Кладилница (Генерална дискусија)

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Awww sudijkata sto brisese topcinjata na mecot megu Trump i Fu neka dojde da gi zabrise i moite,prava milfara so jebozovna faca :D
 
M

Mamba.

Гостин
02:00 Winnipeg : Phoenix

Винипег се катастрофа у последно време. 5 изгубени по ред, го отпуштиа тренерот па дојде нов, бетер од него. Имало заебанции и расправии у соблекувалната.
И двата тима имат проблеми со голманите па може да се проба и 4.5+ / 5.5+ или w2.
Нема ништо сигурно, може да има изненадувања па да му ебат матер на Феникс, не се некој тим они.


04:30 LA Kings : Vancouver

Каа шо напишав пред виа пост Ванкувер се без No.1 голманот, без двајца важни играчи у одбрана и еден напаѓач.
Ваа сезона ЛА се загубени, губат ногу ама полека полека се вадат, го тепаа Бостон 4-2 па изгубиа од Детроит 1-3 ама незаслужено. Имаа 45 шута на голот а Детроит 26.
3 пати играеа ваа сезона против Ванкувер и 3 пати победиа ЛА.
5-1 и 3-1 регуларно време и 2-3 у продолжение. Не гледам зошто и сега не би победиле, комплетни се, немат суспензии ни повреди, ама се е можно.


Каролинчето би требало да победе ама ич не ми е сигурна да и ебам матер...
За Колумбус со Тампа незнам, уште не се знае дали Бишоп че му бране, ако бране он закачена че биде.

едит - не бране Бишоп.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
508
Поени од реакции
130
Chikago 1!
Denver 2!
Dallas h1!
S.Antonio h2!
Boston h1!
New York 1!
Toronto h1!
Uplata 100den..koef 54+

Sent from my HTC One using Tapatalk
 

Jovan 995

Моторџија !
Член од
10 ноември 2013
Мислења
284
Поени од реакции
69
Супер на едно ливче ја чекам арсенал 2+ и макаби 2 а на друго арсенал 2+ и макаби 2 и 3+ ебате среќата ...
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
02:00 Winnipeg : Phoenix

Винипег се катастрофа у последно време. 5 изгубени по ред, го отпуштиа тренерот па дојде нов, бетер од него. Имало заебанции и расправии у соблекувалната.
И двата тима имат проблеми со голманите па може да се проба и 4.5+ / 5.5+ или w2.
Нема ништо сигурно, може да има изненадувања па да му ебат матер на Феникс, не се некој тим они.


04:30 LA Kings : Vancouver

Каа шо напишав пред виа пост Ванкувер се без No.1 голманот, без двајца важни играчи у одбрана и еден напаѓач.
Ваа сезона ЛА се загубени, губат ногу ама полека полека се вадат, го тепаа Бостон 4-2 па изгубиа од Детроит 1-3 ама незаслужено. Имаа 45 шута на голот а Детроит 26.
3 пати играеа ваа сезона против Ванкувер и 3 пати победиа ЛА.
5-1 и 3-1 регуларно време и 2-3 у продолжение. Не гледам зошто и сега не би победиле, комплетни се, немат суспензии ни повреди, ама се е можно.


Каролинчето би требало да победе ама ич не ми е сигурна да и ебам матер...
За Колумбус со Тампа незнам, уште не се знае дали Бишоп че му бране, ако бране он закачена че биде.

едит - не бране Бишоп.
http://tipodrom.com/premium_tipovi.php?mec=6263 за Каролина анализа некоја

Други од мене, по мое мислење НХЛ за вечер иако не сум бог знае колку упатен во нив
Carolina 1 ili 4.5 +
Phoenix 4.5 +
Tampa 4.5 +


П.С овие ѓупците во копачка си намалуваат коефициенти на велико, одам да ја уплатам Rytas-Kuban 152.5+ околу 18 часот, во билтен 1.9, ми ја уплати со 1.6, спорлајф па минатиот пат границата ја ебаа ја мениа на една од кошарките цццц
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај уште еднаш да ја пробаме магијата.
Русија андер 24.5 (значи да зајакнат французите назад)
Черногорија да не изгуби со 5 или поќе.

Фала.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Њујорк - 1
Спарс - 2
Хјустон - 2
Вашингтон - 2
--- надополнето: 13 јануари 2014 во 22:14 ---
Ете што играв за вечер, малку исфорсирано е поради добивката од прееска па со среќа ...:D IMAG0083.jpg
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Иди бегај бе,од вчера ги мислев ракометиве и не ги уплатив:facepalm:,и нормално лагано си влегоа.Џабе ко не ти е дадено да земеш паре,сам од нив си бегаш.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
од овие интер поглуп тим нема на планетава, абе кај ги пикнав Т12+ кај ги запустив :mad:
 
А

Атомската мравка

Гостин
Бентеке циганот мораше да даде гол колку да ми го упропасти ливчето, кој малер ме тера на кладилницава во последно време се блиску сум ама нејке и нејке да пукне јака сума :rolleyes: што е најинтересно тој во кладилница ми ја пиша 2 и 2+пп за Арсенал и нормално јас си ја преправив во 0-2 гола

Picture 001.jpg
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Само Интер :tapp: Се плашев од Виљареал и Арсенал си влегоа лагано, се надевам нема да заебе Виљареал :D а овие мизерниве Интер толку неинвентивна екипа неам глеано, значи Милано и вчера и денес заеба, незнаеш која екипа е помизерна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom