Квалификации за европските натпреварувања

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
На "Филип II" Македонски од разгласот ечи :
SHQIPERIA E MADHE (Голема Албанија).

:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Групава на Барса ќе биде перверзии. Типувам дека Пеп ќе се избламира, а Менхенгладбах ќе заврши втор. Селтик ќе биде тврд орев дома, ќе им лапне бодови сигурно на другиве.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ова ако не го поминат нека се откажат од фудбал играње.
Демек, многу се јаки?

Порто е бивш европски шампион и редовен учесник по групи. Лестер никако не е фаворит против нив. Бриж не сум го гледал, и немам појма за квалитетот на белгискиот клупски фудбал во моментов, а за Копенхаген знам дека ќе биде заебан противник. Јас воопшто не би се изненадил Лестер да отпадне уште во групата.

И може лесно да се случи од англиските екипи само Тотенхем да помине, кој реално е голем фаворит во својата група.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Демек, многу се јаки?

Порто е бивш европски шампион и редовен учесник по групи. Лестер никако не е фаворит против нив. Бриж не сум го гледал, и немам појма за квалитетот на белгискиот клупски фудбал во моментов, а за Копенхаген знам дека ќе биде заебан противник. Јас воопшто не би се изненадил Лестер да отпадне уште во групата.

И може лесно да се случи од англиските екипи само Тотенхем да помине, кој реално е голем фаворит во својата група.
Ги видовме Порто против Рома, играат најлош фудбал во последниве 5 години( толку пратам) Историајата е друго. Бриж никако не смее да се споредува со тој тим на Лестер, Копенхаген исто.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Ги видовме Порто против Рома, играат најлош фудбал во последниве 5 години( толку пратам) Историајата е друго. Бриж никако не смее да се споредува со тој тим на Лестер, Копенхаген исто.
Порто во најлоша форма, со најлош фудбал е класи над Лестер, и јас мислам ќе се посерат во Европа и дека групата нема да ја поминат.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Порто во најлоша форма, со најлош фудбал е класи над Лестер, и јас мислам ќе се посерат во Европа и дека групата нема да ја поминат.
Нема шанса Дани, ги видовме со Рома колку никаков фудбал покажаа. Лестер се дебитанти, мотивација на ниво, не верувам да отпаднат во групи сепак.


Инаку даваат Шкендија негде?
 
D

Darko_ufo

Гостин
Море сум го пунел цел стадион бе хејјј. Зашто на фудбалски натпревари во Македониш се скандира Гољема Аљбанија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom