Кладилница (Генерална дискусија)

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Gortat 11.5+
Fournier 16.5+
Vucevic 13.5+
Ilyasova 15.5+
Uplata 1000den
Ps ..da ne ve zamoruvam so pcovki i slicni sranja decki,a Emmen i Achiles si znaat ..inace srekni praznici bar molete se protiv maleri ovaja godina i da se ukine danokot i legitimacija pri isplata


Sent from my iPhone using Tapatalk
Другар ти затоа губиш изгледа, оти страв ти е да те легитимираат при добивка :icon_lol:
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Другар ти затоа губиш изгледа, оти страв ти е да те легитимираат при добивка :icon_lol:
Imam maticen od drug ..takada skoro 10K dobivka imam od koga e donesen zakonot ..za drugi koi se zalat ..a za danokot si ostanva toa ..10% od dobivka e mnogu .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
У пм која среќа сум ја имал..:pipi::cuc:

Медвешчак 4,5+ за добивка,последна секунда гол.:ајнапиво::shook: А најголем шок беше што голот го прегледуваа судиите можда 2-3 минути и коментаторот ми направи тродупли шок т.е педерот рече нема гол, 1-3 је завршило..Јас гледам судијата покажува дека е гол,тој не,не е гол.:uzi:

И сега Равензбург 4,5+, 0-0 прва и на крај 1-4. Последен период 0-3 за гостите,гол на 15 секунди пред крај.:ojeaa::ајнапиво:
На тој тикет остана уште Монако,ај нека направат убавина на ваков снежен и ладен ден.:icon_mrgr:

И најјако е што отидов да уплатам тикет и ќе ја промашев полската одбојка прв сет +,ама затворена беше Моцарт.:jeeee:

Утре Моцарт во 12 отвараат.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ako sledish nba mnogu pati se zhalat na povredi segde pishi duri i izjavi davat demek imale nekoja povreda i site gi lupat minus i 80% od sluchaevite se prsnuvat od poeni davanje.
Тоа е затоа што играат 100% фит а не играат повредени. Само играчи кои се враќаат од голема повреда имаат лимитирана минутажа и притоа се знае дека ќе имаат лимитирана минутажа, таквите играчи и ги нема во понудата. Вие си мислите ако некој не игра 3 недели тогаш тој забораил да игра и забораил да шутира.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
:pos::pos::pos::pos:
Кузмич останал на 8 поена од прва четвртина дај бе ова не е нормално еј па он ги дае поените во први 4-5 мин а ја па не го ни пратев само глеам тикетот недобитен ми вика
Ова беше шлагот веке шо ми се деси побрутално неможе :angel:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
:pos::pos::pos::pos:
Кузмич останал на 8 поена од прва четвртина дај бе ова не е нормално еј па он ги дае поените во први 4-5 мин а ја па не го ни пратев само глеам тикетот недобитен ми вика
Ова беше шлагот веке шо ми се деси побрутално неможе :angel:
pred 10 dena , ja cekav 204.5 minus za nakade 60 000denari
https://youtu.be/cQVN57eUfB0?t=13
Prvoto samo izgledaj go, taa e utakmicata... Kolku se sansite ona da se sluci ? 0.0001%?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Дечки кога ќе заврши овој FOUR HILLS TOURNAMENT ?
нели требаше да е веќе завршен.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Тоа е затоа што играат 100% фит а не играат повредени. Само играчи кои се враќаат од голема повреда имаат лимитирана минутажа и притоа се знае дека ќе имаат лимитирана минутажа, таквите играчи и ги нема во понудата. Вие си мислите ако некој не игра 3 недели тогаш тој забораил да игра и забораил да шутира.
Ne me svakjash igrach koj ne otsustvual se zhali deka imal nekoj bolki i nakrajo prifakja da igra,2 sluchaevi so Porzingis imashe pa choeko debelo nad granicata ojde,dovolno sledam nba znam shozboram[DOUBLEPOST=1483743219][/DOUBLEPOST]Golemi pari se vrtat vo fantazi ligite vo amerika zato izgleda lazhat
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ne me svakjash igrach koj ne otsustvual se zhali deka imal nekoj bolki i nakrajo prifakja da igra,2 sluchaevi so Porzingis imashe pa choeko debelo nad granicata ojde,dovolno sledam nba znam shozboram[DOUBLEPOST=1483743219][/DOUBLEPOST]Golemi pari se vrtat vo fantazi ligite vo amerika zato izgleda lazhat
Не прифаќа да игра туку добива дозвола од лекарскиот тим да игра. Најчесто за таквите случаи, статусот на играчот се дознава после утринските тренинзи, понекогаш ги одмараат и одлука за нив донесуваат саат-два пред почеток на утакмици. Богзнае што се им даваат да се спремни за време на утакмицата, сигурно користат доста напредна медицина. Затоа и не ме чудат случаите кога играч има статус day-to-day и на крај ќе изигра продолжение со 45 минути изиграни
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Gortat 11.5+
Fournier 16.5+
Vucevic 13.5+
Ilyasova 15.5+
Uplata 1000den
Ps ..da ne ve zamoruvam so pcovki i slicni sranja decki,a Emmen i Achiles si znaat ..inace srekni praznici bar molete se protiv maleri ovaja godina i da se ukine danokot i legitimacija pri isplata


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mozea site da si vlezat prvo poluvreme ..
Vucevic pocna 0/9
Nekako si stigna do 6poena .
Gortat 2/2 i dva brzi faula za 4min,poluvreme 8poena ..valjda ke klaj uste 4 protiv nepostoeckiot Towns ..
Ilyasova sutira trojki ko lud,i veke skoro e na granica ..a ima uste 5min od vtora cetvrtina ..
Malku po priseben u dva navrati da bese i Fournier,ke imase 13poena ..
Takada,kajgana magijo ..Vucko i Fournier po 8 poena..5 Ilyasova i 4 Gortat


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom