Кајгана собиранка, loading...

Најбоље би било да се собереме на


  • Вкупно гласачи
    51

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.383
Друштво,

По журчето и успешната хуманитарка која ја направивме пред некои 4 месеци, дојде да ги обновиме релациите со постарите форумџии, да ги запознаеме новите кајганџии кои ни се придружија периодов и низ пијачка да си поприкажеме, поџускаме и подружиме :)

Имаме предлог за три термини, изјаснете се кој датум би бил најприфатлив :)
Оваа сабота би било супер, ама го имаме Пиволенд и постои можност голем дел од форумџиите да не присуствуваат поради „обврските“ на овој настан :)

Организирајте се и пријавете го цело форумџиско друштво со кое планирате да присуствувате, а администрацијата (по случаен избор) ќе одбере една багра која ќе добие изненадување* за подобро „загревање“ вечерта :vozbud:



* изненадувањето се пие, а среќние форумџии ќе бидат прогласени на денот на журката
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Aаа па редно беше , баш пред некој ден имав нешто вакво на памет (y):roker:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Јас би сакал да ја добијам наградата за најдобар. Нема за што најдобар, само најдобар.

Ама пак ќе дојдам кога и да е, без разлика на тоа :)
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Кајгана роштиљ :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.383
Јас никого не знам од форумов, ама би сакала да запознаам. Може да влетам падобрански на едно пиво :pijanco: вака фини ми делувате а и сакам да ширам познаства :D
Те очекуваме! :)
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Аааа ќе имат загревање пред журката и афтер после то ?? :D
Гласав за 19ти, валда тогаш би можел да дојдам, а петокот на 18ти имат журче па мојме и таму да се дружиме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom