Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Држете се до некое пристојно ниво на дискусија, ферки и остало по ПП закажувајте.


Денес Милан 2ка чиста, all in шо би рекол Џони :Д
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Држете се до некое пристојно ниво на дискусија, ферки и остало по ПП закажувајте.


Денес Милан 2ка чиста, all in шо би рекол Џони :Д
Образложи зошто така мислиш....
 
Последно уредено:

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Образложи зошто така мислиш....
Бидејќи така функционира Италјанското првенство..Милан колку и да се отепана екипа пак ваквите натпревари ги добиваат после лоша серија, па макар ако треба ќе наместат со судии,федерација ти реков ми рече ..сепак за Милан се работи,а знаејќи дека Италија како држава е страшно корумпирана и мафијашка па ваквите натпревари лаганица влегуваат..и плус следното коло играат со Лацио на Олимпико каде веројатно ќе јадат батак и отказ за Монтела.

И плус вредност има..не е малце 2.30 коефициент со ебаните Болоња
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Секако дека е value , како не , Соса и е суспендиран , покрај катастрофалната игра која ја имаат.. Болоња изгубија 100-0 од Наполи ама беа доста рамноправни цел натпревар , исто шанси креираа како и гостите, само реализацијата им беше очај.. Јас одам со победа на Болоња , мене тоа пак ми има value на 3.40 квота , бомбонче.
 
G

Goldie

Гостин
Секако дека е value , како не , Соса и е суспендиран , покрај катастрофалната игра која ја имаат.. Болоња изгубија 100-0 од Наполи ама беа доста рамноправни цел натпревар , исто шанси креираа како и гостите, само реализацијата им беше очај.. Јас одам со победа на Болоња , мене тоа пак ми има value на 3.40 квота , бомбонче.
Е многу јак фактор е Соса во Милан па мораше да ја потенцираш неговата суспензија денес, клупата на Милан без него ќе биде помалку затоплена.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.655
И јас го одиграв заедно со Ница и Јуве. Ептен зицер ми стои како шо кажа вајсмилерот не дека дели од квалитет или форма , али после толку кикса редно е некако да стигнат до победа.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.075
Поени од реакции
11.066
Ќе се изгорите на Милан.Многу јака логика имате,лоша серија и сеа морало да прекинат. :tapp:
Не е ни VALUE коефициентот само вие си знаете.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Е многу јак фактор е Соса во Милан па мораше да ја потенцираш неговата суспензија денес, клупата на Милан без него ќе биде помалку затоплена.
Помешао сам га са Сусо .. соса сусо сосо сусу... сусам да јадат.
 
G

Goldie

Гостин
Помешао сам га са Сусо .. соса сусо сосо сусу... сусам да јадат.
Тоа е веќе друго, инаку денешнава утакмица беше чист пример зошто не треба да се играат екипи на кои за ништо не им требаат бодовите - како Болоња што рече 1 погоре

Мртвациве и со 2 играчи повеќе, Ромањоли се повреди го извадија и пак изгубија :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.655
Ова беше толку перфектно наместено , шо сите се свесни дека беше местено а никој неможе да докаже. :cuc: Којзнае каде е трупана во живо на 2ка во последните 30 минути одкога го добијаа вториот црвен.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.075
Поени од реакции
11.066
Не ја гледав утакмицата, од што заклучивте дека е местена ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Местена :ROFLMAO: тоа се тие муабети кога некој тим од Италија ќе победи со двајца играчи помалку.
Милан на крај идеше на Х, а пред тоа Болоња имаа убава шанса за водство.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Види богати, местена била Милан да победи, и успат да им олеснат им исклучија двајца играчи нели... хехеха. Никој не е крив што Болоња од 100 шанси неможат да постигнат гол, така беше и со Наполи викендов , пенал и 5 стопостотни шанси промашија и поштено изгубија 1-7 ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom