Квалификации за европските натпреварувања

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дури Марселињо гледам Бугарин го напраја..

Моментот кога некој од Бразил побрзо ќе земи Бугарски пасош од тебе што си од Македонија и се тегниш 3 години со документи:icon_lol:..после Лудогорец спремен е да замини nach Deutschland fur arbeit :LOL:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Дури Марселињо гледам Бугарин го напраја..

Моментот кога некој од Бразил побрзо ќе земи Бугарски пасош од тебе што си од Македонија и се тегниш 3 години со документи:icon_lol:..после Лудогорец спремен е да замини nach Deutschland fur arbeit :LOL:
Јаки дубарџии се браќава што го водат клубов. Страшни врски имаат, јаки менаџери имаат врзаано од кај ги вадат циганиве све јаки не ми е јасно.
Лани дека не влегоа во Европа, испаднаа од молдавци некои во прво коло, направија добар бизнис и го продадоа Каисара циганот во Шалке за 3-4 милиони.
Гази мајсторот таму неможат место да му земат. Во секој добар клуб во јакиве лиги играчиве нивни можат да играат глатко.
А Марселино на деби утакмицата им даде гол на Португалија. Им ја пееше химната циганот. :D:pos:
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
1.273
Поени од реакции
930
Јас незнам како некој се осуди од србите да помисли дека ЦЗ ќе го помине Лудогорец.
Да ја издоминираш и да ја поминеш екипа како Викторија Плзен у двете утакмици, која гази у Европа и е најнепредвидлива екипа, значи дека станува збор за тим што може секој да победи освен гигантите. Имаат големи шанси да поминат група ако им се поклопат коцките.
Ептен заслужено. Мудоњи од играчи имаат. Дисциплина во игра невидена.
Пак ќе се тепаме за карти да гледаме ЛШ у Софија.
Се напунија ко брод татарскиве братја Домусчиеви. Извадија пари за 12 години унапред.
Страшен проект, страшни играчи. Стануваат страв и трепет.
Браос! :bravobe:
пари имат много но не ги трошат за тимот ,клубот е само дел от бизнесот, денес добиват 15 милиони до зимата ке ги нема се ке се инвестира како што треба ,(бродови исто имат :icon_lol:)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Почекај кога ќе дојдат стручњаците Кастиел,Џонтра и останатите кога ќе спомнуваат дека во Италија се играло тврд фудбал и екипите играле страшна одбрана а во Европа бродолом му се случува..дури подобри од Германските екипи ги прават иако Германските клубови редовно играат во нокаут фазата на ЛШ а овие нигде ги нема,не постојат.

Од Порто да изгубиш е страмота од највисоки размери,ништо не играат Порто катастрофа се
Кога бе ја сум ги бранел италијанските екипи и сум се карал за тоа 4то место? Не ме јеби.
Па додека екипи како Рома и Наполи го водат колото за Европа а Интер и Милан се борат за 7мо место ова ќе гледаме.
Додека не се средат Милан и Интер италијанците у Европа ќе тонат само.
Не може екипи како Наполи и Рома да бидат фактор, никад не биле и никад нема ни да бидат.

Сеа тие сељачиштата Наполи у групи ќе испаднат и ќе остане Јуве само да стигне негде до полуфинале/финале.

У ЛЕ класика, Интер и Рома ќе мислат дека се некој фактор и големи екипи за такво такмичење и ќе испаднат у нокаут фаза, Рома у групи ќе испадне.
Ти ебам мртовците.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Не можат шанса да створат Ајакс. Ростов ќе ги гледаме во ЛШ.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Најголемата иронија е шо Лудогорец игра поредовно у Лига Шампиони поредовно од тимоој како Интер , Милан и Манчестер Ј. :D
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Ајакс дно од екипа. Какво трескање од Ростов, и онака не заслужија мртовциве да играат ЛШ сезонава на стара слава, очај од екипче.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.622
Фернандес. Вамос Динамо. :D
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Igraat odlicno Rostov,skolski fudbal.

Gladbach fenomenalni se,da go sitnat Dahoud i da se pojacaat uste malce.

Dahoud naredna sezona 10 mililoni ke mu e klauzata,mora da go sitnat.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Мамиќ пак у ЛШ.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Ред Бул комотно нека се откаже од овие Салзбург, со години испаѓаат во оваа фаза. Други екипи од Австрија видовме во ЛШ, а Салзбург уште не ги видовме.

Жал ми е само за Лазаро, играчиште е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom