Кладилница (Генерална дискусија)

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Јуве, Наполи, Дортмунд...All in.

Друго на пеефче

Саипа - Ајсбарен Берлин 2ка @3 коеф
Магнитогорск - Јокерит 1 @2,10
Новгород - Кунлун 1 @1,55
Спартак М. - Кабаровск 1 @1,80
Лангну - Цирих - 2 @ 1,80
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
А зошто си толку сигурен дека ке испадне така ?
Перуџа без Дел Прете кој заработи црвен картон на мечот со Бари изгубен од Перуџа на домашен против Бари.

Бреша започна одлично, Карачоло-Бонацоли во нападот се многу опасни а доста стабилни ќе бидат сезонава. Минатата недела ги победија Фросиноне 2-1, а на гостински терен одиграа нерешено против Авелино 1-1.

Апсолутно мотивирани Бреша. Одам јас со КЕЦ.
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Перуџа без Дел Прете кој заработи црвен картон на мечот со Бари изгубен од Перуџа на домашен против Бари.

Бреша започна одлично, Карачоло-Бонацоли во нападот се многу опасни а доста стабилни ќе бидат сезонава. Минатата недела ги победија Фросиноне 2-1, а на гостински терен одиграа нерешено против Авелино 1-1.

Апсолутно мотивирани Бреша. Одам јас со КЕЦ.
Не секогаш тие факти ти носат среќа и сигурност.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Само јас мислам дека има гомна резултати денес? Притоа само Гленавон ме бутна на народњак гол прво гол второ од 10 утакмици 9 ги фаќам англиски гол прво и ќе чекав гол второ само овие ме паднаа... и тоа најмала квота им даваа 1.41.... После тоа на друго ливче ги иам Истлиџ 3+,Гленавон 3+,Брајтон т1,Леверкузен 1 и Арсенал 1.... една нема да фатам од овие ко што тргнало освен Арсенал...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom