Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.207
@izimanisnajper
Автоматски споено мислење:

Срамна минутажа добива Дурант, едвај пола утакмица. А и Феникс е прејак, пуца од секоја позиција и не е само на грбот на Дурант како што беше случај во Бруклин.
Zagrevanje... narednite utakmici ke pocne da igra 35+ minuti i da stava 30+...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.315
@izimanisnajper обрни внимание шо прави Бриџис во Бруклин. Момакот е прав шутер а границите му се движат околу 20.5 во просек. Од 7 пати што го играм 6 пати излезе, од кои на 4 утакмици префрли уште на полувреме.
Границата за вечерва му беше 22.5 коша.

Прва четвртина фрли 19.

:oleee:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.315
За вечер Татум нема да игра повреден е, Браун сигурно ќе добие 40+ минути како и последните 2 утакмици. 26.5 е границата. Бостон исто така треба да се врати со победа, 3 последователни порази има од кои 2 во продолженија.

Баерн - 1
Бостон - 1
Браун - 26.5+

Овде има 4.30 коеф, и мислам дека и Далас може да се додаде конечен против Њу Орлеанс, грчевито се борат за плејоф.

Последните 3 дена 3 тикети ми влегоа НБА. Бриџис и Ембид ретко изневеруват, плус конечни си излегува се како што треба деновиве.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.207
Efes 2ka, Lillard 33.5+ i Feniks so osnovniot hendikep -12.5, neznam dali da gi dodadam i Klipersi 1.60 koef.
Автоматски споено мислење:

За вечер Татум нема да игра повреден е, Браун сигурно ќе добие 40+ минути како и последните 2 утакмици. 26.5 е границата. Бостон исто така треба да се врати со победа, 3 последователни порази има од кои 2 во продолженија.

Баерн - 1
Бостон - 1
Браун - 26.5+

Овде има 4.30 коеф, и мислам дека и Далас може да се додаде конечен против Њу Орлеанс, грчевито се борат за плејоф.

Последните 3 дена 3 тикети ми влегоа НБА. Бриџис и Ембид ретко изневеруват, плус конечни си излегува се како што треба деновиве.
Ke igra Tatum
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.315
Со прашалник е секаде, можда ќе игра али не е потврден статусот. Ќе почекам до вечер не уплаќам уште, ако игра иде Татум на местото на Браун особено шо го начекав со 28.5 граница.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.207
Со прашалник е секаде, можда ќе игра али не е потврден статусот. Ќе почекам до вечер не уплаќам уште, ако игра иде Татум на местото на Браун особено шо го начекав со 28.5 граница.



Jayson Tatum (knee) and Al Horford (rest) are off the injury report ahead of Wednesday's game against the Trail Blazers.
Tatum and Horford will be back in action following one-game absences, which will reduce the workloads of Luke Kornet and Grant Williams. With Robert Williams still sidelined, Horford should continue to play big minutes whenever he's available.
Автоматски споено мислење:

Денес не сите пари Звезда 1 2.15 коефициент
Efes cista 2ka
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Денес не сите пари Звезда 1 2.15 коефициент
По која основа? Знаеш дека Ефес последниве пет години токму овој период ги пали моторите. Иако нема да игра Мициќ, Ѕвезда е во баш сериозна дупка во моментов. Кампацо им ја поремети и таа малку хемија што ја имаа, плус Вилдоза не знае за себе по мини-скандалот со девојка му.

Ако би играл Евролига, можеби би ја бркал повеќе Фенербахче двојка. Макаби е ужасно нестабилен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom