopsto da spijam,neznam sto pobogu se deshava so mene ama nemozam da zaspijam,pa se nadevam deka deneska konecno ke mi uspee da spijam.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Сум издржувала многу пати до негде 50 саати да не спијам, за повеќе не се сеќавам, веројатно не.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
72 часа.
После тоа спиев два дена, станував само за да јадам и да уринирам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Точно 24 часа.Или 25.Не ми текнува.:pos:
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Имам издржано 7 дена или приближно 166 часа ама тогаш бев на големи количини редбул кафа и доста дроги што ме одржуваа буден
Тоа беше додека работев во една дискотека и воедно одев и во школо и предку ден имав доста сериозна обврска со што не ми дозволуваше да заспијам... после тоа имав спиено цели 3 дена без да станам (мојте мисеа дека сум во кома:nesvest:) и бев бел во фаца со подочњаци на лицето до образите
Тогаш се здобив со нарколепсија од која се лечев 6 месеци потоа и сеуште имам последици
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Не се секавам ама сигурно не биле повеке од 12 саати.Можеби на некој му е чудно но јас сум зависник од спиење. :toe:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Вирус џаст фор д рекорд...човек може повеќе да издржи без храна од колку без сон...така да...
Инаку неам спиено 24 часа и толку.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Вирус џаст фор д рекорд...човек може повеќе да издржи без храна од колку без сон...така да...
Инаку неам спиено 24 часа и толку.
колку за информација светскиот рекорд го држи англичанец со неспиење од 11 дена само тој што се одржувал со енергетски пијалоци тревки чаеви и слично јас бев на енергетски пијалоци кафе и мендилекс :uvo: и после тоа имав нарколепсија :helou:
Така да ... :bip:

Golema blagodarnost do RED BULL, koj uspea da me ordzi na eden seminar budna samo so nekolku casa nokno spienje, celi 7 dena....Edna povozrasna zena mi prijde i mi rece "Izvinete ama vie da ne se drogirate?":pos2: :pos2: :pos2:
I am not Alone :bip:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.354
Поени од реакции
7.500
60тина саати, од кои 2 пати по 12 саати на работа а останатото време играјќи C&C Generals.
Потоа во автобусот накај дома халуцинирав, а шоферот ме тераше да го пријавам преку нет за некој конкурс за шофери во НАТО.
Сакав да му помогнам, но моето тело повеќе не можеше, пешачејќи од автобуска до дома се криев од сонценто кое што во тој момент изгреваше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom