Кајгана готвач vol.1 [гласање: потпечени макарони]

Гласајте за најдобрите макарони

  • AnFem

    Гласови: 25 14,0%
  • leandra

    Гласови: 15 8,4%
  • PurplePuma

    Гласови: 32 18,0%
  • CafeDelMar

    Гласови: 68 38,2%
  • El_Matocho

    Гласови: 3 1,7%
  • Windfucker

    Гласови: 35 19,7%

  • Вкупно гласачи
    178
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Како бе Windfucker второ место кога не сме ни сигурни дали воопшто месо има во макароните?! :unsure:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Оти Олимпија не е ставена во анкетата за гласање?
Рецептот што го постираше во воведната тема мислам дека таа го зготвила? :confused:
Оти за мене нема да гласате, јас само ќе стаам рецепти. Патем сликите на прва страна не се мои т.е не сум ги зготвила ја макароните, ама изгледаа исто како коа би ги зготвила :icon_lol:
Мојот глас оди за Windfucker пошо е еден од двајцата мажи шо зготвија на темава и одлично го долови цел рецепт со слики.
Секоја чест до сите учесници, ама мора да ги поттикнеме маживе почесто да се мотаат у кујна :love:
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Ја гласав за @PurplePuma, само што тоа што си го направила нема мене да ми стаса...:place:
Како и да е... Marry me please...:P
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Виндфакер моли за гласови по фб.

Не, се шалам. Морам и јас на сите да ви честитам, навистина сте се потрудиле. А и машкиве редно е да докажат кој е газда во кујната:icon_lol:. Мојот глас овој пат иде на КафеДелМар. А гласот за најдобар гарнир, иде кај Пумата. За следен пат мислам дека сите би требало да размислат убаво и за гарнирот, ништо нема да ве кошта марулче плус. Чекам јас нешто полесно да се падне и да си ги испробам способностите над шпоретот :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.777
Поени од реакции
14.070
Баш за ручек јадев макарони али обични вари-голтај :D
Тешка одлука дефинитивно, но некако најпримамливо и нај професионално ми изгледаат овие на cafedelmar затоа и мојот глас оди за неа.
Ел маточо ми ги има погодено какви што сакам јас...да можеше два гласа за тебе ќе го дадев другиот.
Пумата ме изнасмеа со лукчето во чашата :pos:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.362
На непробано тешко ми е да гласам, но нека биде CafeDelMar
Највкусно ми изгледа :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Добро од кај да знаеме кои се најубави!!!!1 Не сте ни дале да пробаме за да се увериме!!!!!!!11
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Ма какво пробување, ако земам треба се да изедам јас така лесно не сопирам :icon_mrgr: Браво се вкусно изгледа, ми отворивте апетит денес кога станав се изедов дома :D
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Гласот мој оди кај PurplePuma Само не загледав убаво,со месо беа твојве?Пошто нели бше вегетаријанец,ме зачуди тоа :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Гласав за пурпле, ама и четворката не се лоши :D :D
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
The taste is the thing that really matters!
Инаку на изглед на CafeDelMar најубави ми изгледаат макарониве. А нeшто и од внатре ми зборува дека и на вкус се најбољи хаха :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.188
Поени од реакции
14.466
Оти за мене нема да гласате, јас само ќе стаам рецепти. Патем сликите на прва страна не се мои т.е не сум ги зготвила ја макароните, ама изгледаа исто како коа би ги зготвила :icon_lol:
Мојот глас оди за Windfucker пошо е еден од двајцата мажи шо зготвија на темава и одлично го долови цел рецепт со слики.
Секоја чест до сите учесници, ама мора да ги поттикнеме маживе почесто да се мотаат у кујна :love:
Натерај го Acid прво па ќе го следиме и ние :icon_lol::icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom