Кладилница (Генерална дискусија)

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Pocetok 12:30
Kosarka Spanija 3to kolo
Barselona - Bilbao
Hendikep 1 -11.5 1.90
Sredba na najakiot i najslabiot.
Barselona zaedno so Real e najakata ekipa kako vo domasnoto prvenstvo taka i vo cela evropa.
Bilbao e edna od najslabite ekipi vo Shpanija.
Ova e vistinska prilika za sostavot na Jasikevicius da izdvojuvaat edna debela pobeda, denes protivnikot im e bas za taa namena po merka.
Ocekuvam denes apsolutna dominacija i ovoj hendikep da go pokrijat bez nikakvi problemi.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.337
Поени од реакции
504
А ти би бркал лотарија со аутсајдери да правиш профит.... Ете ја не би
Ne ne ok e, brkaj si ti favoriti pa koga ke kiksne ke go pcues na forumov. Muabetot mi bese, mnogu ke kiksnat zatoa sto imas teniseri koi se palat na atmósfera I publika a toa go nema sega I sega e moment da igras protiv favoriti normalno ako si spremen a podobro da se proba autsajder sega otkolku za 1.10 1.25 nekoj da te sjebe pa posle zosto ova zosto ona.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ајде да го отвориме денот.

Шефилд - Лидс 1, коефициент 2.80 Бет365.

Јас воопшто не сум убеден во квалитетот на Лидс. Одиграа еден циркус натпревар со Ливерпул, каде постигнаа голови најмногу по заслуга на грубите грешки на одбраната на Ливерпул, и потоа уште еден циркуски натпревар против најслабата екипа во лигата. Шефилд лани беше многу заебана екипа, не примаше лесно голови, и овде Лидс го чека поптполно поинаков натпревар од првите два, Шефилд на ја отвори добро оваа сезона, очекувам денес да запнат. Просто ми е неверојатен коефициентот, Лидс е поставен за благ фаворит на ова гостување.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ајде да го отвориме денот.

Шефилд - Лидс 1, коефициент 2.80 Бет365.

Јас воопшто не сум убеден во квалитетот на Лидс. Одиграа еден циркус натпревар со Ливерпул, каде постигнаа голови најмногу по заслуга на грубите грешки на одбраната на Ливерпул, и потоа уште еден циркуски натпревар против најслабата екипа во лигата. Шефилд лани беше многу заебана екипа, не примаше лесно голови, и овде Лидс го чека поптполно поинаков натпревар од првите два, Шефилд на ја отвори добро оваа сезона, очекувам денес да запнат. Просто ми е неверојатен коефициентот, Лидс е поставен за благ фаворит на ова гостување.
+1
Ги уплатив уште вчера вечерта, спојка со Бордо-Ница гг.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Бегајте денес од тенисите, ова на се личи само на тенис не личи. Освен на Филип Шатрие ова другото не е за кладење. Азаренка која царица, му рече на супервизорот дека живее на Флорида и дека не планира да игра тенис на 8 степени целзиусови, се облече и си замина. :D

Респект за Вика.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.186
Поени од реакции
107.821
Нема сврха да се кладиме на слемов освен мечевите на централен каде има кров. 8 степени е во Париз, врне, дува силен ветер, катастрофа.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Нема сврха да се кладиме на слемов освен мечевите на централен каде има кров. 8 степени е во Париз, врне, дува силен ветер, катастрофа.
Има распоред кои мечеви се на централен терен?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.063
Поени од реакции
6.674
мораше да одам на блинкова ин лајв,ќе измрзни шармето до крајот како е раслечена :pos:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.063
Поени од реакции
6.674
како се разбегаа тие околу терените изгледа се разврна салам па ќе прекинат сите...........
 
B

Beginner

Гостин
Претходната година се играл од 26 Мај-9 Јуни а сега заради короната го планирале до 9 Октомври да заврши. Ама времето во Париз цела недела ќе е ладно и со дожд може и да се прекине на цело...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.063
Поени од реакции
6.674
малце изнудено би рекол решение за турот,кога веќе сите требаа во сала да се префрлат се игра "во калта"..........дечки пукајте со фудбалите,кој се поодморени немаа настапи во европа
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Претходната година се играл од 26 Мај-9 Јуни а сега заради короната го планирале до 9 Октомври да заврши. Ама времето во Париз цела недела ќе е ладно и со дожд може и да се прекине на цело...
Нема шанса да не се одигра до крај кога започна. Ќе форсираат до максимум да се игра на отворено, а кога навистина нема да може ќе играат на Филип Шатрие од 9 наутро до 1 после полноќ, но турнирот ќе го завршат, ако треба и во месец дена.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Во вакви услови не мораа ни Вимблдон да го откажат реално. Некаде од крај на Октомври до средина на Ноември. Таму има плус 2 затворени терени.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Во вакви услови не мораа ни Вимблдон да го откажат реално. Некаде од крај на Октомври до средина на Ноември. Таму има плус 2 затворени терени.
Не се одржува тревата преку цела година, околу месец дена од средина на јуни до крај на јули имаш можност да играш на трева, па ја вадат и се одгледува до следна сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom