Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.163
Многу ми се мали така, сакам + - нешто или за хендкиеп :D
Епа сеа и ти сакаш да бидеш ебен а да не те боли. :icon_lol::icon_lol: :D

http://www.rezultati.com/utakmica/n9pDYtWk/#detalji
2,80 е во Копачка за Басилашвили. Завчера против Ликиарди тепаше 7-5 6-0 и притоа изгуби само 3 поени на сервис во текот на целиот меч. Вчера не успеав да го испратам али тепал 6-3 6-4 со Кравчук. Квотава мислам дека ептен вреди за да се изигра затоа што Басилашвили добро сервира и игра ултра агресивен тенис, а Беранкис е Гулбис тип на тенисер, ако е станат на лева нога може и од мене да изгуби. Плус вредно да се напомене е тоа што Беранкис сака да наметнува темпо од основната линија, а против Грузиецов тешко дека тоа ќе може да го направи. Беранкис е прилично лош во дефанзива и мислам дека денес може да го јаде, а за квотата и те како вреди да се изигра.

Јас на влог до 200 денари ќе го пробам, врзан со уште нешто.

Куевас е зицер од тенисите, а и Шварцман би требало да тепа.
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
8 разлика е сега,премногу грешки прави Пелистер,со ваква игра ништо чудно и над 10 да изгубиме..:facepalm:
Оваа недела не сум Македонија, следаната недела давам ручек кај Бојан во Bourbon Street Pub.

Бива?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Оваа недела не сум Македонија, следаната недела давам ручек кај Бојан во Bourbon Street Pub.

Бива?
Хехе, уживај си...
Ќе дајш некој тип од твоите твоите,екслузивните:cool: и средена работа...;)
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Хехе, уживај си...
Ќе дајш некој тип од твоите твоите,екслузивните:cool: и средена работа...;)
Не постојат ексклузивни типови, и тие што ги добивам се вакви, како овој твојот. Работата е што некој треба да ти укаже на нив. Не може човек да прати квалитетно ниту неколку фудбалски лиги, а камо ли повеќе спортови. А ручек давам обавезно. Овие ми се најслатки пари, затоа што не ми се дел од секојдневното кладење, туку едноставно се коцкав малку. :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Не постојат ексклузивни типови, и тие што ги добивам се вакви, како овој твојот. Работата е што некој треба да ти укаже на нив. Не може човек да прати квалитетно ниту неколку фудбалски лиги, а камо ли повеќе спортови. А ручек давам обавезно. Овие ми се најслатки пари, затоа што не ми се дел од секојдневното кладење, туку едноставно се коцкав малку. :)
Се заебавам бе,знам дека нема такви...;)(ги силам малку другите)...:pos:
Нема дојави,местенки,има само следење, на форма,анализа на тим,традиција и слични работи,и малку среќа да те послужи,то е главното,се друго е ветер во магла....
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.243
Поени од реакции
108.163
Леле вчера искочив накај 8 саат и не ги видов резултатите освен Барса и Јуве и тек сеа проверувам, АБЕ СВЕ ИСПАДНАЛО ЕЈ. Вчера и ќоро и сакато, све живо фати спортска. :pos:
Освен Дортмунд сите тепаа, СИТЕ до еден. Пардон, Ѕвезда заеба рано попладнето. :pos:

Денес ќе избегавам фудбали, лоша ми е понудата, али затоа тука се ракометите и тенисот. :love:
 
Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.438
Играм една кошарка од Кина и викам поклон -234.5 дале,а тие сиротите прва четвртина 63 коша :pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.456
Za denes.
Zagreb-Meskov T2 23.5
Kielce-Alborg T1 29.5
Kolding-Visla
Ovde odam so 52.5+
Celje-RNL 2
Barsa-Flensburg T1 32.5
Od Ehf kup
Tatabanya 1
Fuchse 1
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Локумче у живо
Карлсруе draw no bet 2@ 6[DOUBLEPOST=1416750097][/DOUBLEPOST]Клавајте пари, Ауе ќе тепа.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Леле вчера искочив накај 8 саат и не ги видов резултатите освен Барса и Јуве и тек сеа проверувам, АБЕ СВЕ ИСПАДНАЛО ЕЈ. Вчера и ќоро и сакато, све живо фати спортска. :pos:
Освен Дортмунд сите тепаа, СИТЕ до еден. Пардон, Ѕвезда заеба рано попладнето. :pos:

Денес ќе избегавам фудбали, лоша ми е понудата, али затоа тука се ракометите и тенисот. :love:
Богами се излезе вчера а мене ми беше најкатастрофа ден, не се ни сеќавам задњо кога толку ливчиња за една ме паднале пошто вчера си викам сигурно некој од зицериве што сите ќе ги играат ќе зезне али ете не бидна така. Плус лоша комбинација на утакмици на ливче. Пр на едно..кај што ми беа Сити, Челзи и Реал ги имав и уште жените Вардар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom