Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.104
Саутемптон-Кристал Палас - Х
Астон Вила-ВБА 1
Хал-Сандерленд Х / 0-2

Саутемптон во очајна форма се и ќе бркаат бодови за да останат во борбата за четврто место. Кристал Палас се препороди со Пардју и играат добар фудбал и мислам дека ќе ја искористат лошата форма на Саутемптон и ќе им извлечат бод.
Астон Вила е под голем притисок од фановите и сега ќе одат на се или ништо. Немаат победено уште од 7 декември.
Хал-Сандерленд очекувам да биде натпревар со најмногу 2 погодоци.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па и за Вест Бромвич утакмицата против Астон Вила е живот или смрт..плус Тони Пјулис му е тренер каде нема лабаво..дерби е тоа и тешка утакмица незгодна за типување
 
G

Goldie

Гостин
Првата утакмица се игра вечер а последната на 09.03, ако ви се чека може да го пробате ;)
1.png
 
G

Goldie

Гостин
Металург да не изгуби со поише од 3 разлика?
Да, малце е ризична таа зошто Металург уште не се на здрави нозе застанати ама ме изненадија со резултатите па и играта во последно време (3 порази со минимална разлика, од Загреб -2 и -3 и со Мешков -2) а тука е сосема различно овие Нексе не се многу стабилни дури успеаа и да изгубат кога Металург беше во најголемата криза 23-21. Бонус е тоа што на 08.03 имаат многу поважен натпревар со Гулф во ЕХФ купот, директен дуел за второ место во групата таму па веројатно е дека таму ќе се фокусираат повеќе па не ме чуди дури и да изгубат од Металург тука ама ќе видиме..
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Зашо дерби има толку висок коеф? 2,70 е во спортлајф
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Како не ..
Уплаќаш тикет со 20 денари за 24 денари и го исплаќаш и кодот негов го редиш на ваквиот фотошопиран тикет и кога ќе провериш ти вика тикетот е веќе исплатен .
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Како не ..
Уплаќаш тикет со 20 денари за 24 денари и го исплаќаш и кодот негов го редиш на ваквиот фотошопиран тикет и кога ќе провериш ти вика тикетот е веќе исплатен .
Dobredojdovte. Zainteresirani ste za Sigurni natprevari? Za sigurna pobeda? Na vistinskoto mesto ste veruvajte. Nie imame najsigurni natprevari a pobedata vi e maksimalno zagarantirana kako i vasite pari. Nie ne davame nasi pretpostavki tuku vi prodavame VEKJE NAMESTENI NATPREVARI ... Koi se plateni i spremni sekogas da vi pomognat da osvoite pari na ova tesko vreme. Cenata iznesuva 100 eur (6000 mkd), Vo sklop na cenata spagjat 2 Natprevari so vkupna kvota od 135( eden natprevar so 30koef i dr so 4.50koef) Plakanjeto se izvrsuva PRED POCNUVANJE NA NATPREVAROT i toa preku Western Union ili Money Gram. Kako garancija za vasa BEZBEDNOST vi kje ja imate uplatnicata od Western ili Money Gram,kako dokaz deka ste ni uplatile, kako i nasite LICNI PODATOCI kje vi bidat najgolema GARANCIJA. (Zarem moze samite da si pravime problemi ? .. ) Dojavite se Mestat so cel da se dojde do finansii na klubovite koi istite gi mestat i za da mozat da opstanat.. (tie se klubovi so slabi finansii) Nasa cel e da vi pomogneme i dokazeme deka sme vistinskiot izbor za vas vo ovaa tesko vreme ! Nie gi prodavame so cel da gi pokrieme nasite trosoci koi se navistina pregolemi ! Pobrzajte i kontaktirajte ne Ve ocekuvame ! BESPLATNI SIGURNI NATPREVARI NE DAVAME !!!

Ова на чат,мислам дека треба да му се даде шанса :pos:филозофии..
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Ма, чиста глупост. И мене ми беше мистериозно ова со плаќање за утакмици со прелази, ама нема никаква логика тој да бара 50 или 100 евра од чоек за утамицата. И да има местени утакмици тој која корист со 100 евра?
Штом има сигурна 30 квота тој со 500 евра можи да заработи 15 000 евра со една утакмица, која корист ќе му бидат 50 евра од корисник?
Моја препорака не вервајте на вакви глупости.
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Ма, чиста глупост. И мене ми беше мистериозно ова со плаќање за утакмици со прелази, ама нема никаква логика тој да бара 50 или 100 евра од чоек за утамицата. И да има местени утакмици тој која корист со 100 евра?
Штом има сигурна 30 квота тој со 500 евра можи да заработи 15 000 евра со една утакмица, која корист ќе му бидат 50 евра од корисник?
Моја препорака не вервајте на вакви глупости.
Ама имал преголеми давачки затоа бара толку,вика"да освоите пари во ова тешко време" а бара 100 евриња,па ако ми е тешко времево немам ни 10 евриња бе.
 
Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Едно не ми е јасно,уште ли постојат вакви ликови што сакаат преку измама да се збогатат на туѓ грб?
Па тоа треба да се убие бе!:нинџ:
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Зошто многу луѓе мислат дека астон вила ќе победи ?
инаку денес не играм последните два дена без врска изгубив многу пари, сега ќе чекам нешто посгирно, посигурно де :D
А за утре Сити ми е шо вика стефан да би имал би ставил 100.000 евра.:icon_lol:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Едно не ми е јасно,уште ли постојат вакви ликови што сакаат преку измама да се збогатат на туѓ грб?
Па тоа треба да се убие бе!:нинџ:
A zosto? Ako ima ovci ke ima i volna . Niv mu teknalo deka ima kreteni sto bi platile, pa koga ne mozat od kladilnica ke zemat od vakvite telinja sto veruvaat deka moze da kupat 30 koef za 100 evra
 

Kajgana Shop

На врв Bottom