Квaлификaции зa Светско Првенство во рaкомет 2009

Статус
Затворена за нови мислења.

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Не да се извлековме ...Ама така е послатка победата :wink:
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Се ау бараж маме ќе ни ебат. не сум задоволен и не можам да се радувам што вака играат против еден португал, па шѓто ќе ни направат другите?

П.С. алооо рфм купет под хитно двајца тројца странцииии!!!!!!
Дали не следиш ракомет или така ми се чини... Како прво Португалија влезе како фаворит + Македонија одигра подобро од очекуваното(се земаат двата натпревата во предвив) сега што имаше делови од натпреварот каде играа многу слабо, мислам дека беше до тренерот, кој не ги замени клучните играчи за да ги чува за крај. Сепак македонија е на баражот, а дали оди понатаму ќе видиме, зависи од противникот и од подготовката.... Сепак мислев дека одиме на светско, со вакви играчи штета ќе биде ако не одиме на светско.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Хаххахах кои гзлари сме ама оваа победа е најслатка јееееееее :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Хах, како пројдовме..косата ми обеле бе! 31:26 изгубивме, ама пројдовме!
Разочаран сум од мечов сепак..
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Само да те потсетам дека Португалија од 1997 константно играат на европски и светски првенства!!!! Не е за потценување. Дури ваква победа е многу послатка .

Добро играла но не се од европскиот крем како шведска германија шпанија итн. Тоа ми е муабетот мене како ќе поминеме баражот со ваква игра?

П.С. а тоа си во право ваква победа е многу слатка а горчлив е поразот за португалија, но ние не игравме финале, туку утакмциа по груипи. Тоа е еден голем пародокс :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Се сложувам тотално со ЗОТЕ!
Апсолутно е во право...тоа што сте големи патриоти и оптимисти не значи дека треба премногу да се замислуваме...само треба да бидеме реални..одвај пројдовме, а во баражот?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Клошари... можеа и да победат ако не правеа толку катастрофални технички грешки, како топкање на топката во нога, поддавање во аут, глупи и безвезни блокој...
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
1
Lele !!!! Do koga vaka! Ke pocrkame ako prodolzat vo poslednite stotinki golmani da ni resavaat natprevari, no sepak sreken sum sto prezivejav (klinicka smrt) :) i sto odime ponataka!!!!
CESTITKI DO RAKOMETARITE !!!!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Добро играла но не се од европскиот крем како шведска германија шпанија итн. Тоа ми е муабетот мене како ќе поминеме баражот со ваква игра?

П.С. а тоа си во право ваква победа е многу слатка а горчлив е поразот за португалија, но ние не игравме финале, туку утакмциа по груипи. Тоа е еден голем пародокс :)
Ti ochekuvashe li Makedonija da izigra kako Shpanija i Germanija?
Germancite se svetski prvaci alooo ne se zanesuj
Shapncite denes gi pobedija germancite..
Ushte sum pot stres :) ama vazhno pobedivme...bi sakal za u baraz Crna Gora da ni se padne
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.349
Поени од реакции
58.000
Среќен сум што поминавме затоа што обично ни се случува обратното во драматични завршници, па редно беше и да не послужи среќата. Инаку да бидеме реални, играта, посебно во второ полувреме беше катастрофа од пошироки размери. Се надевам дека ќе има сериозни подготовки и добри тест мечеви за баражот инаку ништо не правиме. Денес само Борко не спаси од елиминација.

Сепак, сега е најважно што ја поминавме Португалија па да се надеваме на подобри игри во иднина и дека во блиска иднина ќе се најдеме на завршница од некое натпреварување.
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
Јaс сaкaм Грците aко поминaле дa ни се пaднaт дa ги ебеме и тукa и тaму
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ti ochekuvashe li Makedonija da izigra kako Shpanija i Germanija?
Germancite se svetski prvaci alooo ne se zanesuj
Shapncite denes gi pobedija germancite..
Ushte sum pot stres :) ama vazhno pobedivme...bi sakal za u baraz Crna Gora da ni se padne

Да да очекував. Зашто? па нели сме антички Македонци и наследници на историјата каде античките македонци немаат пораз или пак со нив сите тешко излагале на крај. јас тоа денес не го гледам дека е така и затоа сум незадоволен што не можевме да победиме или пак да изгубевме со еден или два гола разлика.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Vlatko Mitkov povreden ne igra za reprezentacija...Angelovski i toj go nema za reprezentacija..Mojsoski vlece nekoj povreda so zor igra..
pa i za germanija da gi nema Hens, Baur i Glandorf i oni ke se machat
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom