Коледе ледеее....

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
коледе ле.... мрш цигањско племе за другата година ке купам отров за пацови ке им ставам у тоа лешниците мрш кај бе они само за да земат а што не дават кај нив у геге да идат таму или у топана да пејат у шутка па да не зброам
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Чекај сега ме збунивте со ова прославување на коледе и Бадник. Јас искрено не знаев дека толку пагани имало во Македонија, а башка и поглаварот го видов со бадникови гранчиња на телевизија.
 
M

Muranyi

Гостин
Чекај сега ме збунивте со ова прославување на коледе и Бадник. Јас искрено не знаев дека толку пагани имало во Македонија, а башка и поглаварот го видов со бадникови гранчиња на телевизија.
Море, остај ги луѓето да слават и гледај си го својот Бог и пратеник. Ако сакаш да се покрстиш, кажи, па може некој ќе ти објасни штом си толку збунет.
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Море, остај ги луѓето да слават и гледај си го својот Бог и пратеник. Ако сакаш да се покрстиш, кажи, па може некој ќе ти објасни штом си толку збунет.

Јас ги оставам луѓето да си слават секако, само незнам што слават и која вера исповедаат, тоа ме чуди. Да бидам искрен ова наводново православие да ти било невидено паганско кривославие.
 
M

Muranyi

Гостин
Јас ги оставам луѓето да си слават секако, само незнам што слават и која вера исповедаат, тоа ме чуди. Да бидам искрен ова наводново православие да ти било невидено паганско кривославие.
Реално, ти свој леб јадеш туѓото гајле го береш. Демек толку многу се загрижи ти за Христијанството и паганските елементи во него.
 
M

Muranyi

Гостин
Да веруваш дека се загрижив.
Јас не гледам ниедна рационална причина да те загрижува нешто што не претставува реална закана по твојата безбедност и слобода или пак ја ограничува твојата слободна волја. Дај не биди патетичен.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.372
Поени од реакции
79.221
Човекот што дрка на сите убиства на Христијани по светот, кој ќе дерел живи луѓе со жилет, кој има ник на истакнат член на АлКаида и да не набројувам понатаму, "се загрижил поради нашите верувања", додека дава аферим ( лике) во верски вести за злосторствата врз кафирите.
Знам дека не ве занима неговото ценето мислење, но ќе го добиете секако.
И него некој го следи.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Јас коа бев мал комшиите ме плаќаа да не им пеам, не знам зошто. Плус одев по коледе до прва втора средно. Пари си се пари нели. Али падна стандардот на народот и почнаа костенчиња да даваат и престанав да одам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Јас коа бев мал комшиите ме плаќаа да не им пеам, не знам зошто. Плус одев по коледе до прва втора средно. Пари си се пари нели. Али падна стандардот на народот и почнаа костенчиња да даваат и престанав да одам.
да не имаш глас како Најческа? :D
 
Член од
21 декември 2012
Мислења
924
Поени од реакции
452
Човекот што дрка на сите убиства на Христијани по светот, кој ќе дерел живи луѓе со жилет, кој има ник на истакнат член на АлКаида и да не набројувам понатаму, "се загрижил поради нашите верувања", додека дава аферим ( лике) во верски вести за злосторствата врз кафирите.
Знам дека не ве занима неговото ценето мислење, но ќе го добиете секако.
И него некој го следи.

Не така исламомрзецу и докажан крстоносецу!

Единствен кој дрка на сите убиства на муслиманите по светот, кој постира постојано вести за тоа, кој лажно обвинува и инсинуира,кој ги испревртува нашите изјави и искази и со тоа им го губи вистинското значење..... си ТИ!

Инаку ти кажав дека мојот ник не е зеден според тој некојси член на Ал Каеда, туку според вториот праведен исламски калиф Омер ел Фаруk бин Хаттаб р.а., кој не се воздржувал во име на правдата на таквите како тебе кожата да им ја одере и да ја обесе на плот, за да видат останатите како завршуваат манипулаторите, лажговците и сејачите на интриги, нереди ,меѓу конфесионални и меѓунационални омрази.

И, се закануваш ли со тоа што напиша дека некој ме следел? - Јас добро знам дека до гуша си инволвиран и добро платен за такви активности, само нема од што да се плашам. Тој кој што треба да се плаши си ти, зошто и тебе некој постојано те следи, не се секирај.

Инаку моето ценето мислење по однос на темава е јасно ( само пак ќе ти го повторам за да ти се преврти нешто во стомакот..... од вистината): " Овие ваши празници се остатоци од паганизмот и немаат врска со монотеизмот. Со одбележувањето на овие пагански празници си докажувате и тоа како, дека вашата вера одамна го загубила својството на монотеизмот! ".

Така да знаеш исламомрзецу!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom