Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
17 март 2007
Мислења
800
Поени од реакции
508
Во финска се ближи крајот на првенството уште две кола остануваат а 4 екипи имаат шанса да освојат првенството. Ilves-HJK т.е 4-то пласиранaта со 2-ро пласираната екипа. На двете екипи им треба победа, нерешено не им одговара. Затоа тука може да се одигра 1+ второ полувреме. Коефициентот е 1,33 што не е лош за гол во второ полувреме и со оглед на ситуацијата е да не кажам сигурен бет особено за оние што играат на поголем улог.

Гетеборг-Гефле X2 , иако домаќинот е поквалитетна екипа, поради табелата и неможноста Гетеборг да стигне до некои од местата кои водат во евро куповите а Гефле очајно се бори за опстанок т.е да стигне до место во Play out тогаш ова е за нив меч на кој мора да останат непоразени во најлош случај. Верувам мотивот кај нив ке е поголем, Гетеборг е можно да пробува различни тактички варијанти или да уигрува резервни фудбалери и да го спрема костурот за наредната сезона.

Ливерпул-Манчестер 0-2 голови , верувам дека поголем дел од нас очекуваат голеада тука, јас мислам дека овде ке имаме тврда утакмица, земајки го во предвид Мурињо кој на вакви утакмци игра во одбрана со 10 луѓе.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.097
Поени од реакции
11.113
ima dve pricini poradi koi tenisot e podobar za kladenje od futbalot, a toa se :
1.Nemoze da zavrsi nereseno
2.I da vodi autsajderot 1-0 vo setovi e mnogu daleku od pobeda.Zatoa sto nemoze kako vo futbalot 0-1 za ausajderot i 10 kopachi nazad antifutbal i ke dodrzat 0-1 ili 1-1... Ovde ne go moze toa i duri i samo eden gem da ti treba za pobeda mora da go nadigras protivnikot ili vo prevod ke igraat ako treba i 5 saati dodeka nekoj ne gi osvoi poenite i gemovite sto se potrebni za pobeda.E toa vo futbalot go nema.
E sea edna od negativnostite kaj tenisot i e glavna pricina sto jas go smetam poneprofitabilen se malite kvoti vo sporedba so futbalot.I kako vtoro,ima mnogu pogolema moznost za mecot da e neregularen i da si go namestat.
Kosarka ne vredi dase spomene,poglup sport za kladenje -AMIN
Hokejot mi e dobar kolku tolku ama pretezno na golovi MINUS na odredeni utakmici ili 1x tipovi so po 1.3 -1.4
Fudbalot samo na golovi vo denesno vreme (barem jas vaka gi igram)
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
Одбојка е најбољи спорт за кладење. Тимски спорт којшто не се игра на ограничено време, туку поени. Најмалку луѓе се кладат на тоа, почист е спортот, помалце местени.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Вијналдум, Клајн, Лалана и Ловрен 4 првотимци се неизвесни за утрешниот натпревар.
Со чисти просеци како Клаван и Морено во одбрана и ослабена средина не се игра победа на Ливерпул во никој случај според мене
Не ги лажи луѓето. Клајн и Ловрен играат секако. Големи шанси има и Лалана да игра. Огромни уствари. Сигурно е само дека Вијналдум нема да игра, но си има одлична замена во Емре Чан.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
Одбојка е најбољи спорт за кладење. Тимски спорт којшто не се игра на ограничено време, туку поени. Најмалку луѓе се кладат на тоа, почист е спортот, помалце местени.
a nemas izgledano ni eden mec od sportot koj go spomnuvas ili najdobro na video igri da se kladime bidejki pomalku se kladat na niv od kolku na odbojka...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
311
Поени од реакции
464
a nemas izgledano ni eden mec od sportot koj go spomnuvas ili najdobro na video igri da se kladime bidejki pomalku se kladat na niv od kolku na odbojka...
Кладење е исплатливо само ако имаш статистичка предност во однос на веројатноста којашто ја репрезентира коефициентот. Тоа најлесно можеш да го правиш на спортови којшто никој не ги игра.

Не планирам ум никому со сила да давам, а ти со таков став клади се на кучиња.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.067
Поени од реакции
6.684
upload_2016-10-17_20-14-43.png

@Charlie_1 сеа шУпрајме ??

вториот со последниот , квота за кец дојде до безвалуе и сеа прцање во живо
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.204
Поени од реакции
10.189
Омск - ЦСКА мислам дека 5.5 минус. Ама имбецилине Евротип 4.5 ќе дадат ко за инает
Јокерит мислам дека нема да изгуби од Нижни
УФА х2 али ако не е доволно можи да се удри коцка на 2ка
Нормално, наместо ова ги изиграв слепците Спартак Москва кои немаа нерешена досега и еве ја првата на повидок само за да ме паднат. Ми иди да се стуткам во некој кош и да заплачам
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Мех, Ги стаив Ливерпул, еибар и Торино гг3+ на 1000че и трапани т1 со Лпул т1 на 700 ...бар едно да го дае ..[DOUBLEPOST=1476731672][/DOUBLEPOST]
Мех, Ги стаив Ливерпул, еибар и Торино гг3+ на 1000че и трапани т1 со Лпул т1 на 700 ...бар едно да го дае ..
Хехе, ко за инат ... и Торино и Еибар 1-1 до 30та, Јунајтед осеќам ќе ми ебе матер
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Има шанси да ја дае Ливерпул ГГ3+ или да си ебам матер у пичка?[DOUBLEPOST=1476733238][/DOUBLEPOST]Да ми го пушат курот и Курињо и Флоп. И накрај Ориги да ми го акне у гз очите да ми искочат шо се фаќам за нив гг3п. Курви
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom