Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Најдобар беше овој Сити што коментираше, одма чим свирна судијата овој на трчање вика јас сум Игор или Иван Босилков, пријатна ноќ и го снема мислиш Џесика Алба го чека дома :pos: Свашта бе, барем кажи кои беа стрелци на головите уште еднаш, кога е реваншот итн итн па кажи лаку ноЧ :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Најдобар беше овој Сити што коментираше, одма чим свирна судијата овој на трчање вика јас сум Игор или Иван Босилков, пријатна ноќ и го снема мислиш Џесика Алба го чека дома :pos: Свашта бе, барем кажи кои беа стрелци на головите уште еднаш, кога е реваншот итн итн па кажи лаку ноЧ :D
Можеби имал човекот физиолошка потреба :)
 
G

_Ghost_

Гостин
Од коментаториве шо се врткаат на 5ка, додуша на + коментира/ше, се издвојува тој со долгата коса. Не знам како се вика, ама се гледа дека човекот колку толку се труди. Другиве цепеници, до толку врска да се немало.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.813
Поени од реакции
15.920
Уште овие утакмици ќе ги истрпиме, би требало оваа година да им завршува договорот на Канал 5.. барем така беше најавено.. ама од некои луѓе од уефа или тие што ги продавале тв правата биле задоволни од тоа како Канал 5 ги врши преносите (се мисли на тоа дека имаат тајмер и резултат во горниот лев агол..o_O) се фалеше Смирчевски на времето .. може ќе продолжат со емитување..
А за коментаторите, очај и беда. Можеби Златко највеќе се издвојува од сите по квалитет(незнам оти не коментира тој).. другото е тешка пропалица.. како без душа да коментираат, хранарина во Канал 5 нема ваљда:)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
Златко е најужасен, со тие негови лигавења и пренемагање. Поготово кога мисли дека е духовит:pos: Крсте Галевски е докажан труп, ама овој новиов Иван колку толку пристоен е.

Могуче е следната година да се врати ЛГШ во МТВ, деновиве начув дека и екипава од А1 таму се собира...
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.562
Поени од реакции
916
Па добро бе мајку му, не можат ли да најдат други коментатори ? Колку добра работа би направиле кога би ги ангажирале Југослав Костовски и Стојановски (мислам дека така беше тој со наочарите) од А1.

Пишав и на претходната страна, највише ми е криво што ја скинаја ХРТ 2 само ради фудбалот. Коментаторите им беа врв, а башка пред и после секоја утакмица имаа емисии, каде се вршеше анализа од игра до судење. За Канал5 тоа е у домен на ScFi:facepalm:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Скратете им ги маките на Канал 5-Земете им ја Лига на Шампиони!!!(АПЕЛ)

каков парадокс.....
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Најнајнајнај ужаз спортски коментатори во свет !
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Џабе им се правата за пренос кога немаат асален коментатор.Со овие ‘‘погреб‘‘ коментатори едноставно се губи чуството дека гледаш фудбалска утакмица.На утакмицата паѓа гол што се гледа еднаш во 10 години а го кажува со ист тон како да е досуден аут.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Па добро бе мајку му, не можат ли да најдат други коментатори ? Колку добра работа би направиле кога би ги ангажирале Југослав Костовски и Стојановски (мислам дека така беше тој со наочарите) од А1.

Пишав и на претходната страна, највише ми е криво што ја скинаја ХРТ 2 само ради фудбалот. Коментаторите им беа врв, а башка пред и после секоја утакмица имаа емисии, каде се вршеше анализа од игра до судење. За Канал5 тоа е у домен на ScFi:facepalm:
Џабе им се правата за пренос кога немаат асален коментатор.Со овие ‘‘погреб‘‘ коментатори едноставно се губи чуството дека гледаш фудбалска утакмица.На утакмицата паѓа гол што се гледа еднаш во 10 години а го кажува со ист тон како да е досуден аут.
бидете сите среќни што можете да гледате повеќе натпревари од едно коло,ако погледнете низ другите европски земји има да заклучите дека без претплата нема гледање на лига на шампиони,со и или лоши коментатори...
замислете да на вас ви побараат 400 денари плус за гледање на лига на шампиони,како што е во другите западно европски држави?!!!колку би сакал тогаш да ги видам вашите коментари!!!еве ние во Германија сме среќни што можеме макар еден натпревар да гледаме без претплата и тоа во среда,за коментатортите и да не зборуваме...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
бидете сите среќни што можете да гледате повеќе натпревари од едно коло,ако погледнете низ другите европски земји има да заклучите дека без претплата нема гледање на лига на шампиони,со и или лоши коментатори...
замислете да на вас ви побараат 400 денари плус за гледање на лига на шампиони,како што е во другите западно европски држави?!!!колку би сакал тогаш да ги видам вашите коментари!!!еве ние во Германија сме среќни што можеме макар еден натпревар да гледаме без претплата и тоа во среда,за коментатортите и да не зборуваме...
Врати се во Македонија
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Врати се во Македонија
имаш нешто поумно да кажеш?
јас ги гледам македонските ТВ-ии повеќе него ти,што си во МК!!!да те подсетам дека денеска има сателити а на тие по некоја случајност се емитуваат и сите МК канали;)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
имаш нешто поумно да кажеш?
јас ги гледам македонските ТВ-ии повеќе него ти,што си во МК!!!да те подсетам дека денеска има сателити а на тие по некоја случајност се емитуваат и сите МК канали;)
Јас воопшто не ги гледам македонските телевизии...
Друго поумно неам што да кажам.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Јас воопшто не ги гледам македонските телевизии...
Друго поумно неам што да кажам.
тоа е твој проблем,дали гледаш или не!!!
јас гледам а ти немој да даваш коментари како тие од Канал 5:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom