Колку внимавате на исхраната?

Kolku vnimavate na ishranata?

  • Ospednat/a sum so isgranata

    Гласови: 12 5,5%
  • Mnogu

    Гласови: 44 20,3%
  • Ponekogas

    Гласови: 67 30,9%
  • Malku

    Гласови: 28 12,9%
  • Ne se zamaram

    Гласови: 66 30,4%

  • Вкупно гласачи
    217
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не сум до толку за да задолжително проверам што пишува на опаковката на некој производ, ама пак внимавам на исхраната. На пример никогаш не јадам компири и леб, или месо и леб. Овошје јадам само наутро, додека зеленчук јадам попладне. На некои такви ситници и тоа како внимавам.
Има и денови кога јадам само овошје или само зеленчук, потребно му е и тоа на организмот за да се прочисти. :pipi:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Искрено речено не внимавам на исхрана, јадам колку и кога сакам, најчесто тоа се благи работи како чоколадце, бонбонче... Ама и ми се премејќе милам имам некое килце вишок...:pos2::(
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.014
Поени од реакции
1.129
Многу малку внимавам.. Јадам скоро се, а многу често и фаст фуд.. Знам дека е штетно но сепак живееме во такво општество како немаме многу избор..
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Припазувам на тоа да е поздраво и да не мешам, ама сега за празниците ептен се оуштивме де баклава де сарма :pos: од утре на диета:(
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
Јас многу внимавам на исхраната секогаш пред да го купам нештото гледам од шо е составено и до кога има рок
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
32
Поени од реакции
0
Не внимавам воопшто на исхраната (освен се разбира на рокот на траење)... јадам се... иако не е којзнае колку здрав мојот начин на исхрана, мене не ми пречи:toe: ... а за жал тоа што го јадам воопшто не се познава на мене:tapp:
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Абе саа за саа не се замарам со такви работи има време понатаму:smir:
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Ич... ама ич не се замарам, а треба. Сеа не да се претера, јас сум секогаш за умереност, ама па да јадиш и то шо треба и то шо не треба не го бива... треба да внимавам поќе...
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Kolku vnimavate na toa sto go jadete, dali gi citate na primer emulgatorite koi gi pisuva na sekoj proizvod i gledate dali se stetni ili ne
Не,на вакви работи воопшто не внимавам...
kolku vnimavate pri kombiniranjeto na hranata, zemate li vo predvid deka ne smee da se kombiniraat proteini so jaglehidrati. Jas licno vnimavam no ne sum opsednata mnogu i ako mi se jade nesto, sto ne e tolku zdravo si dozvolulvam, no ne sekoj den:)
Земам во предвид само кога правам диета ( всушност,диетата е таква,не смејат да се комбинираат јаглехидрати со протеини и сл.)... а диета правам,ко ќе приметам дека сум качила 3-4 кила плус од мојата стандардна тежина,т.е ко ќе приметам дека стомакот ми се направил како топка и почнувам да личам на Дедо Мраз :):):) Инаку не се замарам баш многу,си јадам то шо ми се јади.
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Јас многу внимавам на исхраната секогаш пред да го купам нештото гледам од шо е составено и до кога има рок
Да,и јас секогаш внимавам на рокот на употреба.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
46
Поени од реакции
0
Резултатите во вежбањето многу зависат од исхраната... не треба туку мора да се внимава ,,не да се гладува,, на тоа што се внесува во текот на денот.

Докажано е дека за било каков посакуван резултат -
30% е тренинг 70% исхрана
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
posledno sum popraven pa zatoa ke prabotam na otsranuvanje na visokot kg davam kajganski zbor
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
39
Поени од реакции
1
Па зависи од килажата...На пролет внимавам на исхраната,лето иди треба малку да се отстрани вишокот шо сум го клала зимата.Ама зато па есен и зима...ич не се замарам,а можи и треба...:raz:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
jas imam standardni promeni na kilazata sekogas vo zima +5 a vo leto-5 taka da prv pat mi se slucuva da odam nad tie +5 zatoa po malku sum zagrizen
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Љељее ни рок не глеам :)
Страхота:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom