Кајгана Креатива

M

Moon Child

Гостин
Еве ме мене пак !

200 парчиња


Рачно правен бидермаер од сатенски ленти




прстенчиња за салфетки



и овој е на истиот принцип рачна изработка од сатенски ленти, само што листовите од цветот на овој се шиени а на предходниот ги лепев.

и во продолжение неколку примероци од цветчињата за китење



на овие два ружичките во средина рачно ги мотав од сатенска лента

:pipi:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Закачалки за крпи или било што за кое се потребни во кујна. Изработени се од парчиња есцајг, може и користен кој веќе ви здосадило да го користите и гледате. Почнав да ги правам пред околу дваесетина дена и сега веќе имам и нарачки.:pos:




 
M

Moon Child

Гостин
Ќе има и од мене периодов повеќе, особено со живо цвеќе, почнав пак да работам во цвеќара.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Вчера најдов слободно време, па решив од едни нови врвки за патики што не ми требаат да направам некоја рачна изработка, т.е. направив крст:)

3.jpg
Крст by Sungerot Bob on Кајгана форум


5.jpg
 
M

Moon Child

Гостин
Само јас сама си досаѓам во темава хаха

Ова беше обична метална канта (мала) тракатанциве и украсиве на неа јас ги осмислив :D


Овде целта ми беше да има мотив, па така ја направив во тој стил како порака во шише, школки, бисери и морски ѕвездички...


Ова безвезе




Ова лично ми е едно од фаворитите досега што сум ги направила



На ова аранжманче повеќе време му дадов во декорирање, инаку ова се картонски цевки кои ги обложив со украсен материјал, секоја е со различна висина, потоа ги споив една до друга и ги залепив на картонска подлога која исто така ја обложив со материјал. 90% од сето ова е моја идеја, 10% од убавината и целта нели, ја прави самото цвеќе


И ова е исто во срце кутија, обожавам зелени хризантеми колку лесно се декорира со нив




и ова е од денес, исто така ми е едно од фаворитите досега, особено затоа што многу време дадов додека го добив овој финиш.

Иначе, сунгерот на кој се набоцкани хризантемите е обичен четвртасти сунѓер за цвеќе, од кој јас го делкав хаха секој дел е посебно закачен на друг т.е. главата, носот, рацете се посебни делови составени на крајот во едно





:pipi::pipi::pipi:
 
M

Moon Child

Гостин
Ја кренав креативноста последнава недела дена на повисоко ниво :D

Ова е од минатата недела, дел по дел го составував бунарчево


И ова исто дел по дел го составував, најдов некои стари бамбуси па се заиграв



И оваа куќичка на дрво ми е од денес, сеуште не е дозавршена, само основата ја поставив, а ќе ја усовршам овие денови па ќе поставам слика. Ја направив од стари гајби, ги сецкав и составував.






Уште треба да ја обојам и да додадам на подлогата некакви детаљи :)
 
M

Moon Child

Гостин
Ја завршив куќарката :)




Ѕидовите ги излакирав со безбоен, а кровот со црвен лак за нокти, плус додадов некои деталчиња на подлогата.
 
Член од
28 јули 2016
Мислења
57
Поени од реакции
76
Закачалки за крпи или било што за кое се потребни во кујна. Изработени се од парчиња есцајг, може и користен кој веќе ви здосадило да го користите и гледате. Почнав да ги правам пред околу дваесетина дена и сега веќе имам и нарачки.:pos:




Лелее профи ејј... браво за креативноста. :bravobe:
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854



Малку направете одмор од форумов и бидете
креативни, направете си летни разгледници како овие на сликиве...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom