Кладилница (Генерална дискусија)

B

Beginner

Гостин
Јас ги ставив Норвешка да не изгуби со 2 разлика и Шведска да не изгуби со 4 разлика .

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Отепаниве Арсенал им дадоа 4 гола на Палас денес, овие Атлетико не можат повеќе од 1 гол да им дадат на ебената Жирона. Мртваци умрени. Дај боже за секогаш да останат во сенка на Реал и Барса. Крвта да им ја ебам...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.027
Поени од реакции
36.185
Па и секогаш се биле во сенка на Барса и Реал. Им се погодува по 1 титула на секои 15-20 сезони и си мислиш фактор се, се у пичка да им ебам курвина.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.282
Поени од реакции
108.322
Јас тоа го пишав во конотација години наназад а не само оваа сезона..сто пати на овие тимој се имам изгорено со т1 2+..посебно на Порто убедливо најмногу...не знам за вас ама овие тимови строго ги избегнувам т1 2+ додека Бенфика и Сити се друга приказна.

За 1 на Сити е 1.15, а за 1 и т12+ е 1.24 во Евротип
Што имаат врска годините наназад со оваа сезона? Порто лани беа килави, оваа година мелат се пред себе, мислам дека прва победа им е сезонава на домашен терен со 1-0 во сите конкуренции... Бенфика баш е килава сезонава, така да теоријата ти нема врска.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Што имаат врска годините наназад со оваа сезона? Порто лани беа килави, оваа година мелат се пред себе, мислам дека прва победа им е сезонава на домашен терен со 1-0 во сите конкуренции... Бенфика баш е килава сезонава, така да теоријата ти нема врска.
Неможиме да се разбериме џабе..Порто и на гости често победва 0-1 додека кај Бенфика е поинаку..јас не мислев строго кога ги играш на домашен терен туку мислев општо ...Порто,Атлетико Мадрид,Јувентус и Интер се такви зицерашки екипи што повеќе пати ќе победат 1-0 или 0-1 во текот на сезоната..т.е. нивниот стил на игра така му налага...

ете ти ја Бенфика 20 минута фатена т1 2+
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.282
Поени од реакции
108.322
Неможиме да се разбериме џабе..Порто и на гости често победва 0-1 додека кај Бенфика е поинаку..јас не мислев строго кога ги играш на домашен терен туку мислев општо ...Порто,Атлетико Мадрид,Јувентус и Интер се такви зицерашки екипи што повеќе пати ќе победат 1-0 или 0-1 во текот на сезоната..т.е. нивниот стил на игра така му налага...

ете ти ја Бенфика 20 минута фатена т1 2+
Порто често знае да победи 1-0 на домашен терен,Сити и Бенфика се сосем поинакви екипи...Јувентус,Атлетико,Интер и Порто се такви тимови што редовно победуваат со 1-0 и кај нив не е некое изненадување овај резултат...

За Вест Хем си можеби во право ама мислам дека ќе турнат еден гол
Сеа во ред е?
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.719
Поени од реакции
6.654
Може да се намести некако да не ги дава одредени лиги на резултати.ком? Пример Бразил и нивните помочани 15 лиги не сакам да ги гледам и да ми го зафаќаат пола екран!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.282
Поени од реакции
108.322
Може да се намести некако да не ги дава одредени лиги на резултати.ком? Пример Бразил и нивните помочани 15 лиги не сакам да ги гледам и да ми го зафаќаат пола екран!
Едино да ги обележиш сите натпревари во живо што се сем тие бразилските, другше мислам не може.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom